zachmurzenie duże
12°
piątek
Największa pingpongowa impreza w Poczesnej
04 grudnia 2019 r. | 10:10
0

W nocy z 7 na 8 grudnia zostanie rozegrana XIII edycja Nocnego Maratonu Tenisa Stołowego im. Patryka Lebka pod honorowymi patronatami Wójta Gminy Poczesna - Krzysztofa Ujmy oraz Prezesa Śląskiego Związku Tenisa Stołowego - Roberta Wielgosza. Organizatorzy zagwarantowali nagrody we wszystkich kategoriach. Za 1. miejsce w kategorii OPEN przewidzianych jest 800 zł.

W ubiegłym roku swoje kategorie wygrali: Paweł Grela (Racibórz), Sabina Wyrobek (Rybnik), Marek Chybiński (Przyrów), Mikołaj Kamiński (Warszawa) i Sebastian Krupa (Chorzów).

Impreza poświęcona jest Patrykowi Lebkowi. Patryk był niewątpliwie barwną postacią śląskiego tenisa stołowego. Patryk zdobywał medale mistrzostw Śląska we wszystkich kategoriach wiekowych, był też wielokrotnym medalistą akademickich mistrzostw Polski, doskonale zapowiadającym się trenerem. Był także zwycięzcą maratonu z 2009 roku. Patryk odszedł od nas 6 listopada 2010 roku.

Komunikat zawodów:

Organizatorzy:
Amatorska Liga Tenisa Stołowego w Częstochowie, Magazyn Polski PingPong, Gmina Poczesna.

Cel:
Popularyzacja tenisa stołowego oraz integracja środowisk tenisa stołowego z całego kraju.

Uczestnictwo:
W maratonie mogą wziąć udział wszyscy chętni, zarówno amatorzy, jak i zawodnicy zrzeszeni.

Kategorie:

I - OPEN (wszyscy chętni)
II - do 40 lat (rocznik 1979 i młodsi - amatorzy i zawodnicy grający w 3-6. lidze)
III - 41-50 lat (ur. w latach 1969 - 1978 i starsi - amatorzy i zawodnicy grający w 3-6. lidze)
IV - pow. 50 lat (ur. w 1968 r. i starsi - amatorzy i zawodnicy grający w 3-6. lidze)
V - AMATORZY*
VI - kobiety (wszystkie chętne - min. 6 zawodniczek)

* kategoria V - w zawodach mogą brać udział zawodnicy i zawodniczki posiadający co najmniej pełną dwusezonową przerwę od rozgrywek organizowanych przez Związek Tenisa Stołowego oraz organizatorów turniejów okolicznościowych (liga, turnieje kwalifikacyjne, turnieje okolicznościowe - reprezentując klub zgłoszony do ZTS, ligi zagraniczne, itd.), bez licencji z przynależnością klubową (dopuszcza się zawodników spełniających kryteria z licencją niestowarzyszonego i weterana, którzy biorą udział w GPW).

Termin:
Maraton zostanie rozegrany w nocy z 7 na 8 grudnia 2018 r. Zawody rozpoczną się o godz. 18.30, zakończenie planowane jest na godz. 8.00.

Miejsce:
Hala Sportowa w Poczesnej, ul. Szkolna 1, Poczesna. Dojazd – www.map24.com i www.maps.google.com.

System rozgrywek:
W kategorii OPEN i kobiet zagramy systemem grupowo-pucharowym, w kategoriach wiekowych i amatorach systemem rosyjskim (do dwóch porażek, od tyłu o 3. miejsce).

Zgłoszenia:
Zapisy przyjmujemy TYLKO do 6 grudnia 2019 roku. Zgłoszenia e-mailowo na adres zarzad@alts.pl lub telefonicznie - 607 040 366. Maksymalna liczba zgłoszeń to 160 zawodników.

Sprzęt:
Maraton rozegrany zostanie na 12-14 stołach (Butterfly, Corneliu, Donic), trzygwiazdkowymi białymi plastikowymi piłeczkami.

Nagrody:
Organizatorzy przewidują puchary bądź medale i nagrody finansowe dla najlepszych zawodników w każdej kategorii.

W kategorii OPEN przewidujemy następujące nagrody finansowe:
1. miejsce - 800 zł
2. miejsce - 400 zł
3. miejsce - 200 zł

W pozostałych kategoriach, kwota nagród finansowych zostanie ustalona po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń.

Wpisowe:
Wpisowe za udział w turnieju w jednej kategorii wynosi 28 zł. Opłata za każda następną kategorię wynosi 13 zł.

Sponsorzy nagród:
Amatorska Liga Tenisa Stołowego w Częstochowie, Pol-Cars Sławomir Janus, Śląski Związek Tenisa Stołowego, Gmina Poczesna.

Inne:
Organizatorzy w ramach wpisowego zapewniają: ciepłe i zimne napoje. Sprawy nieujęte w regulaminie rozstrzyga organizator. Obowiązek ubezpieczenia zawodników od nieszczęśliwych wypadków należy do zgłaszających amatorskich klubów lub indywidualnie przez zawodników. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szatni podczas trwania imprezy.

Patroni medialni:
Magazyn Polski PingPong - www.pingpong.com.pl, ALTS.PL, Życie Poczesnej - www.zyciepoczesnej.pl, Śląski PingPong - www.pingpong.pl, Powiat Częstochowski - www.powiatczestochowski.pl.

Materiały dodatkowe:
Strona na facebooku - TUTAJ.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *