zachmurzenie duże
15°
12°
czwartek
Dystrybucja węgla dla mieszkańców Gminy Poczesna
09 listopada 2022 r. | 13:24
0

Wójt Gminy Poczesna informuje, że Gmina Poczesna przystąpiła do realizacji postanowień ustawy z dnia 27 października 2022 roku o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

Wnioski mogą składać osoby, którym został przyznany dodatek węglowy.
Pojedyncze gospodarstwo domowe może zakupić 1,5 tony węgla do końca roku 2022 oraz kolejne 1,5 tony węgla do 30 kwietnia 2023 roku.
O zakup nie mogą ubiegać się te gospodarstwa domowe, które kupiły już węgiel na zasadach preferencyjnych (np. poprzez sklep PGG lub inne) w cenie niższej niż 2000 zł za tonę.

Wnioski można składać w formie pisemnej osobiście lub listownie w Urzędzie Gminy Poczesna, ul. Wolności 2, 42-262 Poczesna. Istnieje również możliwość złożenia wniosku w formie elektronicznej, należy wówczas pamiętać, że wniosek winien zostać podpisany za pomocą profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego (przesłanie skanu wniosku mailem nie wypełnia warunków przesłania wniosku drogą elektroniczną).
Osoby, które mają problem z dotarciem do Urzędu Gminy, mogą pobrać wnioski u sołtysów.

Gmina Poczesna przygotowuje się do podpisania umowy ze wskazaną spółką skarbu państwa zajmującą się sprzedażą węgla dla gmin, po czym przystąpi do sprowadzania węgla ze wskazanego przez spółkę punktu odbioru do składu na terenie Gminy Poczesna.

Realizacja Państwa wniosków będzie zależała od dostępności węgla dla gmin. Wnioski będą rozpatrywane zgodnie z kolejnością wpływu do Urzędu.
Numer telefonu kontaktowego 34 3274 116 wew.4. /UG/

Wójt Gminy Poczesna
 Krzysztof Ujma

Wniosek można pobraćSTĄD.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *