zachmurzenie duże
18°
16°
piątek
fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie
Ruszyła przebudowa dróg powiatowych w gminie Poczesna
25 listopada 2019 r. | 11:54
0

Starostwo Powiatowe w Częstochowie poinformowało o rozpoczęciu prac nad przebudową ciągu dróg powiatowych nr 1057 S na odc. Huta Stara A - Poczesna dł. 2970 m i nr 1056 S odc. Mazury - Młynek dł. 970 m.

Zakres przebudowy obejmuję kompleksową przebudowę dróg z pełną wymianą konstrukcji, nawierzchnie bitumiczne, przebudowę systemu odwodnienia, przebudowę sieci wodociągowej i elektroenergetycznej budowę chodników i zjazdów z kostki brukowej oraz zatok autobusowych. Koszt przebudowy 7 826 983,87 zł. - zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych Województwa Śląskiego i jest współfinansowane przez Powiat Częstochowski oraz Gminę Poczesna.

- Długo wyczekiwana inwestycja na drogach powiatowych w Gminie Poczesna stała się faktem. Bardzo się z tego powodu cieszę, gdyż od wielu lat zabiegałem o tą inwestycję, a teraz jako Członek Zarządu Powiatu miałem realny wpływ na decyzję o jej realizacji - powiedział Adam Morzyk, Członek Zarządu Powiatu Częstochowskiego.

Termin zakończenia przebudowy planowany jest 30 sierpnia 2022 r., a jego wykonawcą jest firma OLS Sp. z o.o. Sp. K. z Lublińca.

fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie

fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *