zachmurzenie umiarkowane
-1°
-3°
piątek
Dostałeś PIT z ZUS i nie wiesz co dalej?
09 lutego 2021 r. | 11:22
0

12 lutego, w piątek, Oddział ZUS w Częstochowie organizuje dyżur ekspertów ZUS na temat nowych zasad rozliczania PIT z ZUS. Wiele osób otrzymało już deklarację podatkową. Wśród nich są świadczeniobiorcy, którzy dostali inny formularz niż zwykle. W tym roku ZUS nie rozlicza już emerytów i rencistów z nadpłatą podatków.

Na przełomie stycznia i lutego Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT za 2020 r. Trafią one do wszystkich, którzy w ubiegłym roku pobierali chociaż jedno świadczenia ZUS, np. emeryturę, rentę lub zasiłek. - Nowością jest to, że w tym roku ZUS nie rozlicza świadczeniobiorców z nadpłatą podatku. Takie osoby otrzymają PIT 11A, a zwrot z tytułu nadpłaty podatku bezpośrednio z urzędu skarbowego. Stąd też pojawia się wiele pytań od naszych klientów dotyczące ich dalszego postępowania z otrzymanym z ZUS formularzem podatkowym. Dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, częstochowski ZUS, 12 lutego, w piątek, uruchomił specjalny telefoniczny dyżur ekspercki - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Dzwoniąc pod nr tel. 727 690 746, w godz. od 11.00 do 13.00, będzie można dowiedzieć się m.in. kto otrzyma z ZUS PIT 11A, a kto PIT 40A, czy osoby, które otrzymają PIT 11A muszą rozliczyć się z urzędem skarbowym, jaki dokument złożyć, by skorzystać z możliwości obliczenia 1 proc. na cele charytatywne oraz jakie są zasady sporządzania i wysyłania przez ZUS PIT-ów po osobie zmarłej.

Przypomnijmy, dyżur odbywać się będzie 12 lutego (piątek), w godz. 11.00 do 13.00, pod numerem telefonu 727 690 746.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *