zachmurzenie małe
sobota
Zajęcia z Centrum Nauki Kopernik w Słowiku!
10 marca 2022 r. | 11:37
1

14 marca uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słowiku wezmą udział w zajęciach e-Planetobus, prowadzonych w ramach programu Nauka dla Ciebie - wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik.

Uczniowie będą mieli okazję przyjrzeć się zimowym gwiazdozbiorom i odnaleźć Syriusza - najjaśniejszą gwiazdę nocnego nieba, doskonale widoczną o tej porze roku. Zima to także przepiękne kolorowe mgławice, które „na żywo” dostrzec można przy pomocy teleskopu. Podczas pokazu były dosłownie na wyciągnięcie ręki. Niebo można jednak obserwować bez specjalistycznego sprzętu, a poznawanie astronomii ułatwiają proste akcesoria, dostępne w każdym domu. Znalezione w kuchni ziarna i owoce pomagają np. wyobrazić sobie, jak duże są różnice między rozmiarami planet w Układzie Słonecznym.

Program Nauka dla Ciebie to wspólna inicjatywa Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Poza zajęciami online e-Naukobus i e-Planetobus wznowiono długo wyczekiwane podróże Naukobusu po Polsce. Dwudniowa wizyta mobilnej wystawy to dla uczniów wspaniała okazja do samodzielnego eksperymentowania i odkrywania praw nauki przy 10 interaktywnych eksponatach.Jedna odpowiedź do “Zajęcia z Centrum Nauki Kopernik w Słowiku!”

  1. vox populi pisze:

    świetna sprawa,
    do Warszawy nasze dzieci mają daleko, ale odległość nie jest największym problemem, tylko brak inicjatywy, a tu Panie z zespołu szkół się wykazały i wielkie ukłony im za to,
    kto wie może wyrośnie nam dzięki tej lekcji jakiś kolejny Kopernik, albo inny Elon Musk…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *