zachmurzenie duże
26°
25°
sobota
Otwarte Mistrzostwa Powiatu Częstochowskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn
10 września 2019 r. | 14:00
0

W sobotę 21 września w hali sportowej w Poczesnej odbędą się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Częstochowskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Patronat nad zawodami objęli Starosta Częstochowski Krzysztof Smela i Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma.

komunikat zawodów:

Organizator:
Amatorska Liga Tenisa Stołowego, Gmina Poczesna.

Cel zawodów:
Popularyzacja siatkówki wśród mieszkańców, wyłonienie najlepszej drużyny w powiecie częstochowskim, promowanie zdrowego trybu życia, integracja środowiska sportowego, promowanie innych dyscyplin sportowych.

Miejsce i termin rozgrywanych spotkań:
21 września (sobota), początek o godz. 10:00. Hala będzie otwarta od godz. 9:00. Hala Sportowa w Poczesnej, ul. Sportowa 2. Dojazd – www.map24.com i www.maps.google.com.

Uczestnictwo:
Turniej przeznaczony jest dla męskich drużyn sześcioosobowych (plus jeden rezerwowy). W zawodach mogą brać udział wszyscy chętni. Każda drużyna musi posiadać swoją nazwę. Zawodnicy startują na własną odpowiedzialność i nie mają żadnych przeciwwskazań lekarskich. Uczestnicy poniżej 18 roku życia obowiązkowo muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w turnieju (w przypadku jej braku nie zostaną dopuszczeni do rozgrywek).

Wpisowe:
100 zł od drużyny.

Zasady gry:
System rozgrywania meczy jest zależny od ilości drużyn biorących udział w turnieju. Losowanie grup/drabinki turniejowej odbędzie się w dniu turnieju ok godz. 10:00. Mecze rozgrywane są na trzech boiskach jednocześnie. O kolejności w grupie decydują odpowiednio:
a. Liczba punktów (zwycięstwo – 2 pkt, przegrana w tie-breaku – 1 pkt, przegrana – 0 pkt)
b. Lepszy (wyższy) stosunek setów zdobytych do setów straconych.
c. Lepszy (wyższy) stosunek małych punktów zdobytych do małych punktów straconych.
d. Jeżeli mimo zastosowania reguł określonych w ust. a, b i c nadal nie można ustalić kolejności, o wyższej pozycji w tabeli decydują mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

Mecz rozgrywany jest do dwóch wygranych setów (każdy do 15 pkt.), w razie konieczności rozgrywany jest trzeci set (do 15 pkt.).

W trakcie każdego seta drużynie przysługuje jedna 30 sekundowa przerwa na życzenie. W czasie trwania zawodów prawo zwracania się do sędziego ma tylko i wyłącznie kapitan drużyny. Pozostałe przepisy zgodnie z przepisami PZPS.

Zapisy:
Zgłoszenia drużyn należy dokonać w terminie do 20.09.2019 r. drogą mailową na adres zarzad@alts.pl lub telefonicznie 607 040 366.

Nagrody:
Przewidziane są puchary, medale i dyplomy dla najlepszych drużyn.

Patronat:
Starosta Częstochowski Krzysztof Smela
Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma

Postanowienia końcowe:
1. Każda drużyna jest zobowiązana do zapoznania się i przestrzegania powyższego regulaminu.
2. Za rzeczy zagubione podczas turnieju organizator nie odpowiada.
3. Dopuszczalna jest gra tylko w miękkim obuwiu. Nie można grać w obuwiu o czarnej podeszwie pozostawiającej ślady na nawierzchni sali sportowej.
4. Drużyna i jej zawodnicy ponoszą pełną odpowiedzialność materialną za szkody wyrządzone przez jej zawodników podczas turnieju.
5. Organizatorzy informują, że na terenie obiektu obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu i spożywania alkoholu.
6. Zawodnicy będący pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających nie zostaną dopuszczeni do rozgrywek.
7. Zawodnicy wyrażają zgodę na publikację, pokazywanie i wykorzystywanie w zależności od wyboru wizerunku, nazwiska, zdjęć z turnieju, w dowolnym formacie i we wszystkich mediach istniejących obecnie i w przyszłości na całym świecie.
8. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dokonywania zmian oraz ostatecznej interpretacji regulaminu i zasad gry.
9. W sprawach spornych lub nieujętych w regulaminie decyduje organizator.
10. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

Oficjalne wydarzenie na facebooku - TUTAJ.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *