zachmurzenie duże
-1°
-2°
poniedziałek
UM Sucha Beskidzka
Do Huty Starej B przyjedzie Spirobus
18 marca 2022 r. | 12:29
0

W poniedziałek 21 marca przy ul. Mickiewicza 2 w Hucie Starej B odbędą się bezpłatne badania profilaktyczne chorób układu oddechowego organizowane przez Fundację NEUCA dla Zdrowia. Badania będą przeprowadzane w mobilnej przychodni – Spirobusie.

Spirometria jest badaniem szczególnie pożądanym w dobie pandemii COVID-19. Odpowiadając na zainteresowanie tym badaniem, Fundacja NEUCA dla Zdrowia zapewnia bezpłatne badania profilaktyczne w mobilnej przychodni w poniedziałek, 21 marca przy ul. Mickiewicza 2 w Hucie Starej B.

Zanieczyszczone powietrze i palenie papierosów to czynniki wywołujące i wpływające na rozwój wielu chorób układu oddechowego. Choroby te dotykają ludzi z różnych grup wiekowych i różnych warstw społecznych. Należy również pamiętać, że płuca są narządem, który najczęściej jest najbardziej dotknięty w przypadku infekcji SARS-CoV-2.Pomiar spirometryczny jest podstawowym i najczęściej stosowanym badaniem w diagnostyce chorób układu oddechowego. Badanie jest rekomendowane szczególnie osobom, u których objawia się przewlekły kaszel, odkrztuszanie wydzieliny, duszność i nawracające stany zapalne.

Szacuje się, że na choroby płuc cierpi ponad 6 mln Polaków. Około 4 mln na astmę a 2,5 mln na POChP. Niestety połowa chorych na astmę i ponad ¾ chorych na POCHP nie wie o swojej chorobie. Dlatego tak ważne jest wykonywanie profilaktycznych badań spirometrycznych, które pomagają w postawieniu diagnozy. Wykrycie schorzenia w odpowiednim czasie pozwala na zastosowanie odpowiedniego leczenia, które poprawia jakość życia i często pozwala na wydłużenie życia chorego.

Spirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia stacjonować będzie w Hucie Starej B przy ul. Mickiewicza 2 w poniedziałek 21 marca w godzinach 10:00 – 16:00.

Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *