zachmurzenie umiarkowane
26°
20°
czwartek
Gmina Poczesna otrzyma 820 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę chodników w Sobuczynie i we Wrzosowej
09 grudnia 2020 r. | 11:52
5

Na wczorajszej konferencji prasowej, Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przekazaniu 12 mld zł dla samorządów w całej w Polsce w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

6 mld zł otrzymały wszystkie gminy i powiaty w Polsce już latem, w tym gmina Poczesna. Kolejne 6 mld zł można było zdobyć w ramach konkursu. Wszystkie gminy w naszym powiecie, w tym gmina Poczesna, złożyły wnioski. Udało się w ten sposób pozyskać 380 000 zł na budowę chodnika z odwodnieniem przy ulicy Konwaliowej w miejscowości Sobuczyna oraz 440 000 zł na budowę chodnika z odwodnieniem przy ulicy Ogrodowej w miejscowości Wrzosowa.

W naszym powiecie, środki trafiły do: Poczesnej, Olsztyna, Lelowa, Kruszyny, Janowa i Rędzin.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Gmina Poczesna otrzyma 820 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę chodników w Sobuczynie i we Wrzosowej”

 1. Michał pisze:

  Może by tak w końcu progi zwalniające na ulicy Górnej we Wrzosowej?

  1
  2
 2. vox populi pisze:

  na ulicy Górnej po pierwsze jest już próg zwalniający, po drugie ta ulica jest tak wąska że nie widziałem żeby ktoś na tej ulicy przekraczał dozwoloną maksymalaną prędkość w terenie zabudowanym, inna rzecz że nawet pięćdziesiątka na tej ulicy dla pieszych jest bardzo niebezpieczna.
  trzeba w ogóle zawalczyć żeby kierowcy w terenie zabudowanym wolniej jeździli; zobaczcie ulicę Długą z górki w kierunku Huty Starej B – nikt tam nie jedzie 50 km/h, no chyba że MPK;
  natomiast wracając do chodników: zobaczcie ile pieniędzy jest na to wydawane, aby później jeden z drugim niedzielny kierowca sobie na nim parkował, przecież nóż sie w kieszeni otwiera jak widzę zwłaszcza we Wrzosowej jak idzie matka z wózkiem, albo ten pan o kulach…i musi omijać wchodząc na jezdnię danego delikwenta.
  Obstawiam że na Ogrodowej też tak będzie (może się mylę?)

  • Ireneusz pisze:

   Na Brzezinach Kolonia ul Staszic właściciel przylegające przylegajacej posesji wysypał na chodniku gruz który zajął cały chodnik i leżał tam dwa tygodnie i policja tego nie widziała mimo że dwa razy przyjeżdżali oczywiście policja z poczesnej

  • Mama pisze:

   A kiedy będzie chodnik na ulicy Cmentarnej w Zawodziu? Kiedy przestaniemy chodzić po błocie przy płotach?!

 3. ewa pisze:

  Poraj, Żarki nie dostały z tego funduszu ani złotówki, to kara za to, że nie gościły Wiśniewskiej, Dudy, Morawieckiego, że dbają o pieniądze podatników a nie robią za nie imprezy ku czci rządzących. Takie mamy czasy rodem z PRL.

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *