pochmurnie
12°
sobota
Rusza II edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego
19 lutego 2020 r. | 12:30
0

Zadania będą mogli zgłaszać mieszkańcy województwa śląskiego między 9 a 31 marca za pośrednictwem specjalnego formularza. Gotowy wniosek trzeba będzie dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego.

Następnie zgłoszone zadania będą weryfikowane pod względem formalnym i do 30 kwietnia zostanie opublikowana lista zadań, które spełniły wymagania formalne. W maju i czerwcu departamenty merytoryczne zweryfikują wykonalność zadań pod względem prawno-technicznym. Na tej podstawie powstanie lista zadań dopuszczonych do głosowania. Głosowanie mieszkańców odbędzie się na przełomie sierpnia i września. Do końca września poznamy listę zadań zatwierdzonych do realizacji w 2021 roku. Zgodnie z założeniami mechanizmu budżetu obywatelskiego – realizacją wybranych zadań zajmie się Samorząd Województwa (budżetu obywatelski nie jest systemem dotacyjnym, w którym zgłaszający jest równoznaczny z realizatorem zadania).

W naszym regionie pula środków przeznaczonych na realizację budżetu wynosi 825 000 zł.

Spotkanie informacyjne dotyczące Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego dla naszego regionu, odbędzie się we wtorek 25 lutego w Starostwie Powiatowym w Myszkowie w godz. 16:00 - 18:00.

Harmonogram wszystkich spotkań oraz wszelkie informacje na temat budżetu obywatelskiego znajdują się na stronie www.bo.slaskie.pl. /UG Starcza/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *