zachmurzenie umiarkowane
19°
17°
czwartek
fot. Janusz Koniecki
Wspaniały spektakl zespołów tanecznych w hali sportowej w Poczesnej
07 października 2021 r. | 12:34
0

W Hali Sportowej w Poczesnej odbył się taneczny spektakl w wykonaniu zespołów Iskierki, Błysk, Takt i Rytm, w choreografii Pauliny Perygi.

Zespoły Tańca Współczesnego zostały założone przez Joannę Kisiel w 2011 roku. Od 2012 roku kierownikiem artystycznym grupy jest Paulina Peryga, wieloletnia tancerka i choreograf zespołu.

Wspominając początkowo amatorski charakter działalności nasze zespoły intensywnie zaczęły się rozwijać, skupiając w swoim gronie młodych tancerzy i środowisko zainteresowane nowoczesną formą ruchu, scenicznymi technikami wyrazu i teatralną formą tańca. Nad zespołami prawie od samego początku czuwała Paulina Peryga, która ukończyła wyższe studia magisterskie na kierunku pedagogika społeczna i terapia pedagogiczna w Częstochowie. Jak również kurs instruktorki w specjalności taniec w Warszawie. Jest wieloletnim tancerzem Akademickiego Teatru Tańca w Częstochowie. Prowadziła liczne zespoły tańca nowoczesnego i współczesnego na terenie Częstochowy i powiatu częstochowskiego m.in. Mażoretki w Mykanowie.

Tematyka poruszana w układach choreograficznych to głównie problemy i niedostosowanie współczesnego człowieka, jego zagubienie i duchowa wrażliwość dotkliwie odsłonięta w dzisiejszym świecie poddanym dyktatowi pieniądza, pośpiechu i zysku.

Podczas swojej ponad dziesięcioletniej działalności zespoły wystąpiły na wielu festiwalach, konkursach, przeglądach tanecznych i teatralnych zajmując czołowe lokaty.
W programie nasze zespoły realizują technikę tańca współczesnego, improwizację ruchowa, ekspresję sceniczną, tworzą etiudy i spektakle taneczne. W 2017 została utworzona najmłodsza grupa „Iskierki” dla których zostały utworzone zajęcia baletowe. Zespoły z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej istnieją ponad 10 lat i już zdążyły zdobyć serca publiczności i uznanie jury na festiwalach. Od września 2018 roku zajęcia odbywają się w sali z lustrami i poręczą do ćwiczeń. Została utworzona sala baletowa.

Podczas wieczorowego koncertu byliśmy świadkami wielkiego wydarzenia - Święta Baletu- Koncertu Jubileuszowego pt.„Stworzenie Świata”, który rozbudza wrażliwość na piękno i estetykę ruchu. Na pewno to co udało nam się Państwu zaprezentować, kosztowało nas wiele pracy ale jak mawiała słynna rosyjska balerina Galina Ułanowa- „talent to praca”.

Iwona Skorupa / GCKIiR w PoczesnejDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *