zachmurzenie duże
12°
piątek
Uchwała, która ma uchronić mieszkańców mieszkających w pobliżu składowiska odpadów
08 października 2021 r. | 09:00
0

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Poczesna, rada podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla
terenów położonych w sąsiedztwie składowiska odpadów komunalnych.

W uzasadnieniu czytamy:

Funkcjonowanie składowiska odpadów komunalnych przyczynia się do powstawania niebezpiecznych emisji, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego oraz środowiska naturalnego. Planowana inwestycja polegająca na „Budowie sortowni odpadów komunalnych pochodzących z selektywnej zbiórki odpadów wraz z produkcją paliwa RDF” na terenie Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Sobuczynie z pewnością doprowadzi do zwiększenia ilości przywożonych odpadów – tym samym wywierając wpływ na jakość życia pobliskich mieszkańców.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest narzędziem pomagającym rozwiązywać konflikty przestrzenne w tym społeczne i przyrodnicze. Podczas sporządzania planu zostaną wprowadzone procedury zapewniające udział społeczeństwa w ustalaniu treści interesu publicznego w przedmiotowej sprawie oraz zostanie przeprowadzona strategiczna ocena oddziaływania na środowisko.

Sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych w sąsiedztwie składowiska odpadów komunalnych uznaje się za zasadne, gdyż ma na celu zapewnienie ochrony dla partykularnych interesów mieszkańców gminy Poczesna.

Szczegóły znajdują się TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *