zachmurzenie duże
niedziela
fot. MPK
Od lipca zmiany na liniach MPK nr 25 i 69
29 czerwca 2022 r. | 12:25
0

Biuro Inżynierii Ruchu Urzędu Miasta Częstochowy poinformowało, że obsługę komunikacyjną ulic Malowniczej i Zdrowej na terenie Częstochowy od lipca przejmie linia 25, a Brzezin w gminie Poczesna - linia 69. Według informacji z Urzędu Gminy Poczesna, Wójt rozmawia w tej sprawie z władzami Częstochowy, by do tej sytuacji nie doszło.

Od 1 lipca 2022 roku następuje zmiana tras linii 25 i 69 na granicy Częstochowy i gminy Poczesna:
- linia nr 25 (miejska) będzie kursować bez zmian od Wyczerp do przystanku „Gronowa”, a następnie ulicami Zdrową i Malowniczą do pętli MALOWNICZA na granicy miasta.-
- linia nr 69 (podmiejska) będzie kursować bez zmian od Dworca Głównego PKP do przystanku „Gronowa”, a następnie ulicą Żyzną, przez przystanek „Brzeziny”, miejscowości Brzeziny Nowe, Sobuczyna i dalej dotychczasową trasą przez Młynek i Mazury do Nierady. Pojedyncze kursy w Sobuczynie skręcą w ul. Konwaliową i dojadą do pętli MALOWNICZA.

Powyższe rozwiązanie porządkuje komunikację w taki sposób, że linia miejska 25 będzie kursować w granicach miasta Częstochowy, a linia podmiejska nr 69 na terenie gminy Poczesna.

Zmiany wprowadzane od 1 lipca poprzedziła budowa na ul. Malowniczej i Zdrowej peronów autobusowych wraz z infrastrukturą przystankową – wiatami przystankowymi, ławkami, koszami itp, która zakończyła się w ubiegłym roku.

Wprowadzana zmiana poszerza ofertę przewozową mieszkańcom ulic Malowniczej i Zdrowej, umożliwiając bezpośrednie połączenie do wielu dzielnic: Śródmieście, Tysiąclecie, Parkitka, Północ i Wyczerpy. Jak informuje Biuro Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta modyfikacje są zgodne z wnioskami mieszkańców z tego rejonu Częstochowy.

Wraz z linią 25 zostanie tam utrzymana również linia 38.

Pasażerowie z ulicy Żyznej będą mieć do dyspozycji autobusy linii nr 14 i 69, a od pętli w Brzezinach (i później przez Korkową w kierunku Wrzosowiaka) - również linię nr 20.

Powyższe zmiany zostają wprowadzone wraz z przywróceniem pełnych tras linii nr 65 i 68 w gminie Poczesna – odpowiednio do Zawodzia i Nierady.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *