zachmurzenie małe
sobota
UG Poczesna
Informacja na temat “taniego węgla” w gminie Poczesna
09 grudnia 2022 r. | 12:18
0

Wójt Gminy Poczesna przedstawił informacje na temat dystrybucji "taniego węgla" na terenie gminy Poczesna.

Gmina Poczesna w trosce o dobro mieszkańców naszej Gminy, przystąpiła do realizacji dystrybucji węgla zgodnie z ustawą z dnia 27 października 2022 roku o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

Wnioski mogą składać osoby, którym został przyznany dodatek węglowy.

Pojedyncze gospodarstwo domowe w okresie od listopada 2022r. do 15 kwietnia 2023 r. może złożyć wniosek na 3 tony węgla. Maksymalnie 1,5 t do końca bieżącego roku oraz pozostałą ilość do 30 kwietnia 2023r. Sprowadzony węgiel pochodzi z polskich kopalń: Piast Ziemowit Ruch Wola, KWK Mysłowice – Wesoła, KWK Row Ruch Marcel. Dostarczany węgiel charakteryzuje się wysoką kalorycznością. Wszyscy zainteresowani mieszkańcy, którzy złożą wniosek do 15 grudnia 2022r. będą mieć dostarczony węgiel w bieżącym roku. Mieszkaniec ma wybór spośród sortymentu: groszek, kostka, orzech w cenie 1930 zł/t z transportem do nabywcy.

Węgiel dostarczany jest przez Skład Opału Carbo-Pol Marcin Sałata, Brzeziny Kolonia ul. Topolowa 16. O zakup nie mogą ubiegać się te gospodarstwa domowe, które kupiły już węgiel na zasadach preferencyjnych (np. poprzez sklep PGG lub inne) w cenie niższej niż 2000 zł za tonę.

Z poważaniem Wójt Gminy Poczesna
Krzysztof UjmaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *