zachmurzenie duże
15°
12°
sobota
fot. Aga Chmist - Przewodnik po Sardynii
Puchar Europy: Powiat Częstochowski ALTS Poczesna znowu trafił na Włochów
21 marca 2022 r. | 11:49
0

O wielkim pechu mogą mówić pingpongiści Powiat Częstochowski ALTS Poczesna w losowaniu dalszej fazy rozgrywek Pucharu Europy TT InterCUP w tenisie stołowym. Pod odpadnięciu z Pucharu o trofeum Dr Josefa Simecka, na skutek poluzowania obostrzeń covidowych w UE, w piątek 18 marca nastąpiło losowanie dalszego etapu rozgrywek. Powiat Częstochowski ALTS Poczesna trafił do grupy rywalizującej o Puchar Richarda Bergmanna. Pocześnianie zagrają w nim z włoskim A.S.D. Tennistavolo Norbello i czeskim Tatran KRPA Hostinne.

A.S.D. Tennistavolo Norbello to obecnie piąta ekipa włoskiej ekstraklasy. W składzie ma m.in. reprezentantów Hiszpanii, Rosji (Rosjanie obecnie nie mogą rywalizować w tych rozgrywkach), Portugalii i Włoch. Natomiast drużyna Tatran KRPA Hostinne występuje w czeskiej 2. lidze. Faworytami pucharu są Włosi.

Powiat Częstochowski ALTS Poczesna pierwszy mecz rozegra we Włoszech. U siebie pocześnianie zagrają z Czechami. Nie ma jeszcze ustalonych terminów tych spotkań.

Przypominam, że drużyna z naszego powiatu dotychczas rywalizowała z włoskim ASD Marcozzi (przegrana 0:4) i belgijskim TTC and Leie Lauwe (wygrana 4:2).

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *