bezchmurnie
18°
15°
wtorek
Mapa Lokalnych Potrzeb Seniorów w gminie Poczesna
04 lipca 2019 r. | 10:44
1

Na terenie gminy Poczesna, w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, realizowany jest projekt Mapa Lokalnych Potrzeb Seniorów. Uczestnicy mają okazję wziąć udział w zajęciach warsztatowych oraz spacerze badawczym, podczas którego przygotowują mapę przedstawiającą ich potrzeby w odniesieniu do gminnej infrastruktury.

Celem projektu “Mapa Lokalnych Potrzeb Seniorów” jest aktywizacja seniorów przez promocję partycypacji obywatelskiej oraz zwiększenie świadomości korzyści płynących z ich angażowania się w tworzenie lokalnej polityki z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W ramach projektu przeprowadzimy warsztaty dla 15 grup seniorów (osób powyżej 60. roku życia) z 15 gmin woj. śląskiego by lepiej poznać ich problemy oraz przedstawić możliwości senioralnych organów opiniodawczych, jak np. rady seniora.

Podczas spaceru badawczego, wspólnie stworzymy dokumentację zdjęciową, która pozwoli na zaprojektowanie Mapy Lokalnych Potrzeb Seniorów, a następnie zostanie oficjalnie przekazana władzom gminy. Włodarze otrzymując informację o realnych potrzebach, będą w stanie lepiej zaplanować gminną politykę senioralną.

Na podstawie zebranych danych zostanie sporządzony raport o lokalnych potrzebach seniorów. Publikacja raportu będzie miała miejsce na konferencji poświęconej partycypacji seniorów w kształtowaniu lokalnej polityki, na którą zostaną zaproszeni przedstawiciele organizacji senioralnych, samorządu oraz administracji rządowej.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie proszone są o kontakt pod nr tel. +48 579-632-319 lub e-mailem: kontakt@innowacjespoleczne.com.Jedna odpowiedź do “Mapa Lokalnych Potrzeb Seniorów w gminie Poczesna”

  1. ewa pisze:

    Seniorzy w Poczesnej mają się gdzie spotkać, potańczyć, wypić wódeczkę, wystarczy ocenić zawartość śmietnika po spotkaniach emerytów w GOKSiR.
    Ministerstwo sobie jaja robi, zresztą jak cały ten rząd i poseł ziemi częstochowskiej który jest niby za seniorami, na całą Polskę jest ledwo 400 lekarzy geriatrów zajmujących się osobami w podeszłym wieku, to chyba najbardziej niedofinansowana część służby zdrowia.
    Jak senior zdrowy to można go wystawić na scenie by zaśpiewał i zatańczył, jak chory to żaden Mateusz i Krzysztof się nad nim nie pochylą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *