zachmurzenie duże
26°
25°
sobota
Sprawdź, czy jesteś zakażony wirusem HCV?
13 listopada 2018 r. | 13:40
0

W ponad 170 punktach pobrań ALAB laboratoria w całym kraju, w tym w czternastu miejscach w województwie śląskim można bezpłatnie skorzystać z diagnostyki wirusa HCV. HCV jest wirusem odpowiedzialnym za powstawanie wirusowego zapalenia wątroby typu C. Choroba przez kilkadziesiąt lat potrafi rozwijać się bez wyraźnych objawów uszkadzając wątrobę, prowadząc do jej marskości, a nawet do raka. W Polsce nadal ponad 160 tys. osób nie wie, że jest zakażonych. Ponieważ zakażenie HCV przez wiele lat może przebiegać bezobjawowo, tak ważna jest wczesna diagnostyka.

Do końca roku w laboratoriach ALAB istnieje możliwość wykonania pełnej diagnostyki w kierunku zakażenia HCV - bezpłatnie!

Wirus HCV został odkryty stosunkowo niedawno, dlatego wszelkie działania mające na celu jego zwalczanie, zostały wprowadzone dopiero w ostatnich 25 latach. W grupie ryzyka są, m.in.: osoby, które były wielokrotnie hospitalizowane, regularnie korzystają z zabiegów medycznych, np. u stomatologa, z usług salonów kosmetycznych, salonów fryzjerskich czy tatuażu. Do zakażenia może dojść w przypadku naruszenia ciągłości skóry, gdy do organizmu osoby niezakażonej dostanie się choć odrobina krwi, w której znajduje się wirus HCV.

W województwie śląskim z bezpłatnego testu kwalifikacji w kierunku zakażenia HCV można skorzystać w punktach pobrań. Ich adresy znajdują są poniżej.
Częstochowa, ul. Lelewela 13/15
Częstochowa, ul. Racławicka 22
Myszków, ul. M. C. Skłodowskiej 6
Poraj, ul. 3 Maja 25

Godziny otwarcia znajdziecie na stronie ALAB laboratoria.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *