zachmurzenie duże
26°
25°
sobota
Co dalej z projektem OZE dla mieszkańców?
08 września 2023 r. | 07:47
0

Z końcem września ma zakończyć się projekt realizowany m.in. w gminie Poczesna pn. "Odnawialne źródła energii w gminach Blachownia, Poczesna i Poraj". Projekt ten powinien zostać zrealizowany do końca marca 2023 roku. Niestety, z różnych przyczyn nie został.

Projekt realizuje firma DOMOTERMIKA Sp. z o.o., która wygrała przetarg oferując kwotę 16 433 701,20 zł za dostarczenie do mieszkańców trzech gmin fotowoltaikę, pompy ciepła, piece na pellet i solary. Firma ta nie dysponowała zasobami ludzkimi do realizacji tego projektu, dlatego do współpracy zaangażowała wiele firm. Niektóre z nich, mimo wykonanych prac, nie otrzymały zapłaty za ich realizację. Firmy te zbierały podpisy od mieszkańców, którzy potwierdzali wykonanie zleconych usług, by otrzymać wypłaty od Domotermiki. O sprawie wiedziały osoby prowadzące projekt z ramienia gminy Blachownia, jednak oficjalnie, burmistrz Blachowni na ten temat nic nie wie.

Umowa na montaż całego OZE była kilkukrotnie przedłużana. Do dziś niektórzy mieszkańcy nie mają podłączonych instalacji, a termin mija za 21 dni.

Kapitał firmy DOMOTERMIKA Sp. z o.o. wynosi 5000 zł.

Zadałem kilka pytań burmistrzowi Blachowni w tej sprawie. Poniżej znajdują się przesłane odpowiedzi.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *