zachmurzenie duże
wtorek
fot. UG Poczesna
Akcja sprzątania świata w gminie Poczesna
29 września 2020 r. | 12:09
0

Od 18 do 20 września 2020 r. odbywała się XXVII edycja akcji „Sprzątanie świata – Polska 2020 r.” pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Gmina Poczesna włączyła się w akcję sprzątania świata.

Na terenie Naszej gminy działają Stowarzyszenia, które w ramach działań statutowych uwzględniają zadania wynikające z ochrony środowiska. Gmina Poczesna włączyła się bardzo aktywnie w międzynarodową kampanię odbywającą się na całym świecie w trzeci weekend września. Sprzątamy śmieci zalegające poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.

Nadrzędnym celem Naszych działań jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Do ww. akcji włączyły się bardzo aktywnie Stowarzyszenia: Wspólnie dla Rozwoju Sołectwa Zawodzie oraz Stowarzyszenie „Razem dla Wrzosowej”. Była to wspólna lekcja poszanowania środowiska, promująca zakaz śmiecenia, segregację śmieci dzięki, którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Rok 2020 jest czasem dla nas innym, z uwagi na pandemię. W związku z powyższym nie zapominajmy o codziennym dbaniu o środowisko. Prowadźmy działania promujące ograniczenie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling. Nie przyczyniajmy się do powstawania dzikich wysypisk. Angażujmy się i integrujmy społeczność lokalną w zakresie gospodarowania odpadami.

Tegoroczna akcja jak i wcześniejsze akcje Gminy Poczesna mają przede wszystkim na celu wypracowanie metody pracy wychowawczej oraz wartościowych sposobów dbałości o Naszą Ziemię, miejsce w którym mieszkamy. Stowarzyszenia, które brały udział w akcji otrzymały worki i rękawiczki z Urzędu Gminy Poczesna.

Z dobrych praktyk warto brać przykład.
Renata Smędzik , Magdalena Tomczyk /UG Poczesna/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *