zachmurzenie duże
15°
12°
sobota
Justyna Wilk kandydatką na Wójta Gminy Poczesna
26 lutego 2024 r. | 11:10
42

Justyna Wilk oficjalnie ogłosiła swój start w wyborach na Wójta Gminy Poczesna. Trwający konflikt na linii Krzysztof Ujma - Justyna Wilk doprowadził Wilk do starania się o stanowisko wójta.

Wilk może być "czarnym koniem" tych wyborów. Justyna Wilk to obecnie dyrektor Szkoły Podstawowej we Wrzosowej. Jest również bardzo mocno zaangażowana w prace na rzecz Zespołu Folklorystycznego "Wrzosowianie".

Wybory na Wójta Gminy Poczesna oraz do Rady Gminy Poczesna odbędą się 7 kwietnia.

PAWEŁ GĄSIORSKI42 odpowiedzi na “Justyna Wilk kandydatką na Wójta Gminy Poczesna”

 1. Anonimowy pisze:

  Pani Justyna to czarny kon podstawiony przez członka PiS i nie każdy to chyba wie więc pis próbuje się wedrzec kopytami do wyborów samorządowych wszyscy radni od pani Justyny TP ludzie umówieni z Pisem

  9
  9
  • Anonim pisze:

   Anonim dlaczego piszesz takie bzdury gdy byś miał choć trochę wiedzy to byś wiedział że Justyna Wilk jest kandydatem niezależnym tak jak i jej wszyscy zrzeszeni kandydaci na radnych.A może to ty działasz pod przykrywką kontrkandydata ubiegającego się o urząd wojta

   11
   2
  • Elżbieta Tomala-Wróbel pisze:

   Informuję, że nie należę do PIS, ani żadnej innej partii i nie życzę sobie takich pomówień Anonimie. Kandyduję do Rady Gminy Poczesna ponieważ mam do zaoferowania mieszkańcom sołectwa Wrzosowa mój pomysł na rozwój, mądrość życiową, umiejętność słuchania i pomagania, rozum, głos, serce i ręce do pracy. Jestem dla drugiego człowieka!

   8
   4
   • Obserwator pisze:

    Szanowna Pani

    Proszę w takim razie użyc mądrości zyciowej i zobaczyc na komentarze oraz polubienia Pana Janowskiego jeszcze Radnego z ramienia PIS z Czestochowy który wspiera was na kazdym kroku.Ludzie ale sie daliscie omamic.Pani Justyna nie do konca byla z wami szczera jak widac.Proszę jeszcze zobaczyc jakie sa powiazania w stowarzyszeniu Sparta .Pozdrawiam i zycze powodzenia.

    9
    2
    • Anonimowy pisze:

     dlaczego popiera was bardzo mocno działacz pisu to on stoi za zmiana , że sam nie ma szans na wygraną szuka innej alternatywy żeby chociaż zostać wicem ,a wójt będzie tylko do podpisywania . Jeszcze nie wygrali , a już stołki podzielili .

     5
     2
    • Anonimowy pisze:

     pani Elu została pani zmanipulowana i popiera pani człowieka z Pisu . to takie czytelne . A jak Pis znowu dojdzie do władzy nic pani nie zrobi jest pani dla nich za mała . i więcej pokory i szanujcie ludzi nachodzicie ich nawet pod kościołami w niedzielę palmową. A po wyborach będziecie znowu musieli mieszkać w tej samej miejscowosci i uśmiechać się do siebie .

     6
     2
   • PANI Anonimowy pisze:

    Pani Elu to nie wstyd , że wspiera pani Człowiek z pis a on panią wystarczy wejść na Wasze profile . i pani mówi, że chce pani pomagać starszym ludziom itd . to tego teraz pani nie robiła to wszystko co pani obiecuje to już jest realizowane przez innych ludzi to samo kandydaci z watachy , to wszystko co piszecie i mówicie jest cały czas realizowane i proszę nie mylić oczu ludziom . myślę że mieszkańcy mają już dość tych waszych postów i orędzi to takie puste . pozdrawiam pani Elu .

    3
    1
  • Poczesniak pisze:

   Osobiście głosowałem na Pana Szymczyka. Wataha źle się kojarzy :/ A słowa Pani Justyny na jednym ze spotkań wyborczych o tym, że przez 25 lat nie zorganizowali stałego miejsca dla Zespołu Wrzosowianie mnie rozwaliło. Naprawdę 25 lat to kawał czasu na załatwienie 1 sali dla dzieciaków w my tu rozmawiamy o rządzeniu gmina…

 2. Elżbieta Tomala-Wróbel pisze:

  Anonimie, jesteś wszechwiedzący, ale jakże omylny. Pozdrawiam i życzę szerszej weryfikacji faktów.

  2
  4
 3. AAA pisze:

  Pani Elu
  W takim razie proszę wejsc na profil Pana Janowskiego Macieja Radny Miasta Czestochowa a nastepnie na jego posty w których Panstwa dopinguje ,lajkuje itd.
  Coś ciezko z tą mądroscia zyciowa u Pani.
  Jednym słowem wspieracie PIS lub PIS wspiera Was jak by na to nie patrzyć…

  Pozdrawiam i rozumu zycze

  6
  3
 4. Anonimowy pisze:

  Nie to nie pani Ela ich wspiera to jej paluszek lajkuje serduszkami , a może to za nią robią. W 80 % pis w całej Polsce działa pod przykrywkami wybierają kozły ofiarne . wszyscy Ci radni i kandydatką na wójta nie są szczerzy z wyborcami . Orędzia pisane dla kandydata na radnego . pomału wychodzi szydło z wora .

  7
  3
  • Uczciwy pisze:

   W punkt.Szczególnie Pan ,który jeszce do niedawna publikował na swoim profilu FB J…PIS i wszystkich ,którzy z tymi K,,,
   To jest kandydat do Rady Gminy Poczesna .Ludzie zlitujcie się.

   Nie takiej Gminy chcemy – litości.

   Ale i tak najlepszy jest Pan Radny wspierający Watahę WILKÓW wsród ,której są osoby o odmiennych poglądach.Ale coz czego sie nie robi dla koryta – jeden do Rady a drugi chciałby zostać Wice.

   8
   3
   • Witek pisze:

    Z tego co słyszałem sprawa publikowania treści obrazliwych i nawoływania do nienawiścimoże zostac zgłoszona do odpowiednich organów.Wsrod nas sa osoby o roznych pogladach politycznych ale to nie oznacza ,ze trzeba je w taki spsob napietnowac.
    Szkoda,że kandydat na urząd wójta nie zweryfikował pewnych rzeczy.Z drugiej strony takimi ludzmi łatwiej sterować …

    • Wilczek pisze:

     Tak,dokładnie.Print screeny zostały zrobione i przesłane do odpowiednich organów celem przeanalizowania.Jeśli takie publikacje mają znamiona przestępstwa to zapewne zostaną podjete kroki przeciwko osobie publikującej tego typu materiały.
     Ale faktycznie to pokazuje kto stoi za kampamnią i jaki tak na prawde ma cel.

 5. Katolik pisze:

  Akcja z Niedzieli Palmowej to hit.Co trzeba mieć pod kopułą żeby nękać ludzi w tak ważnym dniu.Ciekawe co wymyslą na Święta.

  6
  3
  • Adam pisze:

   Prokuratura ma obowiązek przyjrzeć się każdej sprawie nienawiści w sieci.

   • Anonimowy pisze:

    nienawiść i dzielenie ludzi i nachodzenie ich po domach i pod kościołami ba nawet zakupy na ryneczkach utrudniają. Niczym Wybory na Prezydenta kiedy to startował niejaki pan Tyminski . Szkalowanie ciągle innych kandydatów przez zwolenników tylko jednego ugrupowania , ludzie muszą trochę przejrzeć na oczy . Cała ta Watacha sterowana przez Pana Janowskiego .

    6
    2
    • Ewa pisze:

     anonimowy to moze być alkoholik a facet jak ma jaja to jest w stanie napisać swoje imię
     szkalowana to jest kandydatka przez zwolenników jednego kandydata który jadąc sobie służbowym samochodem szczerzy zęby licząc na kolejne lata tłustych zarobków

     żadna KRETATURA pomawiająca kandydatkę nie odniosła się tutaj do tego jak Ujma zapraszał ludzi z pisu a teraz wam cepy Janowski przeszkadza, siedzenie w 1 rzędzie na imprezach z Morawieckim, Girzyńskim nie przeszkadzało, imprezka z Wiśnierwską też nie, po prostu ciśnie się na usta słowo na k….. którymi można was nazwać

     1
     1
 6. mieszkaniec pisze:

  Nie hejtuję nikogo, nie jestem po żadnej ze stron, ale to co pisze anonim jest prawdą. Pani Wilk to przedstawicielka PIS, która dogadała się z Janowskim że po ewentualnej wygranej to on obejmie fotel wicewójta. Pan Janowski chodzi na zebrania, atakuje kontrkandydatów, a swojego sąsiada prosił o złożenie podziękowań Pani Wilk w trakcie jednego z jej spotkań wyborczych. Cała jej kampania jak widać po ilości plakatów, pojazdów przemieszczających się po gminie jest mocno przez kogoś współfinansowana i pewnie przyjdzie czas na wystawienie rachunku za tą kampanię. Pozdrawiam wszystkich

  6
  2
  • Wilczek pisze:

   Krótko i na temat.Szkoda tylko osób,które zaangażowały się w jej kampanię.Jest jeszcze opcja,że Ministerstwo Oświaty również przyjży się tym działaniom.Bo jak na pedagoga to nie przystoi takie zachowanie .Sama jest mamą trójki dzieci i powinna sobie zdawać sprawę w jakim świetle postawiła rodziny osób zaangażowanych w kampanię.

   5
   2
 7. Halina pisze:

  Tak sie zastanawiam jak tacy ludzie pokroju panów -najeżdżający na PIS z każdej strony. Publikujący obraźliwe grafiki(jeden z nich) i jeszcze sie z tego szczycący mogą stanąć ramie w ramie z wyznawcami PISu.
  Panowie pytam Was -gdzie macie charaktery ?Poczucie przyzwoitości. Jak spojrzycie w oczy rodzinie, znajomym, przyjaciołom…
  Zdjęcie J..pis i wszystkich co z tymi K… wisiało od 2020 roku. Taki chojrak był a już kilka dni temu usunął bo sie ciepło zrobiło. A taki mocny w gadce.
  Tak na marginesie – kilka instytucji zostało powiadomionych. To podchodzi pod nienawiść na tle poglądów politycznych.
  Sama głosowałam na PIS kilka lat temu bo mam do tego prawo ,jak również moja rodzina czy przyjaciele.
  I taki człowiek ma zostać wprowadzony do Rady Gminy .Szok i niedowierzanie.

  3
  0
 8. Prawnik pisze:

  Potocznie mowa nienawiści (ang. hate speech) może być rozumiana dość szeroko, zwłaszcza jeśli za
  punkt odniesienia przyjmiemy popularność w ostatnim czasie terminu „hejt”, którym etykietuje się
  wszelkie przejawy wrogich, obraźliwych wypowiedzi niezależnie od tego, kogo lub czego one dotyczą.
  W takim najszerszym ujęciu mianem mowy nienawiści można by określić np. szydzenie z czyichś
  przekonań czy poglądów politycznych. Bardziej precyzyjnej definicji dostarcza polskie prawo,
  konkretnie kodeks karny (m.in. artykuły: 256, 257, 119), który penalizuje nawoływanie do nienawiści
  i groźby z powodu przynależności narodowej, etnicznej i wyznaniowej oraz ze względu na
  bezwyznaniowość.

 9. Ewa pisze:

  zaskakujące czemu na niby portalu informacyjnym pojawił się wpis o Pani Wilk, o obecnym wójcie nie ma wzmianki, czy chodzi o to żeby hejt i insynuacje kierowano na jedną osobę? Plotka powtórzona 1000 razy staje się faktem dla wielu i takie jest też zapewne oczekiwanie władzy.
  gdzie jest nadal nam urzędujący wójt?

  gdzie tzw redaktor opublikował news o katastrofie ekologicznej którą szykują na rzece Warcie w Borku, wystarczy jadąc mostem zobaczyć ją czego podobno Ujma nie widział. Czyżby nie wyczytał tego w internecie albo nie zauważył na facebooku?

 10. Warta pisze:

  Pani Ewo
  Proszę wejsc na strone FB Pani Wilk oraz Pana Janowskiego.Jeśli ktos nie widzi powiazan to znaczy,ze nie chce ich widziec.
  Co do rzeki proszę nie rozsiewac nieprawdziwych publikacji.Zostawmy sluzba aby wyjasnily temat.

  4
  2
  • Ewa pisze:

   jeśli gwałciciel polajkuje wpis Warty to znaczy że jesteś w nim w zmowie? lub złodziej to znaczy że kradnie? chyba trzeba mieć trochę elementarnej przyzwoitości by pisać prawdę a nie domysły, jeszcze urzędujący wójt zapraszał przede wszytskim ludzi z psiu robił im imprezy, w gazetce gminnej pisano o niejakiej Wiśniejwskiej jak o przyjaciółce każdego z Poczesnej, rozumiem że to nie przeszkadza ale lajkowanie przez radnego z pisu postów kandydatki tak?

   co do rzeki to może trzeba ruszyć dupę i zobaczyć jak to wygląda a nie dupę lizać władzy lub tym co dewastują środowisko a można mieć też elementarne podstawy wiedzy o rzekach i wiedzieć że jest do mienie państwa a nie gminy żadnej osoby i regulacja jej na własną rękę jest przestępstwem

   2
   1
 11. Stefan pisze:

  Pani Ewo
  Trochę logiki.Janowskiemu się kadencja kończy i wie że musi szukać alternatywy.
  Więc tak to wygląda
  Pani musi być strasznie naiwna .
  Pozdrawiam

  3
  3
  • Ewa pisze:

   naiwnością jest to że obecny wójt nie będzie dalej prowadził polityki zapraszania polityków z pisu
   nikt z tu obecnych nie odniesie się do tego?
   był Morawiecki, Wiśniewska i inni funkcjonariusze podłej zmiany i TO WAM NIE PRZESZKADZA?

   logika jest taka że radny powitowy to NIE PRACA więc nie piszcie głupoty, więcej rozumu bo dieta radnego nie jest wynagrodzeniem ze stosunku pracy, wystarczy pomyśleć czym zawodowo zajmuje się radny, no ale trzeba mieć odrobinę przyzwoitości. Nie jestem sympatykiem partaczy z pisu ale przyzwoitość nie ma barw ani sympatii partyjnych.

   Może napiszesz Stefanie i inni hejterzy na kogo więc głosować w wyborach, bo widać że nie zagłosujecie na panią Wilk. Miejcie odwagę a nie luźne portki. Ja zagłosuję za Justyną Wilk bo ma największe szanse na pokonanie obecnej władzy.

   3
   4
 12. Stefan pisze:

  Szanowna Pani.
  Jak wiemy Pan Janowski pracuje w Spółce Skarbu Państwa firmie Tauron a jest tam tylko dlatego,że udało mu się zdobyc mandat z ramienia PISu. Niestety w tych wyborach nie ma szans do Rady Powiatu i co za tym idzie wyleci z Taurona.Stąd też tak wielkie zaangażowanie w kampanię Pani Wilk w nadziei na stanowisko wice wójta.
  Kolejna sprawa to dobór kandydatów na Radnych po stronie Pani Wilk.Przykładowo Pan ,który publikował na swoim profilu materiały promujące nienawiść w stosunku do osób o odmiennych poglądach politycznych -paradoksalnie do PISu.Sprawa została juz zgłoszona celem zweryfikowania.Prokuratura przyjży się sprawie i zdecyduje o dalszych krokach.
  Tak na marginesie władze PIS włącznie z dwoma Paniami w tym europosłanka również zostały poinformowane o tej kuriozalnej sytuacji poparcia komitetu przez Pana Macieja.Proszę dodac dwa do dwóch i wszystko bedzie jasne.Dla obu Panów liczy się tylko koryto a nie praca na rzecz społeczenstwa.
  Pozdrawiam serdecznie.

  2
  1
 13. Stefan pisze:

  Jak wiemy Pan Janowski pracuje w Spółce Skarbu Państwa firmie Tauron a jest tam tylko dlatego,że udało mu się zdobyc mandat z ramienia PISu. Niestety w tych wyborach nie ma szans do Rady Powiatu i co za tym idzie wyleci z Taurona.Stąd też tak wielkie zaangażowanie w kampanię Pani Wilk w nadziei na stanowisko wice wójta.
  Kolejna sprawa to dobór kandydatów na Radnych po stronie Pani Wilk.Przykładowo Pan ,który publikował na swoim profilu materiały promujące nienawiść w stosunku do osób o odmiennych poglądach politycznych -paradoksalnie do PISu.Sprawa została juz zgłoszona celem zweryfikowania.Prokuratura przyjży się sprawie i zdecyduje o dalszych krokach.
  Tak na marginesie władze PIS włącznie z dwoma Paniami w tym europosłanka również zostały poinformowane o tej kuriozalnej sytuacji poparcia komitetu przez Pana Macieja.Proszę dodac dwa do dwóch i wszystko bedzie jasne.Dla obu Panów liczy się tylko koryto a nie praca na rzecz społeczenstwa.
  Pozdrawiam serdecznie.

  3
  1
 14. Grzegorz pisze:

  Może trochę ja napiszę o obecnej władzy dlaczego jak było otwarcie sali gimnastycznej obecny włodarz gminy nie przeczytał listow gratulacyjnych od pana Girzyńskiego .Dlaczego pisząc artykuł o zakupie samochodów dla straży pożarnych pan wójt nie powie że korzystał z pomocy obecnej władzy w państwie

  2
  3
  • xxx pisze:

   Za to na wszelkie festyny ku czci władzy, tak samo jak na przekazania aut byli zapraszani z PiSu, tzw. chorągiewka, kto przy korycie tego czcimy.

   2
   1
 15. Jarek pisze:

  Janecki pracuje w Tauronie ,wiadomo kto teraz przejal te spolke.Logika nie bedzie Radnym wylatuje z Taurona.Co wymyslil?
  Wataha wygrana wicewojt.Tak to wyglada szanowna Pani.To sie nazywa polityka dziekuje

  6
  2
 16. Ewa pisze:

  Grzegorz, Jarek, Stefan i inni to zapewne jedna osoba pisząca.

  Co ma bycie radnym do pracy w Tauronie? Jak nie będzie radnym to wylatuje, śmiech na sali takie powiązanie faktów.

  Dlaczego w tym roku syderyta nikt nie dostał z pisu i nagle dostał poseł z PO, bo gminna władza zauważyła że warto przeżucić się na inny słoki ze słodkościami, trzeba było szybko przenieść się do innej kuwety, łatwo można sobie przypomnieć jak za głębokiego pisu był przyjmowany Giżyński i inni funkcjonariusze partyjni jak z wizytą gospodarczą nawiedzali gminę posłowie i senatorowie podłej zmiany, wtedy Jarku, Grzegorzu, Stafanie i kolejny wymyślony Bożydarze nie przeszkadzało ci że prawie w ręce byli całowani u wejścia do gminy wtedy wszystko było spoko a teraz jak obecny wójt dla którego siejesz hejt może przegrać bo ma z kim piszesz pomówienia

  2
  2
 17. Ewa pisze:

  Henryku, Stefanie i inny męski bałwawnie jak masz jaja to je pokaż wpisując insynujacje na facebooku Pani Wilk, miej odwagę, pokaż swoję męskie oblicze a nie tylko od du… strony tu się prezentuj

  widać że chcesz głosować na Ujmę bo ANI ZDANIEM nie odniosłeś się na temat zaangażowania obenego wójta w szopki pisowskie finasowane z kasy mieszkańców Poczesnej, zadaj sobie sam pytanie albo sprawdż u swojego kumpla w gminie ile KOSZTOWAŁY SYDERYTY i napisz to ile ulic można by naprawic za imprezki ku czci jednej partii

  czytaj ze zrozumieniem i napisz o tym jakie powiązania obecna władza gminy miała z parszywą zmianą, kto w gmienie zajmuje się sportem (raczej nie za darmo) i do jakiej partii należy, miej ODROBINĘ PRZYZWOITOŚCI

  4
  4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *