zachmurzenie umiarkowane
12°
sobota
fot Tauron AZS Częstochowa
Tauron AZS Częstochowa przeniesie się do Poczesnej?
20 grudnia 2018 r. | 10:21
5

Od kilku dni częstochowskie media informują o problemach siatkarzy Tauron AZS Częstochowa z halą. Okazuje się, że rozgrywający swoje mecze w Hali Sportowej Częstochowa AZS nie ma możliwości normalnych treningów. – W tym sezonie kilka meczów musiało zostać przełożonych na terminy czwartkowe lub zamienione gospodarzami z powodu zajęcia hali na inne wydarzenia. Były podejmowane próby przeniesienia się do hali Polonia, ale jest ona również bardzo mocno obłożona - powiedział Radio Fon prezes Akademików Kamil Filipski.

Okazuje się, że Tauron AZS Częstochowa niekoniecznie musi grać w Częstochowie. Według moich informacji, AZS Częstochowa w przyszłym roku może grać w Poczesnej. Świadczy o tym m.in. grafik Hali Sportowej w Poczesnej, który ma zostać zmieniony właśnie pod siatkarzy z Częstochowy. Hala Sportowa w Poczesnej jest rezerwową halą AZS-u i jeżeli włodarze AZS nie dojdą do porozumienia z przedstawicielami Hali Sportowej Częstochowa, Tauron AZS Częstochowa swoje mecze w 1. lidze mężczyzn będzie rozgrywać w hali przy ulicy Szkolnej 1 w Poczesnej.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Tauron AZS Częstochowa przeniesie się do Poczesnej?”

 1. Wyborca pisze:

  No to byłaby fajna promocja gminy. Pomysł naprawdę świętny

  12
  3
 2. Justys1993 pisze:

  SUPER SPRAWA!!!!!

  6
  2
 3. Mieszkaniec pisze:

  A gdy halę chce wynająć mieszkaniec gminy to nigdy nie ma wolnych terminów. Wszystko obłożone na rzecz Olimpii i Gromu, gdzieś jeszcze się wkrada liga tenisa stołowego. W ten sposób hala dla “mieszkańców” stała się halą klubową. Gdzie w okresie zimowym młodzież gminna niezwiązana z klubami ma grać w piłkę, siatkówkę czy koszykówkę? Mają siedzieć w domach? Gratulacje dla zarządcy hali.

  4
  4
  • jaroo pisze:

   Na pewno jest tak jak piszesz? Przecież tam co chwile jest coś wolnego. Grają siatkarze, w pingponga, badmiton i piłkarze. Weź grupę chłopaków i na pewno sobie w coś pogracie, terminów jest dużo dlatego AZS przyjdzie do nas. O Poczesnej będą wtedy mówić wszyscy i wszyscy będą nas znać.

   • Mieszkaniec pisze:

    Piszę tylko i wyłącznie to, co usłyszałem podczas rozmowy telefonicznej z zarządca hali. Gdy zapytałem czy w takim wypadku można rezerwować rok do przodu, padła odpowiedź “niestety wszystkie terminy są już zarezerwowane”. Gdybym tego nie doświadczył na własnej skórze, to pewnie byłbym szczęśliwy z powodu iż mogę obejrzeć siatkówkę na wysokim poziomie u siebie w miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *