zachmurzenie duże
26°
25°
sobota
W gminę Poczesna zainwestowano ponad 58 mln zł – najwięcej w powiecie!
20 lutego 2019 r. | 11:59
6

Polska Agencja Prasowa na podstawie danych GUS opublikowała zestawienie wartości projektów unijnych w poszczególnych gminach w Polsce. Od 2014 roku do czerwca 2018 roku w gminę Poczesna zainwestowano aż 58 204 573 zł - najwięcej w powiecie częstochowskim.

Dane te dotyczą wszystkich projektów realizowanych na terenie gminy i nie należy ich utożsamiać wyłącznie z projektami realizowanymi przez urząd. Większość pieniędzy zostało zainwestowanych w drogi (przebudowa dróg wojewódzkich i powiatowych, DK1, itp.) oraz w kanalizację w gminie (kilkanaście milionów złotych z Unii).

Liderem zestawienia jest Warszawa ok. 17 mld zł, przed Łodzią - 7,2 mld zł i Krakowem - 5,1 mld zł. Wysoką 11. pozycja przypadła również mazowieckiej gminie Wiązowna, przez którą przebiega budowany, przy wsparciu środków unijnych, odcinek drogi ekspresowej S2 Południowej Obwodnicy Warszawy. Wartość projektu, który wywindował tak gminę, to niemal 2,3 mld zł.

Na końcu zestawienia GUS znalazły się trzy gminy wiejskie z woj. łódzkiego: Oporów, Dąbrowice i Ostrówek, gdzie wartość realizowanych projektów w połowie 2018 roku opiewała na mniej niż 25 tys. zł. /Samorząd PAP/

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “W gminę Poczesna zainwestowano ponad 58 mln zł – najwięcej w powiecie!”

 1. Izka pisze:

  Jeszcze chodniki i basen i bedzie super

  6
  1
 2. Antek pisze:

  DUZE PIENIADZE

  9
  1
 3. ola pisze:

  DK1 ????Gdzie te inwestycje? Chyba w zrywanie asfaltu, jak po lecie są garby, a potem nie ma kto położyć nowego, bo brak funduszy.

  3
  1
 4. wybiorczyk pisze:

  Co to za inwestycje w gminie?

  2
  1
 5. net pisze:

  Tylko się cieszyć, że włodarze inwestują tak duże pieniądze w gminę i myślą o kolejnych inwestycjach, które ułatwią życie mieszkańcom

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *