zachmurzenie małe
sobota
fot. Szczęśniak Pojazdy Specjalne
Nowy ciężki samochód dla OSP Wrzosowa
20 stycznia 2022 r. | 12:30
1

Doskonałe wiadomości napłynęły wczoraj z Ministerstwa Sprawa Wewnętrznych i Administracji. Ochotnicza Straż Pożarna we Wrzosowej znalazła się na liście jednostek do dofinansowania na nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Nowy samochód będzie kosztować ponad 1 mln zł i ma być dostarczony do 2022 roku. MSWiA i różne funduszu sfinansują ok. 70-75 proc. tej kwoty. Resztę dołoży gmina i sama jednostka OSP.

Nie udało się pozyskać więcej pieniędzy na inne jednostki. O nowe auta w tym roku starały się również OSP Poczesna i OSP Nierada.

PAWEŁ GĄSIORSKIJedna odpowiedź do “Nowy ciężki samochód dla OSP Wrzosowa”

  1. Artur pisze:

    Wielkie Gratulacje dla OSP Wrzosowa za pozyskanie sprzętu ciężkiego dla jednostki. Jednak należy pamiętać iż potrzeba wymiany samochodów w poszczególnych jednostkach Gminy Poczesna jest niezbędna. Wspomnieć należy między innymi o samochodzie OSP Nierada, który jest jednym z najstarszych samochodów o ile nie najstarszy w i często nie wyjeżdża ze względu na awarię. Problem jest znany władzą gminy od dłuższego czasu i pozostaje nam cierpliwie czekać na pozytywne rozpatrzenie.

    4
    1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *