zachmurzenie duże
26°
25°
sobota
Gmina na propagandę wydała ponad 40 tys. zł! Wójt zapłacił m.in. 1476 zł za “życzenia wakacyjne”!
01 grudnia 2020 r. | 09:15
9

Sytuacja finansowa w gminie musi być bardzo dobra, skoro wydaje się ogromne pieniądze na propagandę. Tylko w jednej darmowej gazetce rozprowadzanej na terenie Urzędu Gminy Poczesna, gmina wydała 40 305 zł. Gdyby jeszcze ktoś czytał i przeglądał tę gazetkę, gdyby miała jakikolwiek wpływ na sytuację w gminie Poczesna, to jeszcze bym to zrozumiał. Ale wydawać pieniądze, bo "niezależny" "dziennikarz" napisze coś dobrego o Wójcie Krzysztofie Ujmie bądź gminie i da zdjęcie wójta, to już przesada.

Te pieniądze można byłoby wydać na sport. W gminie piłka nożna kuleje, Olimpia Huta Stara musi zbierać pieniądze na boisko treningowe. A na co wydaje gmina? Z tegorocznych faktur wynika, że gmina w firmie wydającą tę "niezależną", propagandową gazetę wydała: 1476 zł na życzenia świąteczne, 1476 zł na życzenia wakacyjne, 1476 zł na informację o konkursie, 738 zł na życzenia z okazji dnia dziecka, 738 zł na XXX-lecie Samorządu Terytorialnego, 1476 zł na informację o kolejnym konkursie, 984 zł na informację o dożynkach, czy 676,50 zł na informacje o wyłożeniu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Obok informacji, które widnieją na fakturze, w każdym numerze gazetki pojawiało się zdjęcie Wójta Krzysztofa Ujmy i bardzo pozytywne informacje o gminie lub o nim samym. Zupełnie jak w rządowej telewizji. Za wszystko gmina płaci z waszych podatków.

Myślicie, że to koniec wydatków? Od 2019 roku faktury wysyłane są również do Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej na łączną kwotę 11 808 zł. Za co zapłaciło GCKIiR? 1476 zł za informację o spotkaniu autorskim, 1476 zł za promocję wydarzeń kulturalnych (jakich?), 1476 zł za informację o kolejnym spotkaniu autorskim, 1476 zł za informację o konkursie, za informację o naborze do orkiestry kolejne 1476 zł, za życzenia świąteczne 1476 zł, za ogłoszenie o koncercie orkiestry 1476 zł, czy za informację o 71-leciu osiedla HSB - 615 zł.

Będą kolejne wydatki! Zapewne na jakieś ogłoszenie, gdyż kilka dni temu pojawił się kolejny news przedstawiający "sukcesy gminy". Zapewne będzie kosztować 1476 zł.

Jak wyglądają ceny rynkowe? Są kilkukrotnie niższe. Dlaczego gmina płaci za propagandę? Tego nie wiem.

Uprzejmie proszę Radę Gminy Poczesna o zainteresowanie się tym tematem.

PAWEŁ GĄSIORSKI
9 odpowiedzi na “Gmina na propagandę wydała ponad 40 tys. zł! Wójt zapłacił m.in. 1476 zł za “życzenia wakacyjne”!”

 1. Maryla Stępień pisze:

  Tak to jest jak się traktuje urząd jak prywatny folwark. Za tego rodzaju wydatki powinny polecieć głowy.

  28
  1
 2. Michał pisze:

  Stety niestety ale reklamowanie w prasie w dzisiejszych czasach jest to wtapianie pieniędzy. Taki 1000 zł lepiej byłby zainwestowany w propagande na facebooku…. Ale jak już Pan wspomniał, rekreacja sport w Poczesnej leży na łopatkach… Pozdrawiam

  39
  1
 3. Sportsmenka pisze:

  No,no….to ten nasz włodarz poszalał mocno z gminną kasą !!!
  Jakby nie było ważniejszych potrzeb….

  7
  1
 4. igo99 pisze:

  żenada

  13
  1
 5. Agnieszka Kołtunowicz pisze:

  Firmy na dobre obyczaje w postaci życzeń wydają często znacznie więcej pieniędzy niż zaprezentowane tu kwoty. Proszę wziąć pod uwagę że nie wszyscy mieszkańcy gminy mają dostęp do profilu gminy na facebooku – może są wśród mieszkańców osoby starsze, które brak tych życzeń w ogólnodostępnej gazecie odebrałyby jako lekceważenie mieszkańców przez Włodarzy gminy. Ciekawe jaka byłaby reakcja gdyby Wójt nie złożył życzeń mieszkańcom na nadchodzące święta? Większość uznałaby to za przejaw chamstwa pewnie i również zostałoby to odebrane negatywnie

  3
  15
 6. Tytus Wilk pisze:

  Oni wydali prawie 3000 tyś. na ogłoszenie o orkietrze zamiast dać te pieniądze samej orkietrze? To jest skandal , inaczej nie można tego nazwać. Wójt powinien to zwrócić z własnej wypłaty.

  14
  2
 7. ewa pisze:

  Propaganda kosztuje, pora rozliczyć imprezki które robi GOKSIR za nasze pieniądze. A ulica Południowa tobie w błocie, za to życzenia niedługo bedą za grubą forsę 🙂

  10
 8. Misiek z Bargłow pisze:

  A do kogo należy lub kto jest udziałowcem w tej Kingmarker? Może jakiś bratanek wójta??? Trzeba było pogonić kmiota, to wspaniały gospodarz i inne zachwyty.
  Do zestawu z tym bezobjawowym radnym z Bargłow! Może ktoś wie czy on żyje? Mieszka w Bargłach? Bo jakoś przez 2 lata zero jakiejkolwiek aktywności!!!! Sorry fotkę na fejsie zaktualizował! Brawo! 24 tu się już się odliczyly, wyborcy z Bargłow powinni być dumni!!

  8
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *