pochmurnie
12°
sobota
Wójt negatywnie o rozbudowie sortowni w Sobuczynie
27 lipca 2020 r. | 11:39
2

Wójt Gminy Poczesna wydał negatywną decyzję dotyczącej wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na "rozbudowie i modernizacji linii technologicznej sortowni odpadów na terenie Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Sobuczynie.

Kilkunastostronicowy dokument możecie zobaczyć TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Wójt negatywnie o rozbudowie sortowni w Sobuczynie”

  1. stowarzyszenie Wspólnie dla rozwoju Huty Starej A pisze:

    Stowarzyszenie Wspólnie dla Rozwoju Huty Starej A uważa że należy przystąpić do zamykania wysypiska w Sobuczynie .Wysypisko to bardzo duże zagrożenie zagrożenie epidemiologiczne dla naszej Gminy i całego powiatu Częstochowskiego . Odpady składowane są z naruszaniem wszelkich zasad składowania bez kontroli Sanepidu i Wojewódzkigo Inspektoratu Qchrony Środowiska . W wypadku wybuchu epidemii pielgrzymi rozniosą ją po całym kraju Uważamy że w końcu należy zgłosić cały proceder do Głównego Inspektora Sanitarnego – Ministerstwa Zdrowia .Panie Krzysztofie prosimy o zmianę planu zagospodarowania terenu wokół wysypiska mieszkańcy Naszej Gminy są ważniejsi odpady i brudy z całej Polski .

    9
    3
  2. Grupa pisze:

    A gdzie było Stowarzyszenie i mieszkańcy jak były wójt p.krakowian pozwolił na wybudowanie A potem sprzedanie wysypiska. Jakie korzyści mieli wtedy mieszkańcy że się na to zgodzili A teraz wnioskuje żeby Nowy wójt zamkną czyjąś działalność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *