zachmurzenie duże
15°
12°
sobota
Wieczna Tułaczka
Wycieczka do Beskidu Śląskiego
09 lipca 2020 r. | 08:52
0

"Poznajemy naszą Ojczyznę" - wyjazd w Beskidy Śląskie dla dzieci i młodzieży z Gminy Poczesna pod patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy.

Miejsce wycieczki:
Dom rekolekcyjny „Idylla” ul. Wyzwolonia 6, 43-460 Wisła
Terminy wycieczki:
13 - 16 lipca 2020 r. (40 dzieci+ opiekunowie)

Miejsce zbiórki:
parking koło kościoła we Wrzosowej -13 lipiec godz. 6.00. Powrót w miejsce zbiórki – 16 lipca ok. 21.00

Zgłoszenia:
wypełnioną kartę przesyłamy zdjęcie na sms na numer tel 505837856, lub na maila: kostomek6@interia.pl. Termin zgłoszeń do 11 lipiec 2020 rok do godz. 20.00. Liczba miejsc ograniczona.

Atrakcyjne koszty na jedną osobę (dziecko): koszt 240 zł. Koszt jeśli jedzie rodzeństwo to: 230 zł +230 zł.
Dorosły: koszt 290 zł.
Wszystkie dokumenty: kartę kwalifikacyjną i zaświadczenia i odpłatności przynosimy w dniu wycieczki. Informacja ważna: w miejscu zbiórki rodzice nie wchodzą z dziećmi do autokaru.

Świadczenia:
• opieka wykwalifikowanej kadry wychowawczej
• opieka pielęgniarki oraz lekarza na wezwanie,
• ubezpieczenie NNW,
• opieka duszpasterska,
• usługi przewodnickie
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zaplanowanych w programie: (Pokazowa zagroda żubrów w Pszczynie, film 3D o żubrach,
• opieka duszpasterska,
• transport na miejsce wypoczynku, (transport współfinansowany z Gminy Poczesna)
• zakwaterowanie i wyżywienie (3 posiłków dziennie),
• bogaty program kulturalno-oświatowy:
- zajęcia sportowo-rekreacyjne,
- wycieczki autokarowe,
- piesze wycieczki górskie
- konkurs plastyczny,
- wspólne zabawy,

Program przygotowany przez przewodnika górskiego:
Zobaczymy m.in. Szczyrk, Wisłę ze skocznią Adama Małysza i pałacykiem prezydenta RP, góralską chatę w Istebnej i przepiękne koronki w Koniakowie. Odbędziemy pieszą wycieczkę górską, spotkamy się z bacą- gawędziarzem i poznamy zasady przetrwania w terenie z grupą z survivalową. Odwiedzimy też Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, gdzie zwierzęta żyją w warunkach zbliżonych do naturalnych.

13 lipca:
W poniedziałek czyli 13.07
Spacer po Szczyrku – zwiedzanie obiektów sportowych Szczyrku: skocznie narciarskie na Skalitem, gdzie często trenuje kadra narodowa i ośrodek COS, zabytkowy Kościół Św. Jakuba, deptak nad Żylicą, ostatnie zakupy.
14 lipca
1/ WYCIECZKA CZANTORIA - czas trwania ok 6 godz
wyjazd z Wisły godz 9.00 do Ustronia Polany i wyjazd kanapą 4 os na Czantorie do górnej stacji kolejki/cena biletu ok 14zl/ przejście piesze na szczyt Czantorii /ok 40 min/ i zejście piesze z Czantorii do dol. Jawornika ok 1godz 30min/ i przejazd do Wisły centrum /spacer po mieście : rzeźba Adama Małysza z białej czekolady, park miniatur,muzeum narciarstwa/
15 lipca
3/WYCIECZKA AUTOKAROWA MAŁĄ PĘTLĄ BESKIDZKA/ 3 WIOSKI GÓRALSKIE/ ok 6 godz
wyjazd z Wisły godz 9.00 przez przelęcz Kubalonke do Istebnej /zwiedzanie chaty kurnej prelekcja p.Jasia i koncert na instrumentach góralskich-5zl/os/ zwiedzanie izby ekologii leśnej , kościółka zabytkowego/ przejazd do Koniakowa /centrum pasterskie zwiedzanie oraz muzeum koronek 2.-zl/os/ i panorama z Koczego Zamku /wejście 10 minut/ i przejazd do Jaworzynki .
16 lipca
2/ WYCIECZKA PĘTLA CIEŃKOWSKA - czas trwania ok 4 godz
pieszo wyjście z ośrodka Idylla godz 9.00 pod skocznie Adama Małysza i wyjazd kolejka 2-os na gore skoczni /cena biletu ok 8.-zl/ zwiedzanie skoczni a następnie przejście piesze pasmem Cieńkowa do koliby ranczo i zejście piesze do dol. Malinki i powrót pieszy do ośrodka Idylla
Podczas pobytu realizowany będzie program profilaktyczno- wychowawczy szczególnie w zakresie profilaktyki alkoholowej. W związku z 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II w programie nawiążemy do osoby Świętego, ukazując Ją jako wzór w przezwyciężaniu przeciwności losu (utrata Rodzeństwa, utrata Rodziców w młodym wieku), praca nad kształtowaniem własnego charakteru.

Program wycieczki ma charakter ramowy, może ulec zmianie w zależności od dostępności wejść do obiektów, możemy także dostosować program do Państwa życzeń i preferencji.

Tekst. ks. Tomasz KośnyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *