słabe opady deszczu
wtorek
fot. MPK
Radni chcą przywrócenia MPK dla całej gminy!
26 maja 2021 r. | 11:57
3

Radni Artur Sosna, Mateusz Kołodziej i Łukasz Szumera skierowali do Wójta Gminy Poczesna pismo z prośbą o przywrócenie autobusów MPK wszystkich linii dotychczas kursujących na terenie gminy Poczesna.

Pismo w tej sprawie znajduje się poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Radni chcą przywrócenia MPK dla całej gminy!”

 1. ewa pisze:

  Może trzeba by odwołać wójta, mieszkańców Poczesnej, Nierady, Bargłów, Zawodzia jest chyba więcej niż tych z Huty Starej którym wójt robi eldorado. Ile mamy znosić folwark władzy, dawanie nagród za nic, głupie imprezy ku czci władzy? Może społeczeństwo się obudzi. Wystarczy zobaczyć jak funkcjonują okoliczne gminy – Starcza, Konopiska, Blachownia i Olsztyn, bezpłatna komunikacja, W Poczesnej nasze pieniądze idą na nagrody za nic nie robienie i na festyny na którą znów zaproszą Wiśniewską Jadwigę i Giżyńskiego.

  14
  1
 2. KO pisze:

  Wszystkie gminy się rozwijają wokół nas. Wprowadzają nowe rozwiązania komunikacyjne aby ułatwić życie mieszkańcą. A w naszej gminie odwrotnie cofamy się. Za te śmieszne busiki chcą wprowadzić bilety. Żeby dojechać do centrum Cz-wy to nie dość że czekają nas 3 przesiadki to jeszcze czeka nas wydatek 10 zł. A w czym mieszkaniec np Nierady jest gorszy od
  mieszkańca Huty Starej który ma zapewniony komfortowy dojazd Mpk. Ja też płacę tutaj podatki i CHCĘ BYĆ RÓWNO TRAKTOWANY.

  12
  3
  • Igor pisze:

   Zgodzę się z tobą. Dla mnie to jest po prostu skandal, że ktoś likwiduje połączenia do i chce za to dodatkowych pieniędzy za przejazd autobusem gminnym do przystanku MPK w Poczesnej, a tam się przesiadać na autobus do Częstochowy. Po prostu skandal i ten sam problem dotyka również mieszkańców Kolonii Borek, którzy padli ofiarom tych durnowatych planów.

   Nie wiem po co wybudowali zatoczki na dw 791, skoro i tak nie będą się tam zatrzymywać żadne autobusy. Nic nie warty remont drogi wojewódzkiej, który tylko nie dość, że odebrał nam połączenia to jeszcze przez durne ścieżki rowerowe są zbyt wysokie na podjazd na działkę i niepotrzebne ronda, które utrudniają korzystanie z drogi z powodu zbyt wąskiej jezdni (w szczególności widać to na tirach, które ledwo co wykręcają na tym dziadowym i niepotrzebnym rondzie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *