zachmurzenie umiarkowane
-1°
-3°
piątek
fot. youtube
Spotkanie w Słowiku w sprawie przebudowy linii kolejowej Częstochowa – Zawiercie
08 czerwca 2019 r. | 09:10
0

W poniedziałek w sali OSP Słowik odbędzie się spotkanie przedstawicieli Fundacji Batorego, PKP PLK oraz ZUE z mieszkańcami gminy Poczesna w sprawie przebudowy linii kolejowej Częstochowa - Zawiercie.

Spotkanie będzie dotyczyło przebudowy 44 km linii kolejowej na odcinku Częstochowa – Zawiercie. Inwestycja prowadzona będzie w siedmiu śląskich gminach i miastach, w tym także w gminie Poczesna. Choć pozornie nie różni się od wielu podobnych na terenie kraju, jest inicjatywą wyjątkową. Została objęta Paktem Uczciwości – czyli społecznym nadzorem. Jest to część ogólnoeuropejskiego projektu, którego celem jest poprawa systemu zamówień publicznych. W całej Europie w Pakcie Uczciwości bierze udział 11 różnych państw, monitorowanych jest 15 inwestycji.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe (Zamawiający), ZUE. S.A. (Wykonawca) oraz Fundacji im. Stefana Batorego (Monitor społeczny), którzy opowiedzą o inwestycji objętej Paktem i o tym, dlaczego jest ona szczególnie monitorowana.

Spotkanie odbędzie się 10 czerwca w sali OSP Słowik ul. Podlaska 1 w Słowiku, w godzinach 17.00 – 19.00.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *