zachmurzenie umiarkowane
12°
sobota
Rekordowy WOŚP w Kamienicy Polskiej!
15 stycznia 2019 r. | 14:16
1

Tegoroczny 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był rekordowy. Do dziś WOŚP zebrał ponad 92 mln zł. Nasz lokalny finał odbywał się w Gminnej Hali Sportowej w Kamienicy Polskiej. Gmina Kamienica Polska już po raz osiemnasty grała z orkiestrą. Sztab "Nadzieja" znajdował się przy Szkole Podstawowej w Kamienicy Polskiej.

W tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W przedsięwzięcie zaangażowali się nauczyciele, pracownicy szkoły w Kamienicy Polskiej, rodzice i mieszkańcy. Sztab wsparli lokalni przedsiębiorcy i sponsorzy. Uczniowie jako wolontariusze zbierali pieniądze do orkiestrowych puszek. Nasz sztab zarejestrował aż 110 wolontariuszy.

Nowością w tym roku były tzw. e-skarbonki oraz puszki stacjonarne. Centrum wydarzeń było w hali sportowej, jednak wolontariuszy można było spotkać na terenie całej gminy Kamienica Polska. Podczas Finału było mnóstwo licytacji, był kiermasz, a także orkiestrowa kawiarenka, z których dochód został przekazany na orkiestrę. W części artystyczne wystąpili m.in. Orkiestra Dęta z Kamienicy Polskiej pod batutą Henryka Nowaka, grupa baletowa z Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji prowadzona przez Zofię Czechlewską, Zespół Folklorystyczny „Kamienica” pod kierunkiem Jana Czechlewskiego, zespoły „Błysk” i „Takt” z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej pod kierunkiem Pauliny Perygi oraz tancerze ze szkoły tańca Snake Dance w Częstochowie. A wszystko to przy wsparciu Wójta Gminy Kamienica Polska Adama Tajbera i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamienicy Polskiej - Magdaleny Muchly.

Kilka minut po godzinie 20.00 odbyło się podsumowanie Finału WOŚP w Kamienicy Polskiej, a także tradycyjne "Światełko do Nieba".

W tym roku zebraliśmy łącznie rekordowe 76 600 zł.

Tegoroczny Finał należy uznać za udany. Po raz kolejny dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców udało się zorganizować jedno z największych przedsięwzięć w Szkole Podstawowej w Kamienicy Polskie, które cieszy się dużą sympatią i zainteresowaniem społeczności lokalnej. Dzięki kwotom, które każdego roku przekazujemy na konto Fundacji mamy poczucie, że pomagamy i przyczyniamy się do krzewienia idei bezinteresownej pomocy.

Sztab "Nadzieja" w Kamienicy Polskiej

Artykuł SponsorowanyJedna odpowiedź do “Rekordowy WOŚP w Kamienicy Polskiej!”

  1. Aguś pisze:

    bylo super !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *