zachmurzenie duże
18°
16°
piątek
Policja poszukuje świadków śmiertelnego potrącenia na DK1 w Poczesnej
09 września 2020 r. | 14:27
0

Do kolejnego tragicznego zdarzenia na drodze doszło wczoraj 8 września 2020 roku w Poczesnej. 42-letni mężczyzna zginął na przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przechodził na czerwonym świetle. Kryminalni pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności i przebieg wypadku. Świadkowie tego tragicznego zdarzenia proszeni są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie.

Do zdarzenia doszło wczoraj, tj. 8 września 2020 roku około godziny 23.00 na drodze krajowej nr 1 w Poczesnej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 42-letni mieszkaniec gminy Poczesna wraz ze swoim psem przechodził przez przejście dla pieszych, gdy został potrącony przez jadący w stronę Częstochowy samochód VW. Wstępne ustalenia policji wskazują, że pieszy wszedł na oznakowane przejście na czerwonym świetle, wprost pod nadjeżdżający pojazd. Niestety kierowca samochodu osobowego nie zdążył w porę zahamować i doszło do zderzenia. W wyniku odniesionych obrażeń zarówno 42-latek, jak i jego pies zginęli na miejscu. Kierowca VW był trzeźwy.

Śledczy pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności tego tragicznego wypadku.

Osoby mogące pomóc w ustaleniu przebiegu zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie przy ul. Popiełuszki 5, tel. 47 85 812 55, 47 85 812 66 lub 997. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *