zachmurzenie umiarkowane
26°
20°
czwartek
Kolejne zmiany w organizacji ruchu przy DK91
30 listopada 2023 r. | 12:16
0

Urząd Gminy Poczesna przekazał kolejny komunikat dotyczący zmian drogowych w związku z remontem DK91.

Z informacji przekazanych gminie przez firmę PORR S.A., wynika:
1. Przystanek MPK dotychczas znajdujący się na wysokości bloków przy ul. Cementowej został przeniesiony o ok. 200 m w stronę Częstochowy i został oznakowany zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu;
2. Wykonawca uzgodnił z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Częstochowie trasy przejazdów linii autobusów nr 53, 65 i 68;
3. Komunikacja powiatowa PKS będzie kursować trasami bez objazdów, a oznakowanie tymczasowe dotyczące możliwości przejazdu dla komunikacji PKS do końca miesiąca zostanie skorygowane.
4. Wykonawca jest w trakcie uzgadniania aneksu do projektu tymczasowej organizacji ruchu dotyczącej umożliwienia:
- wjazdu w ul. Fabryczną – kierunek z Katowic
- wyjazdu z ul. Fabrycznej – kierunek do Częstochowy. Kierunek do Katowic nie będzie możliwy - wyznaczony będzie objazd do skrzyżowania DK 91 / ul. Handlowa.
- wyjazdu z ul. Leśnej – kierunek do Częstochowy.
5. Otrzymany projekt tymczasowej organizacji ruchu przedstawiamy w załączeniu.
Jednocześnie informujemy, że Urząd Miasta Częstochowy wystosował komunikat o zmianach w komunikacji miejskiej, który publikujemy w załączeniu.
Zdajemy sobie sprawę z utrudnień wynikających z przebudowy drogi krajowej nr 91 i będziemy je cały czas monitorować. Jesteśmy w stałym kontakcie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach oraz z Wykonawcą, tj. PORR S.A. W miarę postępu i zaangażowania prac, będziemy występować o ograniczanie uciążliwości, aby dojazd do poszczególnych miejsc na terenie Gminy Poczesna był dostępny jak najkrótszymi trasami i w jak najkrótszym czasie.

Wójt Gminy Poczesna
Krzysztof UjmaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *