zachmurzenie duże
26°
25°
sobota
fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie
Radni Powiatowi: Adam Morzyk najaktywniejszy w regionie. Maciej Janowski w 27 miesięcy nie złożył żadnego wniosku i interpelacji!
15 marca 2021 r. | 11:31
2

Nieco rzadziej piszemy o sprawach związanych z Radą Powiatu Częstochowskiego. Radnych Powiatowych z reguły nie widać, ale niekiedy, dzięki ich wnioskom i interpelacjom, sprawy m.in. dróg powiatowych czy chodników, są załatwiane od ręki.

Łatwiej być w prezydium rady i w samym zarządzie, gdyż wtedy pewne wnioski są składane ustnie i załatwiane praktycznie na już. Gorzej jak jest się radnym bez funkcji.

W okręgu gminy Poczesna jest czterech radnych powiatowych. Ich działalność jest na pewno odczuwalna. W Zarządzie Powiatu jest Adam Morzyk, który jest aktywnym pracownikiem Starostwa Powiatowego w Częstochowie i radnym powiatowym, co widać w licznych remontach dróg na terenie gminy. Z okręgu gminy Poczesna radnym jest również Przewodniczący Rady Andrzej Kubat. Jego działalność skupia się przede wszystkim na gminie Starcza.  Znacznie mniejszą aktywność wykazał Andrzej Goldsztajn, składając tylko jedną interpelację. W ogóle aktywności w sprawach mieszkańców, przynajmniej oficjalnie, nie wykazuje Maciej Janowski, który w 27 miesięcy nie złożył żadnego wniosku i interpelacji.

Pełna lista aktywności radnych znajduje się poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Radni Powiatowi: Adam Morzyk najaktywniejszy w regionie. Maciej Janowski w 27 miesięcy nie złożył żadnego wniosku i interpelacji!”

 1. ewa pisze:

  M. namaściła J. W. na radnego i pewnie niedługo się przekonamy że będzie kandydował na wójta Poczesnej,
  zrobi się kilka imprezek dla emerytów, przyjedzie J. W by wręczyć partyjne parasolki by wiedzili na kogo mają głosować

  5
  2
 2. Rekord pisze:

  Zastanawiam się po co ten janowski został radnym ? Tylko dla kasy ?

  17
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *