zachmurzenie umiarkowane
26°
20°
czwartek
Koszmar mieszkańców ulicy Hutniczej został rozwiązany przez PZU
26 kwietnia 2019 r. | 16:57
1

Problem mieszkańców ulicy Hutniczej we Wrzosowej został rozwiązany pozytywnie przez PZU. Po listopadowym wypadku i przepięciu linii 110 kV do ziemi, w wyniku którego w okolicznych domach popaliło instalacje i urządzenia elektryczne, a w jednym zapalił się dach, PZU rozpoczęło wypłatę odszkodowań, co potwierdzili mi mieszkańcy tej ulicy.

O komentarz do tej sprawy zwróciłem się do Wójta Krzysztofa Ujmy - Gmina Poczesna, w ramach przetargu, wyłoniła firmę Domax, której zadaniem było przeprowadzenie remontu ulicy Hutniczej. Podczas wykonywania prac doszło do uszkodzenia linii 110 kV. Pragnę wytłumaczyć, że w tej sprawie Gmina Poczesna nie jest stroną sporu. Chciałbym jednak zaznaczyć, że nasi mieszkańcy zawsze, w każdej i nie tylko w tej powyższej sprawie, mogą zwrócić się do Urzędu. W miarę możliwości będziemy starać się udzielić pomocy w jej załatwieniu.

Na szczęście, przynajmniej na razie, obyło się bez konsekwencji prawnych, mimo iż śledztwo w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Poczesnej. Co ciekawe, w tej kwestii Tauron Dystrybucja umywa ręce i odsyła mieszkańców do dochodzenia swoich roszczeń na drodze cywilnej.

Na pewno wrócimy jeszcze do tej sprawy.

Poniżej pismo z firmy Tauron Dystrybucja do jednego z mieszkańców tej ulicy.

PAWEŁ GĄSIORSKIJedna odpowiedź do “Koszmar mieszkańców ulicy Hutniczej został rozwiązany przez PZU”

  1. Wrz pisze:

    Prawidłowo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *