zachmurzenie umiarkowane
11°
11°
środa
mat. wyborczy
Radny Dariusz Kożuch zataił swoje przychody i dochody w oświadczeniu majątkowym!
17 października 2025 r. | 11:20
34

49-letni Dariusz Kożuch to jeden z najsłabszych radnych tej kadencji w gminie Poczesna. Kożuch został radnym z okręgu Wrzosowa. Mimo iż jest radnym od maja 2024 roku, to wielokrotnie pokazywał, że kompletnie nie radzi sobie z powierzoną mu przez wyborców funkcją.

Kożuch jest właścicielem lokalnego sklepu. Wykazał tylko 211,79 zł i 22,83 euro oszczędności. Kożuch jest właścicielem domu za 600 000 zł i nieużytków rolnych za 10 000 zł.

Jego sklep, według oświadczenia majątkowego z 30 kwietnia 2025 roku miał w 2024 roku tylko 67 996,95 zł przychodów, bez wykazania zysku. To dziwne, bo za cztery miesiące 2024 roku w dn. 6 maja 2024 roku, gdy złożył swoje pierwsze oświadczenie majątkowe, Kożuch wykazał, że jego sklep w tym czasie wygenerował 898 782,14 zł przychodów i 48 931,21 zł zysku.

źródło: oświadczenie majątkowe z 6 maja 2024 roku za okres 01-04.2024 r.

 

Kożuch wykazał 6 maja 2024 roku, że uzyskał dietę radnego w wysokości 1432 zł, a 30 kwietnia 2025 roku, gdy złożył oświadczenie za pełny 2024 rok była to kwota 1503 zł (za cały rok!, od maja do grudnia co najmniej siedem diet radnego).

źródło: oświadczenie majątkowe z 6 maja 2024 roku za okres 01-04.2024 r.

Dlaczego Dariusz Kożuch ukrywa wysokość swoich przychodów i przede wszystkim dochody? Tego nie wiem. Ale złożył oświadczenie pod odpowiedzialnością karną, a za podanie nieprawdy w tym dokumencie grozi kara pozbawienia wolności.

Sprawą powinny zająć się odpowiednie służby.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 



34 odpowiedzi do “Radny Dariusz Kożuch zataił swoje przychody i dochody w oświadczeniu majątkowym!”

  1. pediatra pisze:

    Trzymaj sie Darek auuuuuuuuu

  2. IDEA pisze:

    A był taki nieskazitelny amerykański . I co teraz ? Wilki nie pomogą na te kłamstwa

  3. Mikki pisze:

    Czyli jest kłamcą! Co to za gość, to ma być radny- zgłosić do urzędu skarbowego i za jaja go wziąść. Tylko kombinowanie w głowie, a nie ludzkie sprawy.

  4. Sokole oko pisze:

    Niestety zgadzam się z autorem tekstu to jeden z najsłabszych radnych tej kadencji. Przy bardzo niskim poziomie tej Rady to jednak radny Kożuch osiągnął mistrzostwo w byciu najmniej efektywnym. Nic konstruktywnego nie wnosi, a chyba wszystkie publikacje to ma przez osoby trzecie pisane. Po co tej radzie osoba, która nie ma własnego zdania!

    8
    1
  5. Poczesnianka pisze:

    Niestety ale cała ta wataha to jedna wielka pomyłka w tej radzie

    9
    1
  6. Służby pisze:

    Paweł dziękujemy -Urzad Skarbowy oraz Państwowa Komisja Wyborcza.

    5
    1
  7. Brzezinianka pisze:

    Tak przy okazji czy ktos moze sprawdzic kulisy wyjazdu wilkow z przywodcznia do Zakopanego?Z jakiej kasy pojechali,jak to bylo rozliczone.tam bodajze byl wyjazd z kgw.Czy ekipa placila czy polecieli za gminne.

    8
    1
  8. Damian pisze:

    Muszę to napisać, nie zgadzam się z autorem tego tekstu, radny ze Wrzosowej nie jest jednym z najsłabszych, w Nowej Wsi, w Słowiku, w Michałowie mamy najsłabszych radnych. Pan Dariusz Kożuch przynajmniej zabiera głos na sesjach. Oglądam to wiem, radnego z Nowej Wsi wypowiedzi jeszcze nie słyszałem, coś tam przebąkiwał kiedyś radny ze Słowika, a o radnym z Michałowa to lepiej nie mówić.

    Jestem zdania – jeżeli nie nadajesz się na dane stanowisko to daj szansę innym, może coś przynajmniej zrobią,

    1
    3
    • Bogdan pisze:

      Ktoś na nich przecież głosował! No nie jest tak, że w lotto wygrali to stanowisko. Ale zgadzam się że rada jest bardzo słaba. Słabego mają radcę prawnego i słabego wójta. Szkoda, że jeszcze trochę będa museili poradzić, ale sami sobie zgotowaliśmy ten los. W następnych wyborach będziemy mądrzejsi.

  9. Anonim pisze:

    Wystarczy popatrzeć na kilkoro z nich związanych z panią która do dnia dzisiejszego nie może pogodzić się z porażką i szuka sposobu na zaistnienie poprzez działania swoich radnych.To co ci ludzie z soba reprezentuja to jest dramat.Szczególnie ta dwojka ostatnio opisana plus jeden florysta na praktykach,ktory za grosz wstydu czy przyzwoitosci nie ma.To sa ludzie ktorzy reprezentuja gmine.Rozwodnicy,obłudnicy a do tego oszusci i cwaniaki upatrujacy tylko szansy zeby sie obłowic.Kożuch,Purgal,Sałata wstyd mi za was.

    9
    2
  10. Robert pisze:

    podsumowując, idziesz do rady bo nie możesz związać końca z końcem, czyli na zarząd gminy przypadają bezrobotni, osoby żyjące na granicy ubóstwa, no i jest jeszcze ich moralność

    4
    0
  11. Anonim pisze:

    czy ty przypadkiem ciasta na imprezy do urzędu gminy nie woziłeś od siebie?Czy handel alkoholem w pobliżu szkoły nie kłóci się z pana światopoglądem? Czy to prawda że sprzedaje pan alkohol nieletnim? Pana sklep faktycznie znajduje się bardzo blisko szkoły czy jest zgodne z przepisami?

    6
    0
  12. Jurek pisze:

    Mam pytanie odnośnie fabryki asfaltu na Wrzososowej. Gdzie jest pan radny? Ile podpisów zebrał? Czy zrobil zebranie z mieszkancami? Czy próbował wybić inwestorowi z Wrzosowej ten głupi pomysł z głowy? Urząd Gminy i mieszkańcy sami muszą walczyć. Radny razem ze swoją watahą siedzi cicho. Pozostawię to bez komentarza.

    9
    0
  13. Wrzosik pisze:

    Pan radny Kożuch jest tak bystry i błyskotliwy, że aż oczy bolą!
    Wybranie Go do RG było jednym wielkim nieporozumieniem i wstydem! Gdyby nie sterowanie przez dowodzącą, to by siedział na sesji i paznokcie obgryzał, a tym oświadczeniem pokazał swoje prawdziwe oblicze! Taki oddany gminie, że oszukuje, piękny przykład panie Dariuszu!

  14. puryn pisze:

    Ciekawe jakie będzie wytłumaczenie.
    Przy okazji, widział ktoś więcej brudasów w innym sołectwie niż we Wrzosowej ?

  15. wilczek mały pisze:

    Dario ,wyłeś już dziś do księżyca?Auuuuuuuu,auuuu,auuu.Dareczku zdałeś sobie już sprawę,ze wilczyca nie ma nic w genach z wilka.Co innego jej mąż.Włącz myślenie w końcu.Chociaz może być ciężko,wystarczy na ciebie spojżeć.

  16. Dziwne pisze:

    Dareczek był taki aktywny na fejsbuku a od wczoraj milczy. Co się stało?

  17. Żona informatyka pisze:

    Przypominam, że jeśli redaktor naprawdę wierzy w to, co napisał, może zawsze zawiadomić odpowiednie organy ścigania. W przeciwnym razie to tylko zwykłe pomówienie.
    A Tobie Szymczyk kochanie , sprzedam tanio klawiaturę — może się przyda, bo chyba od pisania klawisze się już powycierały.

    3
    3
    • Urząd Skarbowy pisze:

      tu powinien zawiadomić prokuraturę a nie urząd skarbowy

    • Nowy pisze:

      Jak widać Dareczku Pani Wilk ma w ciebie wywalone.Jestes dzbanem,który miał posłużyć osiągnięciu jej prywatnych celów.Widac ,że szuka wsparcia w Adasiu Morzyku.Kto wie może nie tylko politycznego ale i cielesnego.Czuc,że są braki u obu.Tak na marginesie Justynka wielokrotnie podkreślała ,że jesteś chwiejną postacią która sprzeda się tam gdzie wywęszy korzyści dla siebie.Z jednej strony uderzasz w wójta ale z drugiej dostarczasz ciasto na imprezy w urzędzie.Wiec wszystko się spina.Jako zadeklarowana katoliczka nie powinnaś używać takich metod oddziaływania na swoich wyznawców.Pozdrawiam niedoszłą panią burmistrz.Na szczęście wielu już się na tobie poznało.

      3
      1
      • Przeszczep pisze:

        Łysy wracasz do obciąg@nia jak w kampani wyborczej ? A ten zadeklarowany katolik od urzędowego bung bunga to jak moralnie patrzy żonie w oczy ?

  18. Łysy pisze:

    Widać w komentarzach, że łysy pieniacz z Kolonii Poczesna znów błyszczy swoim „poziomem”. Niestety, kiedy brakuje merytoryki, zaczyna się teatrzyk.

  19. Tomek pisze:

    https://www.archiwum.bractwokuznic.pl/bractwokuznic.pl/bractwo/images/rp.pdf

    Faktycznie banda złodziei ,tutaj przykład kupienia radnej za kadencji Ujmy.

    Co do Ślęzaków to czy przewodnicząca Rady Gminy Poczesna tam nie pracuje ?Gdzie tu moralność ?

    Sparta od Maćka Janowskiego też się załapała
    https://www.bractwokuznic.pl/artykuly/55

    3
    1
  20. Cyrk pisze:

    Chcesz pisać o przyzwoitości, zasadach i honorze? A kto sprzedał się byłemu działaczowi PiS i teraz jest jego marionetką. Czy kuzynek wraz z czarodziejem komputerowym nie są beneficjentami układu. Może więc napiszemy o tej rzekomej seksaferce wymyślonej w sąsiednich wioskach …

  21. Transparentność pisze:

    Paweł,kolejny temat do publikacji to stowarzyszenie Slowikor,Sparta oraz Bractwo Kuźnic.Zacznij od wniosków o dostępie do informacji publicznej do organów nadzorczych w kwestii pozyskania sprawozdań finansowych.Jestem bardzo ciekawa ile kasy pozyskali państwo Morzyk,Janowscy,Skowron,Puchała.Slyszalam,że niektórzy już CV składają bo się finanse uszczuplają.Sparta flagi bodajże dla mieszkańców i mieszkanek organizowała.Czas powiedzieć sprawdzam.Ponoc jednej radnej się świetlica marzy tak jakby z Korwinowa do Nowej Wsi 100 kilometrów było.To są ludzie którzy nadają kierunek rozwoju naszej gminy.

    4
    1
  22. Tomek pisze:

    Zobaczcie na co wataha wydaje pieniądze.Załosne artykuły w zaprzyjaźnionej z wilczycą gazetce.Mogliby dla dzieci ze szkoły przeznaczyć.Chodnikiem się szczycą czy naprawa dachu.Wszystko to można na stronie UG znaleźć w interpelacjach.Rasputin zapewne osiagnal szczyt swoich możliwości wnioskiem o wymaine tablic.Tak panie bezradny Purgal temat na miare pana możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *