zachmurzenie duże
26°
25°
sobota
Będą nowi policjanci w Poczesnej
18 listopada 2021 r. | 10:55
0

W Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyła się dzisiaj uroczystość ślubowania 9 nowych funkcjonariuszy. Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa, uroczystość miała skromniejszy charakter. Nowi policjanci niebawem rozpoczną szkolenie podstawowe, a następnie zasilą szeregi komisariatów w Częstochowie i powiecie.

Uroczystość odbyła się w auli częstochowskiej komendy w obecności inspektora Dariusza Atłasika Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie i jego zastępcy podinspektor Grażyny Dudek. Szef częstochowskiego garnizonu przyjął ślubowanie od 7 policjantów i 2 policjantek, gratulując im wyboru drogi zawodowej i życząc sukcesów zarówno podczas nauki w szkole policji, jak i w późniejszej służbie.

Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych młodzi funkcjonariusze zasilą szeregi częstochowskiej drogówki oraz komisariatu III, IV, V, VI, w Olsztynie, w Poczesnej i w Kłomnicach.

Nowo przyjętym kolegom i koleżankom oraz ich rodzinom życzymy sukcesów i wytrwałości.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do służby zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej śląskiej policji i zapoznania się z warunkami rekrutacji. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *