zachmurzenie duże
18°
16°
piątek
fot. MPK
Oficjalne stanowisko gminy w sprawie zmian w rozkładzie autobusów MPK
06 stycznia 2021 r. | 12:05
5

Urząd Gminy Poczesna poinformował o zmianie rozkładu jazdy autobusu MPK nr 68 oraz wprowadzenie dodatkowej linii busów na trasie Bociania Górka - Nierada.

Powodem zmiany w rozkładzie jazdy są prace remontowe prowadzone na terenie gminy.

Poniżej znajduje się oficjalne stanowisko gminy Poczesna w tym zakresie.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Urząd Gminy Poczesna poinformował swoich mieszkańców, że od 1 stycznia 2021 roku - w związki z drogowymi pracami remontowymi, które prowadzone są na terenie gminy nastąpi zmiana w rozkładzie jazdy autobusu nr 68 oraz zostanie wprowadzone – dla wygody mieszkańców – dodatkowe połączenie - 68 Gm (gminny).

Szczegółowo zostały podane trasy:
- linii miejskiej nr 68: Zajezdnia MPK – Kolonia Poczesna ul Bociania Górka i Kolonia Poczesna ul. Bociania Górka - Zajezdnia MPK;
- linii 68 Gm (gminny) zsynchronizowanej z linią miejską nr 68 na trasie Kolonia Poczesna ul. Bociania Górka – Nierada ul. Gajowa.

Zamieszczono także rozkłady jazdy zarówno autobusu miejskiego jak i 68 Gm (gminny).

Dzięki takiemu rozwiązaniu – poprzedzonego wnikliwą analizą – mieszkańcy gminy Poczesna, którzy korzystają z tego połączenia nie stracili możliwości dojazdów. Należy podkreślić, że rozkład jazdy autobusu miejskiego został zsynchronizowany z rozkładem 68 Gm (gminny).

Wprowadzone w życie rozwiązanie komunikacyjne spowodowane jest remontami drogowymi, które prowadzone są na terenie gminy Poczesna, i które po zakończeniu poprawią również bezpieczeństwo zarówno zmotoryzowanych mieszkańców gminy Poczesna, jak i pieszych oraz kierowców przejeżdżających przez gminę.

Podkreślić należy, że na remontowanym odcinku DW 791 zostanie zainwestowane ok. 27 milionów złotych. Prawie w całości zostanie wybudowana wspomniana droga. Powstaną dwa ronda, most na Warcie, chodniki. Zostanie wykonane odwodnienie i oświetlenie. Gmina Poczesna – z powodzeniem - zabiegała, aby powyższa inwestycja weszła do planu działań Marszałka woj. śląskiego i Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Aneta Nawrot5 odpowiedzi na “Oficjalne stanowisko gminy w sprawie zmian w rozkładzie autobusów MPK”

 1. ewa pisze:

  Kto i z kim przeprowadzał te analizy? Mieszkańców Nierady nikt nie pytał o zdanie, ta informacja na stronie gminy pojawiła się 4 stycznia jak rozniósł się smród.
  DW971 gmina nic nie ma do tej drogi, ile z funduszy gminnych na nią przeznaczono? Nidługo przeczytamy, że to dzięki staraniom wójta przez gminę przebiega autostrada. Żenada.

  8
  3
 2. Babka1234 pisze:

  No wiadomo z Kolonia Borek i Zawodzie tak samo nie było ustalane. Nasz szanowny wójt pozabieral autobusy bo przecież całą kasę przeznaczył na remont całej huty starej. A że tam wladowal to musiał uciąć autobusy żeby mu się zwróciło

 3. Wujek pisze:

  Skoro już tak, to proszę przenieść wiatę byłego przystanku Poczesna OSP spod GOK-u na Bocianią Górkę bo nawet nie ma się gdzie schronić przed deszczem.

 4. Pytanie pisze:

  Jak mam się dostać do Częstochowy z dzieckiem w wózku spacerowym? Czy z Poczesnej do Korwinowa mam dojść na nogach i wsiąść w autobus 65?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *