zachmurzenie duże
12°
piątek
Mieszkańców nie interesuje porządek w gminie!
14 lutego 2019 r. | 08:17
7

W grudniu Wójt Gminy Poczesna ogłosił konsultacje w sprawie uchwały zmieniającej regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Poczesna. Mimo iż informacja o konsultacjach pojawił się na stronie internetowej urzędu, na tablicach urzędu oraz w gazetce urzędu, nikt nie wziął w nich udziału. Mieszkańcy nie chcą brać udział w kształtowaniu regulaminu dotyczącego czystości na terenie gminy.

Raport z konsultacji znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na “Mieszkańców nie interesuje porządek w gminie!”

 1. Kamil pisze:

  Co się dziwić jak ceny za śmieci rosną a z koszy to nie raz wystaje po 1,5m śmieci w górę i jeszcze się wysypuje skoro jest tak w tych naszych zamykanych śmietnikach to kto i po co ma się przejmować okolicznym terenem

 2. mieszkaniec pisze:

  Właśnie przed chwilą dzwoniłem do CzPk w sprawie zużytych opon samochodowych. Zalegają mi na podwórku. Niestety tylko mieszkańcy Częstochowy mogą oddawać zużyte opony, bo Gmina Poczesna nie podpisała jakiejś tam umowy o odbiór takich śmieci. To może Gminy nie interesuje porządek w gminie??

  1
  1
  • mieszkanka gminy Poczesna pisze:

   Nie do końca to jest prawda. Trwają rozmowy w sprawie podpisania umowy na bezpłatne przekazywanie odpadów wielkogabarytowych i opon również. Umowa będzie podpisana lada dzień. Proszę udać się do urzędu po stosowne zaświadczenie i oddać zużyte opony za darmo.

 3. ola pisze:

  Dopiero dzisiaj się dowiedziałam o konsultacjach. Mnie interesuje jedna sprawa. A mianowicie: dlaczego w innych miejscowościach w okresie letnim, kiedy panuje wysoka temperatura, śmieci odbierane są od mieszkańców 2 razy w miesiącu, a u nas tylko 1 raz. Śmieci, przechowywane przez cały miesiąc w pojemniku szybko się psują i – nie muszę chyba nikomu mówić jaki jest “piękny” zapach po jego otwarciu. Mimo, że odpady mam w szczelnie zamkniętych workach, jak myję potem pojemnik to….- chyba nie muszę kończyć. Proszę o rozpatrzenie propozycji dwukrotnego odbierania śmieci w miesiącach VI- VIII.

 4. mieszkaniec pisze:

  W Poczesnej to porządek to już był jak zarządzał gminą Pan Bogdan K. Te czasy odpłynęły pa pa do widzenia .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *