zachmurzenie duże
15°
12°
sobota
Komunikat Kuratorium Oświaty w Katowicach ws. poniedziałkowego strajku nauczycieli
05 kwietnia 2019 r. | 09:22
6

Kuratorium Oświaty w Katowicach przekazało specjalny komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej w związku z planowanym na poniedziałek strajkiem nauczycieli. Jego treść znajdziecie poniżej.

Do obowiązków dyrektora szkoły i przedszkola należy zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie placówki i nie zwalnia go z tego obowiązku przystąpienie nauczycieli do strajku.

Strajk nie stanowi przyczyny odwołania zajęć w przedszkolu i szkole oraz jej zamknięcia.

W sytuacji strajku w przedszkolu lub szkole, dyrektor ma obowiązek zawiadomienia o tym fakcie rodziców uczniów.

Zapewnienie opieki odbywa się zgodnie z planem pracy przedszkola oraz szkoły, tj. z tygodniowym rozkładem zajęć dydaktyczno‐wychowawczych, w tym godzin pracy świetlicy, łącznie z zapewnieniem posiłku, jeżeli dziecko z niego korzysta.

Jeżeli rodzic został powiadomiony o strajku, wówczas ma prawo do informacji o sposobie zapewnienia przez szkołę lub przedszkole zajęć opiekuńczych w tym czasie.

Rodzic jeśli nie otrzyma komunikatu od dyrektora szkoły lub przedszkola, że nauczyciele przystępują do strajku, bez obaw może przyprowadzić lub wysyłać dziecko do szkoły i nie może spotkać się z sytuacją odesłania lub nieprzyjęcia dziecka do placówki oświatowej.

Jeżeli pomimo wskazanych obowiązków dyrektora szkoły lub przedszkola, rodzic nie otrzyma wystarczającej informacji, a placówka nie zapewnia opieki dziecku na czas strajku. Rodzic powinien zgłosić ten fakt do organu prowadzącego oraz kuratora oświaty.

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “Komunikat Kuratorium Oświaty w Katowicach ws. poniedziałkowego strajku nauczycieli”

 1. Matka pisze:

  Kto za ten strajk zapłaci?

  8
  2
 2. Ja pisze:

  Podatnicy przecież nikt inny a i krzywdzone są dzieci

 3. Inteligent pisze:

  Jak taka krzywda dzieci to ucz sobie je w domu, jest nadal dozwolona edukacja domowa. Ewentualnie płać za prywatną szkołę.

  3
  2
 4. vox populi pisze:

  w handlu, usługach, na produkcji… wszędzie czekają na waszą pracę. Nie musicie pracować w budżetówce gdzie, jak twierdzicie, słabo płacą.

  3
  1
  • Inteligent pisze:

   Mogę tam pracować, tylko kto będzie zajmował się twoimi dziećmi od 7 do 16, kto dam im jeść w szkole, kto weźmie na wycieczkę, pierwszy raz pokaże czym jest teatr, bo rodzice zapomnieli. Robotnik z fabryki nie zastąpi nauczyciela, nauczyciel robotnika tak.

   2
   2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *