zachmurzenie umiarkowane
wtorek
Osiem firm chętnych na obsługę w gminie Poczesna komunikacji gminnej
01 lutego 2022 r. | 10:46
118

Osiem firm odpowiedziało na zapytanie ofertowe Wójta Gminy Poczesna w sprawie świadczenia usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie gminy Poczesna.

Od 1 kwietnia 2022 roku na terenie gminy zostanie uruchomiona komunikacja gminna. Komunikacja ruszy na czterech trasach: linia nr 153. Huta Stara „B” – Huta Stara „A” – Poczesna Łąkowa – Poczesna Bociania Górka, linia nr 165. Poczesna Bociania Górka – Kolonia Borek - Zawodzie, linia nr 168. Poczesna Bociania Górka – Bargły – Michałów - Nierada i linia nr 170. Poczesna Bociania Górka – Nowa Wieś (Auchan) – Korwinów Stacyjna.

Umowa ma być zawarta do 31 marca 2030 roku. Zgodnie ze specyfikacją usług, po gminie Poczesna mają jeździć samochody nie starsze niż z 2021 roku.

Łącznie w tym okresie zostanie wykonanych 2 400 000 km.

Na zapytanie odpowiedziało osiem firm. Najtańszą ofertę przedstawiła firma GTVBUS Polska Sp. z o.o., które kapitał zakładowy wynosi 5000 zł! Jakość usług tej firmy budzi szereg kontrowersji, szczególnie w gminach, w których uruchomiła połączenia. W gminie Blachownia czy w gminie Konopiska, nie ma tygodnia, by nie było skarg czy "narzekań" mieszkańców. Zamiast nowych, "wypasionych" busów, jeżdżą często pełnoletnie busiki. W gminie Poczesna głównym kryterium jest cena, ale to ostatecznie wójt podejmie decyzję.

Poniżej informacja z otwarcia ofert.

PAWEŁ GĄSIORSKI118 odpowiedzi na “Osiem firm chętnych na obsługę w gminie Poczesna komunikacji gminnej”

 1. Ewa pisze:

  W Poczesnej pewnie wygra Wesley na który też narzeka wiele osób. Rozumiem osobę piszącą artykuł że będą w opozycji do władz Blachowni słowa dobrego na temat tego co tam się dzieje nie napisze więc czarna reklama idzie w świat. Ciekawe ile mój komentarz się uchowa czy tak jak przy okazji “szynki” zostanie usunięty.

  8
  5
  • Wesley pisze:

   Jako współwłaściciel firmy Wesley zaoponuję tu troche. Transport wyko ywany przez naszą firmę przez wiele miesięcy był realizowany w warunkach ekstremalnych a mimo to auta w 99% dowoziły ludzi do punktów przesiadkowych. Oczywiście biorąc pod uwagę że te umowy były krotkotetminowe, przedłużene co miesiącczy dwa nie dało się zaplanować ani odpowiecnich środków transportu ani nic. Obecny przetarg nakazuje firmie kupić fabrycznie nowe auta, co w przypadku gdyby nasza firma została wybrana na pewno zrealizujemy a bliskość naszej siedziby i to że te linie obsługują lokalni kierowcy jest niewątpliwie naszym atutem.

   12
   3
   • Ewa pisze:

    z tego co słyszałam o jakości wykonywania usług związanych z dowożeniem i odwożeniem dzieci ze szkoły można mieć wiele do życzenia te dzieciaki to jest ten 1% ale pewnie zaraz znajda sie rodzice którzy będą tu bronić firmy weslej i ją zachwalać, takie mamy czasy w internecie że troli można mnożyć bez liku na słabo zaezpieczonych stronach

    5
    3
    • Wesley pisze:

     A Pani to pisze z doświadczenia czy zasłyszanych plotek? Rodzice najmniejszych dzieci- najczęściej z linii 53 to mają nawet telefon do kierowcy, żeby byli w stałym kontakcie. Ciekawe czy taka opiekę roztoczą nad maluchami, inni kierowcy którzy nie mieszkają w naszej gminie. Pan Janek to każde ze zwoich dzieciaków szkolnych zna z imienia i nazwiska więc proszę nie pisać głupot.

     7
     2
  • PanLukasz pisze:

   Pani.ewo ten.kto nazeka.pewnie nigdy nie kozystal pewnie z usług tej firmy

   5
   3
   • Ewa pisze:

    potrafi pan przewidywać przyszłość lub odczytywać losy ludzi z tego co napisali? jak tak zapraszam na etat do rutkowskiego może potrzebuje jasnowidza

    4
    4
   • Wesley pisze:

    A Pani to pisze z doświadczenia czy zasłyszanych plotek? Rodzice najmniejszych dzieci- najczęściej z linii 53 to mają nawet telefon do kierowcy, żeby byli w stałym kontakcie. Ciekawe czy taka opiekę roztoczą nad maluchami, inni kierowcy którzy nie mieszkają w naszej gminie. Pan Janek to każde ze zwoich dzieciaków szkolnych zna z imienia i nazwiska więc proszę nie pisać głupot.

  • Hohopitan pisze:

   Niestety ta sytuacja to pokłosie przepisów o Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, który wyklucza dofinansowanie komunikacji miejskiej wyjeżdżającej poza miasto. Dlatego chcąc sięgnąć po tę pieniążki trza zorganizować osobną komunikację gminna. W przypadku gminy Olsztyn to przeorganizowanie transportu w ten sposób to faktyczną walka z wykluczeniem komunikacyjnym, część gminy była pozbawiona komunikacji. Niestety u Państwa to może okazać się krokiem w tył.

   4
   1
   • PanLukasz pisze:

    Każda gmina idzie w.swoja komunikację.ze względu na.dotacje itd.ma.pan.racje ale.komunikacja.swoja.nie jest gorsza od.tej.dotychczasowej

   • KO pisze:

    Słusznie Pan zauważył bo to jest ogromny krok w tył w naszej gminie. Tutaj się mówi którą firmę wybrać itp ale tak naprawdę to koncepcja tych bezsensownych przesiadek i czekania na mrozie, czy też w deszczu kilka razy w ciągu jednego dojazdu do miasta to żenada! a najgorsze to jest faworyzowanie jednych miejscowości gdzie pozostawia się autobusy MPK a innym każe się przesiadać i jechać do miasta godzinę! Przecież każdy tu mieszka i płaci podatki to dlaczego jedni mają być gorsi od innych! Gmina Olsztyn ma jeden szybki autobus to miasta a wszystkie miejscowości mają busy. A tutaj połowa gminy ma MPK a drugą zmusza się do przesiadek i co najlepsze likwiduje się 68 a zmusza się ludzi jechać wydłużoną trasą przez Słowik a to kolejne 10 minut dłużej.. Może by ktoś pomyślał o ludziach którzy codziennie podróżują do pracy a nie o chwaleniu się darmową komunikacją chociaż 90% tego nie odczuje bo i tak korzysta z autobusu aby dojechać do miasta i musi kupić bilet. Po prostu w 2022 mamy PRL W Gminie Poczesna!!!

    5
    1
    • PanLukasz pisze:

     Ale gmina olsztyn obecnie.MIASTO tez zwozi.komunikacja taka.jal.wam usługują do punktu A apotem.dalej mpk macie takie same prawa jak olsztyn blachownia itd 2

 2. Lukasz pisze:

  Wiele razy korzystałem.z usług firmy wesley i nigdy się nie zawiodłem.autokary czyste i komfortowe kierowcy mili.Dlatego uważam że ta walsnie firma powinna dostać szanse na dalszą.jazde w gminie poczesna nie raz jechałem komunikacja zastępcza z firmy wesley na terenie poczesna i widzialem.ile serca władają kierowcy q tom.prace jak pomagali nieraz starszym osoba wsiąść do pojazdu czego nie zaznałem.u innych przewoźników( tylko burczenie pod nosem ze to nie ich obowiązek) dlatego.jestam.za firma wesley i myślę że mieszkańcy poczesnej będą zadowoleni tak samo jak ja.I czestochowianiczasowy.e i mieszkańcy gminy poczesna wspierajmy.swoje firmy w naszym mieście takie.jak.firma wesley życzę powodzenia firmie.i właścicielce.wygrania przetargu za ten dotychczasowy trud jaki podjęła wożąc mieszkańców poczesnej do tej pory

  8
  4
 3. Adam pisze:

  Ja bym chcial zeby wygrala firma wesley bo warto stawiac na tom firme bo jest solidna i przede wszystkim z naszego miasta mila obsluga autobusy czyste i komfortowe kierowcy mili i uprzejmi dla pasazerow oddaje swoj glos wlasnie dla tej firmy i mysle ze wy TEZ

  7
  4
  • Pandora pisze:

   Gorzej już być nie mogło,czasy pandemii a my z autobusów przesiadamy się na busiki.Jedna wielka tragedia mój Boże,odkąd pamiętam zawsze jeździły autobusy a teraz tak człowieka traktować jak przedmiot,jakieś dziwne przesiadki.Oby to ostatnia kadencja tego pana bo rujnuje tą gminę jako mieszkańców.

   10
   3
   • PanLukasz pisze:

    Drogi kolego.to.czy będzie ten Cy inny rządził w waszej gminie to.sie nie zmieni nic dalej.bedzie tak.jak.jest teraz komunikacja zastępcza tak.jest już w każdej gminie teraz wychodzi.zawsze taniej niż np.w mpk i wiele.poeniedzy zostaje na inne zeczy q gminie i wydaje mi się wójt jet u was wporzadku i robi dluzo.dobrego.dla.mieszkancow.szacun dla.niego

    1
    5
    • Ewa pisze:

     na jakie inne rzeczy na szopki robione dla pisu na szerzenie kultu władzy na płacenie za ogłoszenia dziesiątki tysięcy złotych gazetce która tylko do tego służyła, jakoś nie widać poza hutą żeby coś się działo w tej gminie, WSTYD jak wygląda centrum gminy Poczesna ale tu nie mieszkają ci co na wójta głosują więc guzik dostają. Chyba ktoś myli szacun z wazeliną.

     8
     4
 4. Zibi pisze:

  Oczywiście w ul łąkową też będzie wieżdzał aż do końca tak jak kiedyś autobus 53?

  • Wesley pisze:

   Tsk. Zgodnie z dokumentacją na stronie gminy każdego dnia 7 razy jedzie od Bocianiej Górki przez Łąkową na Hutę

   1
   1
   • Zibi pisze:

    A w których godzinach jeździ przez łąkową bo na stronie gminy nie mogę źnaleźść. Rano na pierwszy bus muszę maszerować aż do sklepu przy rondzie. Kiedyś jak jeździł MPK to na pierwszy autobus nie musiałem chodzić tak daleko bo autobusy do godziny 17.00 przejeżdżały przez całą ul.Łąkową.

    • Wesley pisze:

     Rozkłady jazdy są dostępne w specyfikacji przetargowej. Na stronie gminy trzeba wejść w BIP i w przetargi z 2021r, ale uspokoję Pana ze pierwsze 3 kursy z tego co pamiętam są przez Łąkową czyli od 4 rano.

 5. Piotr pisze:

  Firma Wesley na terenie gminy Poczesna działa bardzo sprawnie, busy się nie spóźniają a z kierowcami bardzo łatwo można się dogadać w którym miejscu chce się wysiąść. Nie raz zdarzało się tak że kierowca wracał specjalnie po jednego pasażera aby wszyscy zdążyli na autobus miejski, nie wyobrażam sobie czegoś takiego z większą firmą jak GTV. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zostawienie obecnej firmy, zwłaszcza że jest to miejscowy przewoźnik i wielu kierowców jest z gminy Poczesna,

  6
  3
  • PanLukasz pisze:

   Kolego.popieram.cie ze jesteśmy tego.samego zdania

   5
   3
  • KO pisze:

   Ale może komunikacja byłaby użyteczna dla pasażerów np dojeżdżających do pracy. Bo żeby dojechać do pracy na 6 to trzeba będzie np z Nierady wyjść z domu o 4 rano na busa. Później przesiadka na 65 i objazd przez Słowik Korwinowi itp.. a potem kolejna przesiadka na Estakadzie czy zajezdni. Komu ma służyć taka komunikacja na pewno nie ludzią. A to tylko 20 km. W Olsztynie ludzie przesiadają się do 58 ale ten autobus chociaż jedzie najprostsza i najszybszą drogą do Częstochowy i dojeżdża do Centrum a tutaj to porażka. 68 się zlikwiduje i każe się jeździć 65 wydłużoną trasą.

   11
   • Ewa pisze:

    będzie mniej korzystało z gminnej komunikacji to się ją zlikwiduje a pieniądze da na podwyżki dla władz gminy, proste

    7
    2
   • Anna pisze:

    Przeglądam tabele z uczestnikami przetargu i aż się dziwię , że pół Polski chce nam organizować komunikację publiczną. Tym bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu , że powinna wygrać firma “Wesley”, gdyż jest to jedyna firma z “naszego podwórka” i jako taka posiada doświadczenie w przewozach w naszej gminie. Po co zmieniać coś sprawdzonego i co dobrze działa ?. Kto nam zagwarantuje , że inni zamiejscowi przewoźnicy będą lepsi. A co będzie w sytuacji kiedy bus zepsuje się i trzeba go będzie podmienić albo naprawić szybko na trasie ?.
    W jakim czasie ktoś przyjedzie z firmy oddalonej o dziesiątki czy setki kilometrów ? Czym wtedy pojedziemy ?
    Niech zwycięży rozsądek !!!
    Pozdrawiam .

    6
    4
 6. PanLukasz pisze:

  Ale.teraz.tez jedzie bus na łąkowa jeśli pasażer sobie tego.zyczy

 7. Ola pisze:

  Korzystałam wielokrotnie z przejazdów krajowych za pośrednictwem firmy Wesley. Nie mam nic do zarzucenia, wręcz przeciwnie, zawsze można było liczyć na elastyczność i mile nastawienie pracowników firmy

  5
  2
 8. Katie pisze:

  Witam moim zdaniem powinna wygrać firma Wesley. Uważam , że to jedyna firma która zasługuje na to aby kontynuowac dalej swoje usługi z powodu jakim linie są obsługiwane a przede wszystkim kierowcy, którzy są mili uprzejmi i pomocni . Pozdrawiam i trzymam kciuki bardzo mocno . 👌

  6
  3
 9. Kierowca pisze:

  Witam,
  Miaem przyjemność Pracować kiedyś z Panią Agnieszką firmą Wesley. A także byłem kierowcą w firmie GTV
  Wszytkim bardzo odradzam firmę GTV auta stare tak jak pisze redaktor pełnoletnie. W czasie pandemi woziliśmy komplet ludzi w małych busach czesto zdazało się ze nie chciano nam dać wiekszego bo spalanie wieksze a szef ma zarabiać i jezdziło się małymi busami, bez ogrzewania. Musiałem odejsc z firmy GTV poniewaz bardzo ludzie wyzywali kierowce ze to kierowcy wina i za wszystko odpoiwada kierowca.
  ODRADZAM GTV !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6
  2
  • Beny pisze:

   Zgadzam się gtv to dno totalne złomy nie busy oprócz pay fordów i kilku mercus sam szrot do tego zero jakiejkolwiek logistyki zostańcie przy wesley

   2
   2
 10. xxx pisze:

  Nie wiem po co ten przetarg, od początku wiadomo jaka firma wygra.
  Tyle lat jeździły miejskie autobusy ale od niedawna zaczęły komuś przeszkadzać, ciekawe dlaczego?

  5
  1
 11. Alicja pisze:

  Uważam że ta firma powinna wygrać . Kierowcy są mili , uprzejmi pomogą w razie potrzeby . Może aut nie mają nowych ale są super . Myślę że właścicielka kupi auta jak wygra przetarg liczymy na to I trzymamy kciuki jako mieszkańcy pozdrawiam.

  6
  3
 12. Adam pisze:

  Też mam nadzieję, że jako wykonawcę przewozow w gminie Poczesna. Pan Wojt wybierze już sprawdzona firmę czyli firmę Wesley. Firma rzetelna z profesjonalnym podejściem do mieszkańców gminy Poczesna. Nie raz kozystalem z przewozow ww firmy. Kierowcy mili, uczynni a nawet bezproblemowo podwioza pod określone miejsce na lini, niekoniecznie na wyznaczonym przystanku.

  5
  4
  • Koszta PanLukasz pisze:

   Wlasnie.tak.jak piszesz podwiozą pasażera dalej niż jest trasa wyznaczona czy zatrzymają się pod domem jeśli się poprosi kierowca zatrzyma się bez żadnego problemu a nie jak raz jechałem GTV z konopisk i prosiłem kier czy zatrzyma.mi się troszeczkę przed przystankiem bo byłem z dzieckiem a padało bardzo to mnie zbluzgal ze to nie taxi

   4
   2
  • Dorota pisze:

   Firma Wesley to najlepszy kandydat, super kierowcy zawsze mili i pomocni.

   5
   3
   • Pasażerka pisze:

    Czytam komentarze i nie wierzę własnym oczom. Albo tutaj sprawnie działa moderator, albo firma Wesley ma mocne plecy 🙂
    Zacznijmy od stanu technicznego busików. (I od razu uprzedzając komentarze, że TERAZ można zadzwonić i poprosić o niskopodłogowy tabor, przypominam, że ta “możliwość” została wprowadzona niedawno. )
    – wysokie stopnie, wąskie przejścia, które skutecznie uniemożliwiają osobom starszym, czy schorowanym wejście do takiego pojazdu. Sama byłam świadkiem, kiedy jedna z Pań przewróciła się wsiadając, bo stopień był tak wysoki, że nawet pełnosprawne osoby miały problem. Co na to kierowca? “Trzeba uważać jak się wsiadają albo zostać w domu”…
    -wcześniej udostępnianie tylko małych busików, co w szczycie pandemii jeszcze bardziej narażało podróżnych na zachorowanie,
    -karygodny stan techniczny pojazdów, szczególnie tych mniejszych. Dla przykładu w małym, białym busiku drzwi podczas jazdy same się otwarty, co było bezpośrednim zagrożeniem dla pasażerów, nie mówiąc już o tym, że w połączeniu z niską temperaturą można było tam zamarznąć,
    -znaczna większość kierowców nie przestrzega panujących zasad i nie nosi masek,
    -kultura kierowców również pozostawia wiele do życzenia. Nie oczekuję tutaj wiele, bo ich zadaniem jest zawieźć pasażerów z punktu A-B, ale niewybredne komentarze, rozmowy z telefonem w ręce podczas jazdy, przeklinanie w niebogłosy to chyba mogliby sobie darować…
    -nie trzymanie się rozkładów jazdy, to też były nagminne sytuację szczególnie na początku. A to busik odjechał za wcześnie, a to w weekend ominął jeden kurs przez nieuwagę pani Agnieszki, a to przyjeżdża z kilkuminutowy opóźnieniem i to na jednym z pierwszych przystanków…
    – i oczywiście fakt, że trzeba się przesiadać z jednego pojazdu na drugi. Czekając między nimi po kilka/kilkanaście minut w mrozie i śniegu…

    Wymieniać możnaby bez liku. Nie będę się już odnosić do plusów oponentów, ale APELUJĘ O PRZYWRÓCENIEM LIŃ MPK. Niech włodarze gminy w końcu zmądrzeją i przestaną utrudniać ludziom życie!!!

 13. Koszta PanLukasz pisze:

  Wlasnie.tak.jak piszesz podwiozą pasażera dalej niż jest trasa wyznaczona czy zatrzymają się pod domem jeśli się poprosi kierowca zatrzyma się bez żadnego problemu a nie jak raz jechałem GTV z konopisk i prosiłem kier czy zatrzyma.mi się troszeczkę przed przystankiem bo byłem z dzieckiem a padało bardzo to mnie zbluzgal ze to nie taxi

  1
  2
  • Mieszkanka pisze:

   Witam wszystkich jestem mieszkqnka Gminy Poczesna a moja rodzina mieszka w Aleksandrii Drugiej i w Korzonku. GTV to chamstwo i obluda. Autobusy strupy a nie nowe. Do biura jak rodzina poszła po miesieczne to chamstwo jakich mało. Obsługa podchodzi do klienta jakby po co Pan tu przyszles. Kuerowcy jedyne co robią w GTV to plotki ploteczki cały czas rozmawiają przez telefon trzymając go w ręce. Nie raz jak jechałam na Kodzonek do szwagierki to nawet chaty z GTV nie zastezymali się na przystanku bo był zajęty rozmowa z innym kierowca na telefonie lub głupie żarty żarciki. W Czasie Pandemi i nie tylko worza nas gorzej niż buraki ziemniaki i inne warzywa. Autobusy wypełnione po brzegi. Rodzina jie raz zgłaszała do biura GTV odpowiedz prosze sobie wybierać inne godziny jazdy autobusami. Nie musicie wszyscy jechać na raz macie tyle kursów ze możecie sobie wybierać i jechać w innych godzinach. Kierowca jakbymogl to noga by dopchnol drzwi żeby tylko szef byl zadowolony. Prosze Wojta w imieniu swoim mojej rodziny a także moich koleżanek i kolegów z Gminy Poczesna prosimy kazda firmę ale nie GTV najgorszy przewoznik

   5
   2
  • Ewa pisze:

   czy to nie łamanie prawa że bus zatrzymuje się gdzie popadnie i wysadza pasażera, od czego są przystanki które są bezpiecznym miejscem na wsiadanie i wysiadanie, może policja by się tym zajęła

  • kiero pisze:

   drogi kolego za zatrzymanie się w celu wymiany pasażerskiej w innym miejscu niż do tego wyznaczone to kierowca jest narażony na mandat w wysokości 3000 zł, zatem robił to na ryzyko. Nadto jadąc busem autobusem jednym słowem komunikacja jesteś na czas podróży ubezpieczony, i dotyczy się to również przystanku. Jeżeli by ci się coś stało przy wysiadaniu lub wsiadania jesteś ubezpieczony. A tak w przypadku kiedy kierowca wypuściłby cię poza przystankiem i uległbyś wypadkowi możesz pociągnąć go o odszkodowanie, a tego żaden normalny kierowca po prostu nie chce. odsyłam do prawa przewozowego.

 14. Zibi pisze:

  Kiedyś poprosiłem kierowcę żeby wjechał na ul.łąkową to się nie zgodził. Dojechał tylko sklepu pomiędzy południową a łąkową i na tym koniec. Jeszcze coś marudził. Tak więc od tamtej pory nie proszę.

  • PanLukasz pisze:

   Moze raz tak.sie zdążyło kier tez człowiek ale.jesli bys zadz do firmy wesley I przekazał info ze jedziesz rano 1kursem napewno bus by się pojawił po ciebie beż problemu

   2
   1
  • Arczi pisze:

   Witam. Nie raz korzystałem z usług firmy Wesley. Złego słowa nie powiem. Zawsze byłem zadowolony . Nie to co GTV. Chamstwo jak i buractwo zalatuje od nich na km. Jak mieszkańcy gminy Poczesna chcą się przekonać to się na pewno przekonają. Później będzie marudzenie że jednak firma Wesley była lepsza. Pani Agnieszka również bardzo miła i zawsze pomocna. Mam nadzieję że wygra zdrowy rozsądek.

 15. Kamil Lakowa pisze:

  Panie Wojcie prosze bardzo o nie zmienianie przewoźnika razem z znajomymi korzystamy z Firmy Wesley i jesteśmy bardzo ale to bardzo zadowoleni z przewoźnika Wesley. Codziennie korzystamy z bezpłatnej komunikacji. Firma bardzo fajna. Mam rodzeństwo którzy traktują kierowców jak dalekich wujków. Czy na wycieczki czy pogminie Tylko Firma Wesley z Poczesnej

  5
  2
  • Bożena pisze:

   Witam wszystkich dołączam się do komentarzy. Jestem mieszkanka Gminy Poczesna i nie wyobrażam sobie by podatki nie trafiały do naszej gminy. Firma lokalna podatki trafiają do Gminy. Kieorwcy zatrudnieni w firmie lokalnej podatki trafiają do gminy. Wilk syty i owca cala. Kazdy dobrze wie ze mieszkańcy tylko chcą firmę WESLEY.
   Wspierać Lokalnych Panie Wojcie Krzysztofie.
   Ma Pan głosy mojej rodziny w każdych wyborach

   7
   5
   • PanLukasz pisze:

    Tez pisałem.tak zostawmy naszą firmę.z naszego miasta popieram pania i pełen szacunek pozdrawiam

    3
    2
    • Ewa pisze:

     “naszą firmę” ma pan w niej udziały że tak promuje, wazelina się leje z pana wypowiedzi litrami, jak zadzwonię dziś do weslej to jutro będzie czekała na mnie limuzyna w miejscowości Młynek? Przystanki są po to by na nich wysiadać a nie bo komuś się chce co 100 metrów by autobus stawał, co z bezpieczeństwem?

