słabe opady deszczu
wtorek
Gmina Poczesna nie przystąpiła do Programu Czyste Powietrze
10 września 2021 r. | 11:52
3

Polski Alarm Smogowy, na podstawie danych z NFOŚiGW, opublikował listę gmin, które nie zgłosiły się do Programu Czyste Powietrze. W Programie Czyste Powietrze mieszkańcy danej gminy mogą otrzymać do 30 tys. zł na wymianę starych pieców na paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła, instalację centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej, wentylację mechaniczną, mikroinstalację fotowoltaiczną czy ocieplenie domów oraz wymianę okien i drzwi (koszty materiałów i robocizny).

Wsparcie można otrzymać na na projekty zakończone, w trakcie realizacji lub jeszcze nierozpoczęte. Pamiętaj jednak, że rozliczeniu podlegać będą koszty poniesione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku.

Wśród gmin, które nie dołączyły do programu są gminy z powiatu częstochowskiego. A są to: Kamienica Polska, Poczesna, Rędziny, Mstów i Olsztyn. Pozostałych jedenaście gmin powiatu jest uczestnikiem tego programu.

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Gmina Poczesna nie przystąpiła do Programu Czyste Powietrze”

 1. Ewa pisze:

  Mieszkańcy dziękują wójtowi i urzędowi gminy że nie muszą pobierać należnych im pieniędzy, cieszymy się, że w tym czasie wszystkie ręce zajęte były przygotowaniem się do organizacji wiejskich imprez i wizyty Giżyńskiego. Jest w was MOC…

 2. KO pisze:

  Przecież to najbogatsza gmina w całym powiecie to uważają że ludzi stać na wszystko, ich stać to i wszystkich stać.. wszystko zlikwidować najlepiej.. autobusy bo przecież każdego stać na utrzymanie kilku samochodów, na nowoczesne ogrzewanie bo przecież lepiej zrobić karę za palenie węglem niż dać dofinansowanie. Same przychody dla gminy, przez to stanie się jeszcze bogatsza a my mamy być z tego dumni. Żenada!!!

  • Ewa pisze:

   pieniędzy potrzeba na szerzenie kultu wójta w żadnej gminie nie ma tyle wydarzeń na które idą pieniądze podatników jak w gminie Poczesna i wszystko pod patronatem wójta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *