słabe opady deszczu
23°
19°
poniedziałek
fot. Izabela Domogała - Członek Zarządu Woj. Śląskiego
Mieszkańcy chcą likwidacji składowiska w Sobuczynie. CZPK chce je jeszcze bardziej rozbudować!
15 marca 2019 r. | 10:43
4

Dramatyczna wydaje się obecna sytuacja mieszkańców Sobuczyny i okolic. Wczoraj na terenie Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Sobuczynie odbyło się spotkanie w sprawie licznych protestów mieszkańców w sprawie likwidacji składowiska odpadów. W spotkaniu tym uczestniczyli m.in. Izabela Domogała - Członek Zarządu województwa śląskiego, radni sejmiku województwa śląskiego, Wójt Krzysztofa Ujma wraz ze swoim zastępca oraz przedstawiciele CZPK.

Podczas spotkania przedstawiciele CZPK stwierdzili, że zamknięcie składowiska jest niemożliwe. Wręcz przeciwnie. Według nich składowisko trzeba rozbudować i konieczna jest jego modernizacja. Nie wiemy dokładnie, jakie stanowisko w tej sprawie przyjęli włodarze gminy Poczesna. Sytuacja na dziś jest patowa.

Do tej sprawy z pewnością jeszcze wrócimy.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Mieszkańcy chcą likwidacji składowiska w Sobuczynie. CZPK chce je jeszcze bardziej rozbudować!”

 1. zit38 pisze:

  Wójt nie odpuści wysypiska tam za dużo kasy gmina przytula ?

 2. Irek pisze:

  Więc mieszkańcy Brzezin kolonii, Brzezin nowych Huty,Młynek, Mazury musimy wziąć sprawy w swoje ręce bo nie mamy nic do stracenia

  12
  1
 3. kc pisze:

  Jeszcze za komuny mieszkańcy otrzymali rekompensaty za nieruchomości w poblizu wysypiska.Mój sąsiad kupił za to dwie działki i wybudował piękny dom w Kamienicy Polskiej.Byli tacy co pieniądze przeznaczyli na bieżące potrzeby lub rozbudowę istniejących gospodarstw.Nikt nie egzekwował wykonania warunków rekompensaty.dzisiaj sa tego konsekwencje.Zreszta podobne rozczenia mają miejsce przy “gierkówce” w np Wanatach.Za otrzymane rekompensaty wybudowali nowe domy o nieporównywalnym standardzie do starych a i tak dzisiaj próbują znowu dochodzić nowych rozczeń.

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.