     4
     5
     • PanLukasz pisze:

      Az się nie chce czytać tych pani bzdur jest pani poprostu zal ze tyle ludzi chwali i jest zadowolonych z firmy wesley

      4
      4
     • PanLukasz pisze:

      A.nasza.mialem.na myśli z Częstochowy a nie jakas z Ozimka.gtv czy Mielca i innych regionów. Powinniśmy wspierać nasz region wkoncu dluzo ludzi ma.prace dzieki temu

      3
      1
     • Ewa pisze:

      przecież ci chwalący to trole internetowe jedna osoba lub dwie robią te wpisy czy to nie dziwne że tyle “mieszkańców” gminy nagle opowiada się za przewoźnikiem i tylko w tej dyskusji zabierają głos, usuwając pliki cookie mogę dodać ze 100 wpisów negatywnych tylko po co, bo ja nie mam w tym interesu jak osoba która wpisuje te peany i liczy na zarobek.
      panie tzw łukaszu w jakim innym wątku poza przewozowym sie pan wypowiedział?

      6
      4
     • Barbara pisze:

      Trolówą internetową jest pani bo krytykuje pani każdy komentarz i obraża pani mieszkańców gminy którzy chwałą firmę Wesley nazywając ich trolami. Widać że to pani jest z PiS-u i GTV

      3
      2
     • Ewa pisze:

      barabara kolejny trol

      4
      2
     • Barbara pisze:

      ewa super troll z PiS-u i nie tylko szkoda pisać więcej epitetów

      3
      4
    • Michałów pisze:

     Szanowni Panstwo obserwuje to ci tutaj piszecie i jestem zaskoczona. Mam nadzirje ze Wojt stanie po stronie mieszkańców i ze poslucha swoich wyborców. Wybrany został przez nas wiec z naszym zdaniem powinien się też liczyć. Pamiętajmy ze za 2 lata sa wybory i to Wojt Krzysztof bedzie wtedy potrzebował naszego poparcia.
     Panie Wojcie licze ze poslucha Pan mieszkańców którzy cis doradzają Panu i nie wybierze Pan pseudo Firefox transportowa GTV ktora nowy to ma ale lakier na pojazdach. Kazdy inny ale nie GTV.
     Prosze wziąć to pod uwagę.

     2
     1
 16. Andrzej pisze:

  Od wielu lat korzystam z usług Firmy Wesley i jestem bardzo zadowolony..Byłem z tą firmą na różnych wycieczkach, kuligach jak również korzystałem z komunikacji zastępczej po gminie Povzesna. Uważam że jest to bardzo profesjonalna firma ktorej
  można zaufać i tą firmę polecam.

  5
  1
  • Barbara pisze:

   Trolówą internetową jest pani bo krytykuje pani każdy komentarz i obraża pani mieszkańców gminy którzy chwałą firmę Wesley nazywając ich trolami. Widać że to pani jest z PiS-u i GTV

   2
   2
   • AMANDA pisze:

    Pani Barbara widze ze bardzo sie nudzi Pani bo nie ma Pani co robić wiec Panii obraża każdego co mówi szczerą prawde na TEMAT GTV !!!!!
    Nie życzę sobie by Pani mówiła i pisała trole internetowe.
    Widzę ze boli Panią to ze kazdy chce korzystać z usług WESLEY.
    Naprawde chce Pani by jezdzi dziadostwem

 17. Andrzej Sz. pisze:

  Witam! Uważam ,że najlepszym wyborem byłaby Firma Wesley, którą dała się poznać w naszej gminie jako solidny przewoźnik, dbający o sprawną komunikację, a przy tym otwartą i wrażliwą na uwagi mieszkańców Dużym atutem jest to, że firma Wesley mieści się na terenie naszej gminy co bardzo ułatwia wszelka komunikację z władzami i mieszkańcami gminy, co z kolei pozwala na szybką reakcję w celu podjęcia działań dotyczących transportu. Nie bez znaczenia jest to, że firma ta zatrudnia miejscowych kierowców, którzy chętnie i szybką reagują na potrzeby i prośby pasażerów. Firma Wesley cały czas stawia na rozwój i dlatego jestem pewien ,że gdy zostanie wybrana jako przewoźnik, to wtedy my jako pasażerowie będziemy podróżować nowym taborem tej firmy.
  Dlatego stawiajmy na sprawdzonego przewoźnika a nie na GTV BUS lub innych niesprawdzonych przewoźników.

  8
  1
 18. KO pisze:

  Niestety taka jest prawda gmina się cofa do PRLu. a i wtedy 65 dojeżdżał aż Borku. A w innych miejscowościach jeździł PKS i można było dojechać jednym autobusem do miasta. Teraz to żenada tyle przesiadek. Zaorają komunikację przecież to będzie tak nieprzyjazne dla pasażerów, ludzi pracujących w Częstochowie, którzy pracując płacą podatki na rzecz gminy, a robi się wszystko aby im utrudnić życie. Rozumiem pieniądze ale gmina to nie firma która ma zarabiać ale służyć mieszkańcom.

  10
  1
  • PanLukasz pisze:

   Ale.kazde.gminy mają swoją komunikację teraz olsztyn blachownia konopiska.iyd

   1
   3
   • KO pisze:

    Ale ja dojeżdżam do pracy autobusem. MPK jechałem 35 minut, teraz jadę z przesiadkami 50 minut. A po wprowadzeniu nowego rozkładu który widnieje w zapytaniu ofertowymi 65 minut! Może inne gminy mają to jakoś lepiej rozwiązane bo niestety nasi planiści w UG Poczesna przesadzili z długością dojazdu a to przecież kilkanaście kilometrów do Częstochowy. Samochodem jadę 10-15 minut. Sam Pan przyzna że coś jest nie tak.

    • Ewa pisze:

     nie przyzna racji bo wtedy by wyszlo że jego pisanie jest nic nie warte, gmina cofa nas do czasów przejazdu furmanką bo taki czas pokonania dystansu z Nierady do Częstochowy z przesiadkami będzie

     4
     2
    • PanLukasz pisze:

     Przyznam.racje ze cos nie tak.jest ale trzeba to zgłaszać do gminy o poprawę rozkładów itd wszystko.da sie w porozumieniu zrobic

 19. Blachownia pisze:

  Widze ze ta firma pcha się wszecie. My jako mieszkańcy którzy mamy doczyniea z ta firma to koge powiedzieć że u mnie w Blachowni istna masakra. Najlepiej jak najwięcej kilometrow na pusto by się tylko kasa zgadzała. Godziny takie GTV ma ze kierowcy w zabudowanym jeżdżą po 80 max 90 na godzinę by zdążyć ma pdzesiadki.
  Strach puścić dziecko tym przeoznikiem.
  W lato lepiej iść na pieszo bo zar po plecach się leje a w zimę najlepiej podwójna bluza i kurtka bo na 30 minut jazdy idzie zamarznąć.
  Juz się nie mogę doczekać kiedy ta firmę zastąpi inna firma w nowym rozdaniu przetargu. Nigdy więcej GTV.

  5
  1
 20. Michałów pisze:

  Panie Wojcie prosze posłuchać swoich wyborców. Dzisiah my prosimy Pana żeby Pan nie wybieral Formy GTV ktora jest bardzo duża ale jednocześnie najgorszym przewoźnikiem w regionie. Każda firma ale nie GTV.
  Panie Wojcie za 2 lata mamy wybory dzisiaj my prosimy Pana a za dwa lata Pan bedzie potrzebował nas prosze k tym Pamietac.
  Liczymy ze zadecyduje u Pana sumienie i wybierze Pan przewoźnika który będzie zetelnie wykonywal przetarg na nowym taborze 2021 rok minimum. GTV to posiada ale nowy lakier na pojazdach u nich same strupy. Panie Wojcie jeszcze raz prosze Pamietac o głosie mieszkańców którzy nie chcą GTV u nas w Gminie.

  5
  3
  • Ewa pisze:

   panie wójcie wiadro wazeliny dla mieszkańca Michałowa a drugie niech ufunduje wesley choc zapewne to ktoś powiązany z tą firmą pisze
   W Starczy jeździ GTV i sobie chwalą ale jak w Blachowni politycznie podpadł to wiadomo trole internetowe działają

   3
   5
 21. Michałów pisze:

  Pani Ewo nie wiadro wazeliny tylko szczera prawda.
  Niech Pani nie opowiada bzdur. Nie zadne trole internetowe tylko stwierdzam rzeczywiistość.
  Widzę ze Pani Bardzo jest za transportem gdfzie pieniądze i podatki trafiaja do innych województw.
  A pozniej Pani narzeka ze tutaj tam sie nic nie dzieje.
  Jak moze sie dziać jak podatki płyna zagranicznych firm lub w inne regiony polski.
  Może i sobie chwalą w starczy ale niech Pani zaopserwuje jaki wczesniej jezdził przewozxnik UNI Metal ?
  Jak Pani nie korzystała z usług GTV to nie wiem po co Pani wygaduje głupoty.
  Czytając komentarze wszystkie pod artykółem może Pani natrafi na artykół np kieorwcy samo mówi za siebie.

  4
  2
  • Ewa pisze:

   Michałów z radością cieszy się że teraz do Częstochowy będzie jeździo się o wiele dłużej, że kierowca będzie na kazde skinienie pasazera zatrzymywal sie i wypuszczał z busika i wpuszczał do niego pasazera, jazda z godzinę do Częstochowy to bezcenna przygoda. Wesley płaci podatki w Poczesnej czy Częstochowie? Kilku ekonomistów jak widzę się tu wypowiadało więc niech napiszą gdzie one trafiają?
   Gdyby nie robić durnych imprez i płacić za artykuły w pseudo gazetkach w gminie były by pieniążki na inwestycje.

   3
   1
  • PanLukasz pisze:

   Z tom.kobieta nie ma.o.czym.rozmawiac ma.swoj świąt i swoje gumowe zabawki.zeby sobie krzywdy nie zrobiła pseudo pani Ewa

   4
   1
  • Barbara pisze:

   Proszę jej nie tytułować,, pani”ewo tylko super troll bo ona wszystkich obraża a koło pani nawet nie stała

   2
   1
  • PanLukasz pisze:

   Wlasnie Szkoda.ze pani ewa.uzywa.slow wazelina albo trolle na nas popieram.panstwa Michałów.

   2
   1
 22. TylkoHUTA pisze:

  PANIE WÓJCIE NIECH PAN DWA RAZY PRZEMYSLI SWOJA DECYZJE ODNOSNIE PRZEWOZNIKA GTV TO DZIAD TRANS. KOMUNIKACJA LOKALNA TEFGO PRZEWOZNIKA ISTNE DNO.
  KIEROWCY BARDZO NIE MILI, AUTOBUSY POŻAL SIĘ BOŻE
  KAŻDA INNA FIRMA TYLKO NIE TO ZIELONE BYLE CO

  3
  2
 23. krzyś pisze:

  Witam! Jestem mieszkańcem Gminy Konopiska. GTV to jedna z najgorszych rzeczy która się nam przytrafiła. Nikt z tych usług nie jest zadowolony. Ciągłe przesiadki, kombinowanie poprzez wydłużanie linii zupełnie bezsensownie byleby tylko zabrać jak najwięcej ludzi, którzy i tak kiszą się w tych śmierdzących złomach. Łączenie kursów- wiele z linii 101 do Aleksandrii połączonych z Lublińcem, ścisk i tłok. W Konopiskach nie idzie wsiąść do autobusu.Bezsensowne mnożenie kursów po gminie, kiedy ludzi nie ma, ale kurs jest i jeżdżą na pusto. Zadowolony jest tylko wójt ale co on może wiedzieć skoro nie jeździ tymi busami. Nie lepiej jest na Blachowni. Mam tylko nadzieję, że jak zmieni się władza to serdecznie pożegnamy tą firmę. Wiele osób chce, aby jeździło do Gminy Konopiska MPK Częstochowa. Wszystko da się zrobić i porozumieć, trzeba tylko chcieć. Mam nadzieję, że kiedyś to nastąpi. Jeśli GTV ma jeździć po Gminie Poczesna to szczerze Wam współczuję. Jedna z gmin która miała najlepiej rozwiniętą komunikację….

  12
 24. Ania pisze:

  No widze ze niektre gminy to łapią tą fajna bajeczkę Pana KRZYSTZOFA własciciela GTV
  Dużo obiecuje gówno robi.
  Na obietnicach wszystko sie konczy. Pcha się do każdej Gminy.
  Tam gdzie mądrzy włodarze to Nie wpuszczaja zielonego.
  GTV ma jeden schemat w każdej gminie WYDOIĆ JĄ DO ZERA Z KASY
  Kursów po 20 – 30 tylko żeby kasa się zgadzała. Nie licza się podrózni tylko mamona.
  LICZYMA NA WÓJTA KRZYSZTOFA, który miejmy nadzieje ze nie wezmie GTV.

  5
  3
  • PanLukasz pisze:

   Wlasnie panie wojcie posłuchaj głosu mieszkańców. Co chcom wkoncu dzieki nim masz głosy nie mosi byc wesley jak mieszkańcy chcom i som.zadowoleni ale każda inna tylko nie firma.ktorej som za NIE

   2
   1
 25. Ewa pisze:

  myślę że wiele wypowiedzi krytyków GTV nadaje się do prokuratury pewnie by się okazało że pisze to jedna osoba mająca interes w krytykowaniu firmy, skąd nagle taki wysyp mieszkańców Blachowni, Konopisk tutaj, śmierdzi to na odległość oszustwem

  3
  8
  • Krzysztof pisze:

   Pani Ewo zadam Pani Jedno pytanie.
   Wczeniej się nie udzielałem bo nie jestem mieszkancem tej gminy. Mieszkam sobie w Częstochowie, i cześć duża ludzi wypowiada się pozytywnie o swoim obecnym przewoźniku. Pani Kazdego oderazu atakuje nie wiem czemu i dla czego w pani taka złość.
   Pani Ewo proszę nie denerwować się tak jak do tej pory. sytuacja wygląda następująco.
   Proszę poczytać fora o innych przewoznikach a także o GTV. Pani Ewo nie ma sensu ttak kazdego aakować.
   Proszę aby Pani porozmawiała sobie z kierowcami z ww Firmy a także zobaczyła Pani jakimi autami są obsługiwane liniie.

   6
   1
  • krzyś pisze:

   Krytykują Ci co jeżdżą GTV i wiedzą co piszą. Nie wiedziałem, że mieszkańcy Blachowni czy Konopisk mają zakaz wypowiadania się na tym forum. Nie ma tutaj oszustwa, ludzie piszą jak jest. Może Pani sobie bronić do woli GTV, zobaczymy jak będą jeździć co Pani powie.

   8
   1
 26. Meduza pisze:

  Szanowni Państwo i Panie Wójcie chciałbym aby każdy z nas porównał i poczytał o firmie GTV dziadostwo najgorza komunikacja.
  Na dzień dzisiejszy model który funkcjonował i funkcjonuje bez zarzutów to tylko dwie gminy Poczesna wykonawca Wesley i Olsztyn gdzie jeździ od tamtego roku Tarnobrzeg PKS. Bardzo fajne skomunikowania z MPK.
  Inne Gminy nie wiedza co to komunikacja.
  Wszystko w rękach UJMY miejmy nadzieje ze wybierze odpowiednią firmę.

  6
  2
 27. Gość pisze:

  Moje dziecko w zeszłym roku chciało wsiąść do busika na osiedlu a pan kierowca spytał się czy wysiadł z autobusu czy idzie z osiedla.Wyprosił go mówiąc, że z osiedla nie zabierze.Myślałem że mnie krew zaleje,dopiero dziecko po miesiącu się przyznało bo gość by na innej linii musiał jeździć i od tego czasu nie korzystamy z busików.

  4
  1
 28. Ewa pisze:

  skoro właścicielka obecnego przewżnika może się wypowiadać to wysyłam stronę do właścicieli GTV niech oni się wypowiedzą lub złożą doniesienie za lżenie ich firmy odpowiednim służbom

  5
  3
  • Rysiek pisze:

   Widzę Pani Ewo że Pani odkrywa karty i znacie się z właścicielem GTV.
   Nareszcie wszystko jasne Pani intencje

   1
   2
   • Ewa pisze:

    Rysiek może nie wiesz ale warto być przyzwoitym. Te twoje karty możesz sobie użyć do podtarcia pewnej częsci ciała.
    Ani właściciela GTV nie znam ani właścicielki drugiej firmy.
    Wystarczy wejść na stronę firmy i wysłać zgłoszenie.

    4
    2
   • PanLukasz pisze:

    Rysiu widomo.o co chodzi pani Ewie jest z firmy GTV i dlatego każdego.krytykuje i ubliza wyzywa od troll itd a sam nie lepsza

    1
    1
 29. Meduza pisze:

  Miejmy nadzieje ze Wójt Krzysztof Ujma czyta komentarze i bedzie w stanie podjąć słuszną decyjzje odnosnie Przewoznika.

  Panie Krzysztofie proszę o wsieranie lokalnych. Z podatków sie utrzymuje tez Gmina

  3
  4
  • Ewa pisze:

   Jaka gmina utrzymuje się z podatków płaconych przez wesley?
   Częstochowa czy Poczesna?
   Gdzie się płacu podatki? W przypadku osób fizycznych prowadzących działalność – urząd właściwy ze względu na adres zamieszkania podatnika, w przypadku osób innych niż fizyczne (np. firmy działające jako spółki) – urząd odpowiedni ze względu na adres siedziby firmy.
   Płacą w Poczesnej czy tu przeniosą swoją działaność?

   3
   2
   • PanLukasz pisze:

    Pani Ewo moze sie pani otworzy na spotkanie z nami twarzą w twarz na zywo skoro pani tak krytykuje wszytko i wszystkich.i skoro nie zna pani GTV i wesley spotkajmy się i porozmawiay

    • Ewa pisze:

     otworzyć to można puszkę coli
     facet przejrzyj na oczy i dopiero napisz kto tu kogo krytykuje bo 90% postów to krytyka GTV
     prawdopodobnie pisze to jedna lub dwie osoby którym zależy na gnojeniu jednej firmy bo przegrała zapytanie ofertowe i teraz na siłę robi czarną reklamę konkurencji
     żeby się spotykać to trzeba mieć argumenty a na moje odnoścnie podatków to facet nie odpisałeś
     Michałów to miejscowośc w gminie Poczena a nie jacyś ludzie, może byś się douczył jak piszesz o nie znanej sobie gminę bo wychodzisz na pieniacza ignoranta

     3
     1
     • PanLukasz pisze:

      Ja.wiem co pisze i wiele słyszę od ludzi z.kazdego miejsca Częstochowy piszą. Dlaczego nikt nie napisze.zlego na miasto Olsztyn czy firmę.oparka.

      2
      1
 30. Mieszkaniec pisze:

  Osobiscie zapraszam wszystkich mieszkańców do składania podpisów pod petycją naszą czyli mieszkańców.
  Podpisy zbierane są na terenie Gminy. A dotyczą transportu, nie chcemy GTV

  2
  2
  • Ewa pisze:

   Podpisy składamy w firmie weslej w częstochowie prawda?

   5
   5
   • Rysiek pisze:

    Pani Ewo nie nie w Firmie Wesley. Tylo na terenie całej Gminy Poczesna.
    Stop GTV nie chcemy tego przewoźnika

    4
    2
    • Ewa pisze:

     cała gmina a w mojej częsci gminy nikt o tym nic nie wie, podaj chłopie gdzie w Poczesnej zbierają, Borek gdzie zbierają, nie rób z gęby rynsztoka tylko miej odwagę napisać konkretny adres by suweren mógł się udać i złożyć podpis bo znów jak przy wyborach będzie że głosowali ci co na cmentarzu leżą bo tam ich łatwo na listę dopisać

     3
     2
  • PanLukasz pisze:

   Gdzie ta lista będzie i kto się zajmnie nio

   3
   2
   • Ewa pisze:

    w firmie w Częstochowie adres można sobie wyszukać w necie 🙂

    2
    2
    • Rysiek pisze:

     Pani Ewo juz każdy prosi Pania by Pani nie komentowała. Nie nie w Częstochowie. Podpisy zbierane są na terenie Gminy Poczesna Panie Łukaszu.
     Pani Ewa się tak udziela a korzysta Pani z komunikacji czy jezdzi Pani prywatnym

     5
     2
     • PanLukasz pisze:

      Pewnie ma.powiazania.z.gtv i dlatego tak krytykuje

     • Kamila pisze:

      Popieram Ryśka i czekam na ostateczna decyzje Pana Wojta. Pocichu licze i konno trzymam za kilku przewoźników. Ale napewno nie najtańszego.
      Wszystko co najtansze jest do ….. tak prawda i nie ma co z prawda się klucic

      4
      1
     • Ewa pisze:

      Może ten Łukasz siedzi w kieszeni wesleya a może już nie będę pisała gdzie żeby nie być posądzoną o trolowanie
      Jaki ekonomista z tych tu obecnych mi w końcu odpisze co z tymi podatkami płaconymi w gminie Poczesna przez firmę wesley?
      Ciągle mordą ktoś kłapie że opłaca mnie GTV że mam powiązania a ci co krytykują GTV i pod niebiosny wychwalają konkurenta pisząc wiązanki chwalebne ku czci wójta to w czyjej kieszeni siedzą.
      Rysiek skoro z ciebie taki chłop morowy to podaj adres gdzie zbiera cała gmina podpisy, miej w końcu jaja a nie wydmuszki 🙂

      5
      7
 31. Krzysztof pisze:

  Moja uwaga jestem mieszkańcem Blachowni.
  Po pierwsze:
  Każda ofert lepsza tylko nie GTV

  Po drugie:
  wasz wójt to wam zapewnia transport z dwoma przesiadkami /Bociana Górka i Zajezdnia MPK/

  Wójt Olsztyna zapewnia jedną przesiadkę OLSZTYN RYnek i dojazd do samego końca czyli centrum

  • PanLukasz pisze:

   Wojt gm poczesna tak samo.zapewnia wam.jak olsztyn gm poczesna zwięźie mieszkańców do bocianiej górki dalej mpk miasto olsztyn zwozi do olsztyn rynek.dlej mpk wiec macie to samo

   1
   2
  • PanLukasz pisze:

   Poczesna bociania górkę mpk czyli jesteśmy już w czewie a olsztyn ma jak.olsztyn.dw PKP czyli różnica 3 przystanków tranwajem

   1
   1
  • Bocian pisze:

   Bociania Górka to najlepiej skomunikowane miejsce w okolicy. 16 kursów MPK i 17 kursów powiatowych także nie narzekać.

   1
   2
   • Criaxorw pisze:

    Ciekawe jaka decyzje podejmie wojt Krzysztof Ujma. Mam nadzieje ze pierwszego przewoźnika odrzuci i będzie wybierał z kolejnych.

    1
    1
 32. Pasażerka pisze:

  Czytam komentarze i nie wierzę własnym oczom. Albo tutaj sprawnie działa moderator, albo firma Wesley ma mocne plecy 🙂
  Zacznijmy od stanu technicznego busików. (I od razu uprzedzając komentarze, że TERAZ można zadzwonić i poprosić o niskopodłogowy tabor, przypominam, że ta “możliwość” została wprowadzona niedawno. )
  – wysokie stopnie, wąskie przejścia, które skutecznie uniemożliwiają osobom starszym, czy schorowanym wejście do takiego pojazdu. Sama byłam świadkiem, kiedy jedna z Pań przewróciła się wsiadając, bo stopień był tak wysoki, że nawet pełnosprawne osoby miały problem. Co na to kierowca? “Trzeba uważać jak się wsiadają albo zostać w domu”…
  -wcześniej udostępnianie tylko małych busików, co w szczycie pandemii jeszcze bardziej narażało podróżnych na zachorowanie,
  -karygodny stan techniczny pojazdów, szczególnie tych mniejszych. Dla przykładu w małym, białym busiku drzwi podczas jazdy same się otwarty, co było bezpośrednim zagrożeniem dla pasażerów, nie mówiąc już o tym, że w połączeniu z niską temperaturą można było tam zamarznąć,
  -znaczna większość kierowców nie przestrzega panujących zasad i nie nosi masek,
  -kultura kierowców również pozostawia wiele do życzenia. Nie oczekuję tutaj wiele, bo ich zadaniem jest zawieźć pasażerów z punktu A-B, ale niewybredne komentarze, rozmowy z telefonem w ręce podczas jazdy, przeklinanie w niebogłosy to chyba mogliby sobie darować…
  -nie trzymanie się rozkładów jazdy, to też były nagminne sytuację szczególnie na początku. A to busik odjechał za wcześnie, a to w weekend ominął jeden kurs przez nieuwagę pani Agnieszki, a to przyjeżdża z kilkuminutowy opóźnieniem i to na jednym z pierwszych przystanków…
  – i oczywiście fakt, że trzeba się przesiadać z jednego pojazdu na drugi. Czekając między nimi po kilka/kilkanaście minut w mrozie i śniegu…

  Wymieniać możnaby bez liku. Nie będę się już odnosić do plusów oponentów, ale APELUJĘ O PRZYWRÓCENIEM LIŃ MPK. Niech włodarze gminy w końcu zmądrzeją i przestaną utrudniać ludziom życie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *