zachmurzenie duże
26°
25°
sobota
UG Poraj
Pracuje w ośrodkach zdrowia w Poczesnej i Poraju w tym samym czasie. Zarabia ponad 360 tys. zł!
05 stycznia 2024 r. | 11:23
17

Od stycznia 2022 roku, księgowa Aneta Sowińska została dyrektorem Gminnego Zespołu Ośrodków Zdrowia w Poczesnej oraz kierownikiem Gminnego Ośrodka Zdrowia w Poraju.

Sowińska w obu placówkach wygrała konkursy na te stanowiska. Mimo iż konkursy odbywały się w jednym czasie, Sowińska postanowiła, że będzie kierować obiema placówkami.

Jak informuje Urząd Gminy Poraj, Sowińska ma wykształcenie ekonomiczne (według informacji z facebooka skończyła Bankowość i Finanse na Akademii Polonijnej w Częstochowie). Ukończyła studia podyplomowe na kierunku zarządzanie w ochronie zdrowia, a także kursy specjalistyczne z zakresu kadr i płac.

49-letnia Sowińska za pracę w GZOZ w Poczesnej, według oświadczenia majątkowego, otrzymuje 168 109,86 zł (kontrakt menadżerski na 6 lat), a za pracę w Poraju (umowa o pracę) 192 486,94 zł. Łącznie za 2022 rok za pracę w dwóch ośrodkach w tym samym czasie zarobiła ponad 360 tys. zł.

Jak dzieli pracę w Poraju z pracą w Poczesnej Aneta Sowińska? Na moje pytania w tej sprawie, przesłała mi linki do godzin pracy ośrodków. Sowińska mimo dwukrotnych zapytań, nie odpowiedziała na żadne pytanie. Ośrodek w Poraju pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 18:30, a w ośrodek w Poczesnej od godz. 8:00 do godz. 18:00.

Według informacji przekazanej przez Wójta Gminy Poczesna, dyrektor Sowińska samodzielnie kształtuje czas wykonywania zadań wynikający z umowy.

PAWEŁ GĄSIORSKI17 odpowiedzi na “Pracuje w ośrodkach zdrowia w Poczesnej i Poraju w tym samym czasie. Zarabia ponad 360 tys. zł!”

 1. obserwator HSB pisze:

  Z tego co wiem, to nie było chętnych do podjęcia pracy na stanowisku dyrektora/kierownika GZOZ w Poczesnej. Super, że zgłosiła się i wygrała konkurs sprawny menadżer i dzięki temu świetnie rozwijają się ośrodki zdrowia na terenie Gminy Poczesna. Zabezpieczenie ochrony zdrowia mieszkańców Gminy Poczesna jest najważniejsze. Pani Sowińska spełnia się znakomicie w tej roli. Mieszkańcy są zadowoleni. Narzekać każdy umie, ale aby stworzyć sieć sprawnie działających ośrodków zdrowia potrzeba pracy i zaangażowania osoby odpowiedzialnej, która w nielimitowanym czasie pracy, poświęca swój czas wolny wieczorami, bardzo wczesnym rankiem albo w weekendy i zawsze w święta.
  Pani Aneto, Wielkie Dzięki za poświęcenie i sprawnie działające ośrodki zdrowia.

  Z komentarza widać,że najlepiej byłoby, aby ktoś pracował za najniższą krajową i spełniał wszystkie “zachcianki niektórych mieszkańców gminy”. ” Byłoby super aby Pani odpowiedzialna za zdrowie mieszkańców gminy zarabiała najniższą pensję krajową :)?” Czy tego chcą chorzy? Na pewno NIE. Potrzebują POMOCY w trudnych dla siebie sytuacjach, na czym z pewnośćią zależy Pani Sowińskiej. To jest właściwy człowiek na właściwym miejscu.
  Pytam, dlaczego spotyka tę szlachetną Panią HEJT w internecie?
  Pani Sowińska robi naprawdę bardzo wiele, aby zaspokoić potrzeby mieszkańców gminy. Dzięki temu bez problemu mogą chorzy mogą skorzystać bezpłatnie z porady lekarza i nikt nie zostaje odesłany bez pomocy do domu, zdany na wizytę prywatną w cenie powyżej 300 zł.
  Ciekawe komu przeszkadza sprawnie działający system ochrony zdrowia w Poczesnej?

  7
  10
  • vv pisze:

   Może Pan redaktor sprawdziłby na jakich warunkach podpisano z Panią Dyrektor kontrakt ?
   Bo jesli jest to okres 5-6 lat i zostanie zwolniona w czasie trwania kontraktu to czy gmina bedzie zmuszona wyplacic wynagrodzenie za całość,zatrudnic kolejna osobe i ponosic koszty wynagrodzenia podwójnie.

 2. Izak pisze:

  zgłasza się kobietą bez doświadczenia po akademii polonijnej za grubą kasę i ma być sprawnym menadżerem pracując. a dwóch etatach w tym samym czasie za 30 tysi miesięcznie ? czy ty widzisz co piszesz ?

  11
  2
 3. Ewa pisze:

  w gminie Poczesna występują cuda pracownicy na całym etacie pracują na dwóch stanowiskach a czasem i w dwóch miejscach jednocześnie dla uczciwosci to ta pani powinna pracować w jednym miejscu 8 godzin dojazd i 8 godzin w drugim miejscu czyli od powidzmy 7 rano do 15 przejazd tak z 30 minut i od 15:30 do 23:30 wtedy można przygarnąć podwójną kasiorkę no ale to GMINA POCZESNA gdzie nadal panują zwyczaje “dobrej zmiany”
  Obserwator pewnie w wazelinie siedząc pisał te peany na rzecz pani magister z wykształceniem po uczeni częstochowskiej, to się nadaje do prokuratury i sądu pracy które powinny wyjaśnić tą sprawę a nie jakiś obserwator HSB czyli z Huty Starej B gdzie wójt hojnie nagradza mieszkańców autobusy co chwila nowe drogibo tam więcej elektoratu ciemnego jak widać po obserwatorze mieszka

  6
  2
  • Obserwator pisze:

   Pani Aneta S. jest, z tego co wiem, siostrą Pana Marcina W., który jest asystentem krajowym Pani europoseł Jadwigi W. Kilka minut temu Pani Aneta S. usunęła ze swojego profilu na facebooku wspólne zdjęcie rodzinne, na którym była z bratem. P.S. Opinie na mapach google na temat obu Osrodków Zdrowia a juz w szczególnosci tego Zespolu Gminnych Ośrodków Zdrowia w Poczesnej ( srednia ocen 1.8) nie wskazują na to, by pacjenci tych placówek byli zachwyceni ich funkcjonowaniem. Uważam, ze sprawę należy zbadać.

   8
   2
  • Arnold pisze:

   To proszę się douczyć takich terminów: kontrakty menedżerski, nienormowany czas pracy … Przecież Pani też mogła wystartować w konkursie, dlaczego Pani tego nie zrobiła ?

   4
   3
   • moralista pisze:

    @Arnold, czy masz znajomość konkretnych warunków tego konkursu i zawartego menedżerskiego kontraktu odnośnie czasu pracy i jego rozliczania czy piszesz o tym tylko na podstawie “wyuczonej” wiedzy?

 4. Arnold pisze:

  To dlaczego Pani się nie zgłosiła ? Przecież do konkursu mógłby każdy się zgłosić …

  2
  5
  • Ewa pisze:

   widocznie nie należała do pis-u w gminie poczesna zatrudnia się osoby o nazwisku Wiśniewski podobno “nie ma skojarzeń” z Jadwigą W. byłą nauczycielką a obecnie zarabiającą niewielkie wynagrodzenie w euro
   ps. kto mądry startuje w konkursach z góry ustawionych

   5
   1
 5. Norbert pisze:

  Mnie zastanawia czy osoba/y piszące takie artykuły , a pózniej komentarze mają doświadczenie menadżerskie , aby wypowiadać się w konkretnym temacie i oceniać innych? Z mojego wieloletniego doświadczenia zawodowego dobry menadżer jest w obecnych czasach bezcenny. W firmach nie jest najważniejszą kwestią przepracowany czas , ale efekt końcowy, który przekłada się na rozwój danej firmy, lokalizacji, pracowników ,wprowadzenia standardów oraz jakości .Osobiście dla mnie menadżer może być tzw. “gościem” w pracy jeżeli potrafi wywiązywać się z zobowiązań i ustaleń wobec swoich przełożonych, potencjalnych klientów. W Polsce jest taka ,,kultura” , że wszyscy i wszystkim zazdroszczą , panuje zawiść i brak kompromisu- dlaczego takie osoby same nie wezmą się do zmiany swojego życia- tylko potrafią komentować i narzekać ? Może dlatego , że się po prostu nie chce, albo nie posiadają odpowiedniej motywacji, doświadczenia i chęci-łatwiej jest przecież gonić za tanią sensacją i nie brać za nic odpowiedzialności…przyjść na 8h odbębnić swój czas i oczekiwać dodatkowych profitów nie dając od siebie nic więcej…..

  10
  2
  • Arnold pisze:

   Bingo … bardzo dobrze napisane … Na śledzenie i snucie teorii spiskowych, plotkowanie to jest czas ale żeby zobaczyć belkę we własnym oku to nie ma …

   2
   5
  • Ewa pisze:

   a czemu nie było konkursu o umowę o pracę? meadżer ile ma pod sobą pracowników bo chyba łącznie z personelem sprzątającym w tzw ośrodkach zdrowia może być z 40 osób zatrudnionych a już na pełen etat to może połowa, menadżer nie odpowiada z kodeksu pracy więc może więcej no i więcej zarobić może gryby w Starczy, kamienicy też były podobne umowy to mielibyśmy jedną panią menadżer w tych ośrodkach w sumie to czemu w jednej gmienie jest taka osoba na umowę o pracy a w drugiej na umowę menadżerką?
   z postów walenizarzy nikt nie odniósł się do wpisu o koneksje rodzinne z pracownikiem jednej z posłanek czyżby sami nadal korzystali z koryta pisu i dżazgę w oku widzieli ale belki w swoim nie?
   Trzeba odróżnić zazdroszczenie komuś czegoś od pytań o uczciwości.
   Dlaczego w szkołąch zatrudniających więcej osób nie ma kontraktu menadżerskiego bo w niekrórych są ale tam wiedzą że jak się pracuje w jednym miejscu robi się coś dobrze a jak w dwóch to byle jak bo czas nie jest z gumy.

   Życzmy sobie dużo zdrowia bo ratownie w gminie Poczesna jego jest coraz trudniejsze.

   4
   1
 6. Arnold pisze:

  a to do partii jakiś konkurs był czyw. gminie ? Chyba w konkursie mógł wystartować każdy spełniający kryteria prawda ? Najlepiej zza klawiatury siedzieć i domniemać o spiskach , połączeniach i lapówkach a samemu dużo w życiu osiągnąć przecież …

  1
  3
  • Ewa pisze:

   może pamięć już nie ta ale jak były gimnazja to nagle sprowadzony z częstochowy pan W. nazwisko identyczne jak pewnej posłanki wygrał konkurs a kandydatka z gminy go przegrała o czym już nie pamięta chwaląc wójta ta osoba kandydowała z niepowodzeniem z pisu można też sprawdzić ile ten pan zarabia w gminie gdzie jak to piszą na stronach jest jakimś ekspertem od czegoś
   PRZYPADEK

   3
   1
 7. SK pisze:

  Może Pan redaktor sprawdziłby na jakich warunkach podpisano z Panią Dyrektor kontrakt ?
  Bo jesli jest to okres 5-6 lat i zostanie zwolniona w czasie trwania kontraktu to czy gmina bedzie zmuszona wyplacic wynagrodzenie za całość,zatrudnic kolejna osobe i ponosic koszty wynagrodzenia podwójnie.

 8. Gość pisze:

  Proszę się nie spierać. Pani manager spełniła wszystkie formalne wymogi a to, że wygrała tzw. konkurs z domniemanym poparciem pisowskiego nazwiska to zwykły przypadek. Oczywiście zwykłym przypadkiem była również wizyta wójta w 2023 roku u posła pis Giżyńskiego. Docelowy plan jednak nie wypalił z powodu przegranej pisu w wyborach. Konsekwencje np w postaci Pani manager pozostały. Chyba już czas na odcięcie tych kosztownych macek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *