zachmurzenie umiarkowane
12°
sobota
fot. MPK
Mieszkańcy Kolonii Borek, Bargłów, Michałowa i Nierady utracili bezpośrednie połączenie MPK z Częstochową!
01 stycznia 2021 r. | 12:12
24

Od dziś, Nierada straciła bezpośrednie połączenie z Częstochową. Autobus MPK nr 68 z "przyczyn technicznych" nie będzie dojeżdżał bezpośrednio do Nierady. Autobus będzie zatrzymywać się na Bocianiej Górce, a stamtąd busem mieszkańcy będą dojeżdżać do Nierady.

Dotyczy to również mieszkańców Kolonii Borek, Bargłów i Michałowa.

Poprosiłem o komentarz w tej sprawie Wójta Gminy Poczesna. Z uwagi na święto, informację najwcześniej będę mógł uzyskać dopiero w poniedziałek 4 stycznia.

Obowiązujący od dziś rozkład jazdy linii 68 i 68 bus znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI24 odpowiedzi na “Mieszkańcy Kolonii Borek, Bargłów, Michałowa i Nierady utracili bezpośrednie połączenie MPK z Częstochową!”

 1. Przemo pisze:

  Niestety, jako gmina cofamy się o kilkadziesiąt lat wstecz. Dawniej chociaż jeździł jeszcze PKS a teraz jakieś busy które pojadą albo nie!

  24
  3
  • Agnieszka pisze:

   Nawiązując do napisanych tu wypowiedzi chcę zaznaczyć że zmiana dotyczy tylko czasu remontu na Borku. Autobusy MPK są zsynhronizowane z busami. Na liniach 53 i 65 do tej pory nie było sytuacji, żeby bus nie przyjechał więc może warto dać szanse i nowej firmie.

   3
   14
 2. Bargły pisze:

  Brawa dla Pana wójta . Już dawno powinni go wypier….. z gminy . Niedługo bryczki będą kursować ! Tragedia na całej linii ! Ta gmina nie wróży żadnej przyszłości ! Młodzi ludzie emigrują, zostają sami starsi ludzie i dziwić się, że nie jeżdżą autobusami – bo niby kto ? Babcia do Auchan . Śmiechu warte

  32
  2
  • Mieszkanka gminy Poczesna pisze:

   PAN Wójt Ujma brnie do tego żeby zlikwidować 68 i 65 tylko oczywiście nie chce się do tego przyznać, tak samo jak nie poinformował mieszkańców o zmianie . A jak się z nim rozmawia nawet nie potrafi się wytłumaczyć, więc Panie wojcie oby te Pana 4lata szybko zleciały bo żadnego pożytku z Pana nie ma !

   11
   1
   • Mieszkanka gminy Poczesna pisze:

    PAN Wójt Ujma brnie do tego żeby zlikwidować 68 i 65 tylko oczywiście nie chce się do tego przyznać, tak samo jak nie poinformował mieszkańców o zmianie . A jak się z nim rozmawia nawet nie potrafi się wytłumaczyć, więc Panie wojcie oby te Pana 4lata szybko zleciały bo żadnego pożytku z Pana nie ma !

    6
    1
 3. Angry pisze:

  PORAŻKA! Dodatkowo zlikwidowano część połączeń np 14.05 z zajezdni MPK. Za to o 14.40 jadą zarówno 65 jak i 68. Brak słów.

  18
  2
 4. Malpka123 pisze:

  To są jakieś kpiny!! Juz to widze jak w tych czasach ludzie beda siedziec blisko siebie w tych malych busikach, zamiast likwidowac ilosc zakazen Poczesna je zwiekszy. Ilosc osob dojezdzajacych z Nierady zawsze jest inna raz jedzie wiecej raz mniej to bez sensu od razu wprowadzac busiki. Wazne ze w Poczesnej sa autobusy ale poza nia i jej okolice to juz niech się ludzie męczą.

 5. Bargły pisze:

  Brak słow… Oby to zmienili

 6. Franek pisze:

  Autobusy MPK nie mogą jeździć bo jest remont drogi , zamiast nich są busy na czas remontu bo autobus niskopodłogowy nie może jeździć po wertepach. Połączenie jest utrzymanie mimo remontu, inwestycje są realizowane więc jest ok.

  5
  10
 7. ewa pisze:

  Na Borku jest jeden przystanek, który można by pominąć, wtedy 68 jechało by jak dawniej, natomiast przystanek można by zrobić na ulicy 1 maja. Tyle że wtedy nie zarobi właściciel busików. Przy okazji można też coraz bardziej ciąć liczbę połączeń autobusowych, zachowując tylko te do Huty Starej, wiadomo, dużo więcej wyborców tam mieszka. Podobno w gminie Poczesna jest forsy aż za dużo, czekamy już na otwarcie sezonu imprezowego i życzenia za kilkadziesiąt tysięcy złotych.

  18
 8. ewa pisze:

  W ramach rekompensaty na Bargłach, Nieradzie zrobiony będzie festyn wiejski, zamiast jednej bandy janosików jak we Wrzosowej przyjadą dwie, do tego posłowie z pis. Dla tych co nie przyjdą relację za kilkadzisiąt tysięcy złotych opublikuje gazetka w powiecie. Trzeba po nią dojechać busikiem do Poczesnej. Będzie się działo.

 9. netka pisze:

  Bardzo bym chciała przeczytać rzetelna opinie – A NIE POMÓWIENIA – kto, gdzie i kiedy nie dotarł tak gdzie chciał? Bo z jałowego gadanie nic nie wynika. KONKRETY. A już najgorsze i najbardziej obrzydliwe są pomówienia, że ktoś coś załatwia… Bądźmy poważni i rozmawiajmy, a nie szczujmy!

 10. Anon nierada pisze:

  Pan wójt zapomniał w ogóle o nieradzie i nie tylko żeby poinformować o komunikacji zastępczej ale też o kanalizacji w dalszym odcinku nierady

  • ewa pisze:

   a gdzie pojawiła się jakaś opinia na stronie gminy? Konkret jest taki, że w Borku jest remont i że autobus nie musi tam wcale wjeżdżać. Czy wójt konsultował z kimkolwiek zmiany? Bądźmy poważni, to nie jest prywatny folwark.

   4
   1
 11. Poczesna pisze:

  Panie wojcie o ile można Pana tak nazwać… jeśli szuka Pan oszczędności to może zwolnić połowę ludzi w gminie ,bo jak coś czlowiek chce załatwić to co niektóre Panie jakby z łaską wykonywały swoją pracę lub Panie wojcie zmniejszyć sobie pensje ? I niech Pan ludzi w balona nie robi bo wszyscy wiedzą że zabrał Pan na stałe 68 I 65 !

 12. Borek pisze:

  Też tak uważam…, Robią z ludzi idiotów..

 13. Borek pisze:

  Ciekawe w czasie pandemi ile w takim busie może jechać osób 5 może 6?

 14. Nierada pisze:

  Sami sobie wybraliście takiego wójta gminy zapomnieliście, ja pamiętam jak mu co poniektórzy wlazili w tyłek bo postawił niby ośrodek zdrowia bezużyteczny w którym właściwie nie można nic zrobić jak wcześniej zresztą, macie co chcieliście to teraz łazić na nogach…….

 15. Mieszkanka pisze:

  Huta wybierała go na wójta bo napewno nie Nierada i Bargly !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *