pochmurnie
18°
17°
wtorek
Poszukiwany przez Interpol wpadł w Nieradzie
19 kwietnia 2021 r. | 11:32
0

Kryminalni z Częstochowy zatrzymali 27-letniego obywatela Mołdawii, który był poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Mężczyzna w 2019 roku popełnił przestępstwo na terenie swojego kraju. Od pół roku był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Mężczyzna w 2019 roku został zatrzymany na terenie Mołdawii za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Z uwagi na to, że ukrywał się od tego czasu, wprowadzony został do wszystkich baz danych, z których korzystają państwa członkowskie Interpolu. Dlatego też, w przypadku legitymowania w którymkolwiek z blisko 200 krajów, policjanci otrzymaliby informację o tym, że jest poszukiwany.

W ubiegły wtorek "poszukiwacze" z Częstochowy wpadli na trop 27-latka. Policjanci ustalili, że w tym tygodniu miał podjąć pracę na terenie powiatu częstochowskiego. Po nitce do kłębka dotarli w końcu do poszukiwanego. 27-latek został zatrzymany i trafił do aresztu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *