pochmurnie
-1°
poniedziałek
fot. Wikimedia
“Nowa dyrektor” GZOZ w Poczesnej w rok wygenerowała blisko 600 tys. zł straty!
12 stycznia 2024 r. | 11:50
4

We wrześniu 2023 roku gmina Poczesna opublikowała wyniki finansowe Gminnego Zespołu Ośrodków Zdrowia w Poczesnej. W 2022 roku ośrodek w zarządzanie przejęła Aneta Sowińska. Niestety, rok przejęcia nie był najlepszy w wykonaniu "nowej" dyrektor ośrodka.

GZOZ w Poczesnej w 2022 roku miał 3 921 321,28 zł dochodów (3 815 148,12 zł w 2021 roku) i 4 512 593,95 zł kosztów (3 780 600,989 zł w 2021 roku). Oznacza to, że w 2021 roku GZOZ w Poczesnej, gdy dyrektorem był Janusz Opara, był 34 547,131 zł na plusie, a gdy dyrektorem została Aneta Sowińska to w roku po zarządzeniu przez nią ośrodkiem, GZOZ miał 591 272,67 zł straty.

W tym samym okresie zostało zakupionych szereg nowych rzeczy. Znacząco wzrosły również wynagrodzenia z 2 162 048,12 zł na 2 469 435,34 zł.

Szczegółowe wyniki finansowe dostępne są TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na ““Nowa dyrektor” GZOZ w Poczesnej w rok wygenerowała blisko 600 tys. zł straty!”

 1. Słowik pisze:

  To pokazuje sposób zarządzania

  2
  2
 2. Norbert pisze:

  Miałem nadzieję ,że Pan ,,redaktor” , którego poprzedni tekst skomentowałem w sposób zrozumiały dla każdego spróbuje podejść do tematu zarządzania w sposób niejednostronny i racjonalny ( przy okazji przeczyta kilka dobrych pozycji o zarządzaniu, marketingu, restrukturyzacji ) – jednak jak widać liczy się tylko tania sensacja i podłapanie tematu przez ,,obiektywnych” czytelników , którzy także mają ograniczoną wiedzę .
  Osoby , które wykonują obowiązki menadżera stają przed mega wyzwaniami i oczekiwaniami-przełożonych ,klientów ( w tym przypadku chorych) , pracowników – czy dokonać zmian, zacząć zmieniać daną firmę , podnosić jakość ,efektywność ,kwalifikacje pracowników – czy może zostawić tak jak było do tej pory i nie zauważać potrzeby zmian ponieważ było tak od lat i wszystkim ( prawie wszystkim ) jest z tym bardzo wygodnie. Większość ludzi jest nastawiona negatywnie nawet na najmniejsze zmiany widząc tylko swoje korzyści – negując formę zmian, nakłady finansowe , które są normalną rzeczą jeżeli dana firma ma przejść proces rozwoju i metamorfozę ( wizualną, jakościową i społeczną).
  Przy takim procesie oczywistym tematem są nakłady finansowe na zakup odpowiedniego sprzętu, wyposażenia potrzebnego do prowadzenia rozszerzonej działalności ,odnowienia pomieszczeń, zatrudnienia fachowej kadry pracowników. Żadna firma w początkowym okresie zmian ( przeważnie jest to około 3 lat) nie zakłada zysku – wręcz przygotowana jest na stratę i takie założenia budżetowe ma rozpisane w prognozowanym wyniku finansowym. Proces inwestycji , zmian wpisany jest w kalkulowane straty- które w kolejnych latach powinny się zmniejszać , a firma w przeciągu kilku lat wychodzić na dodatni wynik. Potencjalni klienci zaczynają zauważać zmiany, dostęp do nowych usług do których nie mieli przez wiele lat dostępu, możliwość wizyty u specjalisty z danej dziedziny przebywając w warunkach i środowisku , które są na miarę obecnego wieku. Przeglądając stronę przychodni w tym przypadku to nie jest prywatna opieka lekarska- gdzie firmy nastawione są tylko na zysk- klient przychodzi, płaci za wszystko duże pieniądze i nie ma żadnych w tym temacie sentymentów- Ty płacisz- my od razu zarabiamy…….Zdrowie jest bezcenne, a życie jest nieprzewidywalne więc warto docenić starania innych osób,, aby było po prostu łatwiej, przyjemniej, lepiej
  Pozdrawiam Państwa – nie dajmy się manipulować ludziom , którzy maja bardzo ograniczoną wiedze w takich tematach – wspierajcie zmiany, które przekładają się na jakość Waszego życia.

  4
  4
  • Ewa pisze:

   co za ideologiczny bełkot z którego wynika że tzw menadżer tak zarządza placówką że generuje stratę tego uczyli na uczelni częstochowksiej? lub kursach podyplomowych? ciekawe jak to wygląda w Poraju?
   jaki to specjalistyczny sprzęt jest w placówkach w gminie Poczesna może to urządzenie do sterylizacji? wystarczy w tym dokumencie zobaczyć co zostało zakupione to po rpstu śmiech na sali bo sprzętu medycznego tam znikoma ilość, norbercik tego nie zauważył że większość to meble albo zauważył i udaje że nie widzi
   ilu nowych specjalistów pracuje i od kiedy by ich pensje generowały straty bo to jest tak że za pacjentem idzie dotacja z NFZ a jakoś nie widać że specjaliści siedzą bezcynnie
   wazelina wazeliną się leje z wypowiedzi Norbercika kto wie może to nie jakiś pan a pani ?

   5
   3
  • sk pisze:

   Może Pan redaktor sprawdziłby na jakich warunkach podpisano z Panią Dyrektor kontrakt ?
   Bo jesli jest to okres 5-6 lat i zostanie zwolniona w czasie trwania kontraktu to czy gmina bedzie zmuszona wyplacic wynagrodzenie za całość,zatrudnic kolejna osobe i ponosic koszty wynagrodzenia podwójnie.

   1
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *