pochmurnie
16°
15°
środa
Uciekał przed Policją, złapali go w Hucie Starej A
09 maja 2020 r. | 12:14
0

W czwartkowe popołudnie policjanci z częstochowskiej drogówki podjęli pościg za kierowcą BMW, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mundurowi zatrzymali go na terenie Huty Starej. Nie jechał sam. Razem z nim podróżowało jeszcze 4 jego kolegów. Po drodze złamał szereg przepisów, zagrażając bezpieczeństwu ruchu drogowego. Kierujący jednak nie straci prawa jazdy, bo, jak się okazało, nigdy go nie posiadał.

W czwartkowe popołudnie policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy BMW, który miał kierować w stanie po użyciu narkotyków. Częstochowska drogówka zauważyła wskazany w zgłoszeniu pojazd i od razu podjęła próbę jego zatrzymania przy użyciu sygnałów uprzywilejowania. Jednak kierowca BMW z 4 pasażerami w środku nie zamierzał nawet zwolnić. Urządził sobie rajd ulicami Częstochowy aż do Huty Starej, gdzie stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i wjechał w zarośla.

Jak się okazało, 22-latek z gminy Konopiska nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Odpowie nie tylko za to wykroczenie. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat więzienia, a jeśli badania krwi potwierdzą, że kierował, znajdując się pod działaniem narkotyków, odpowie również za to przestępstwo. /KMP w Częstochowie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *