bezchmurnie
-2°
niedziela
UG Poczesna
Wrzosowianie drudzy w 28. Przeglądzie Pieśni “Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza w Koszęcinie!
30 września 2022 r. | 11:59
0

Podczas 28. Przeglądu Pieśni "Śląskie Śpiewanie" im. prof. Adolfa Dygacza w Koszęcinie, zespół folklorystyczny Wrzosowianie wywalczył drugie miejsce w kategorii zespołów wokalnych.

Gratulacje!

wyniki:

W I KATEGORII: SOLIŚCI I DUETY:

I kategoria wiekowa: przedszkola i SP klasy I-III

I miejsce: HANNA SZEJKA - Szkoła Podstawowa w Bełku
II miejsce: duet PIOTR HUDEK, WOJCIECH HUDEK - Szkoła Podstawowa w Bełku
III miejsce: AGATA HUDEK - Przedszkole „Bajkowy Ogród” w Bełku
Wyróżnienia otrzymują: EMILIA BOCHON - Szkoła Podstawowa w Wieszowie
TOMASZ ROGALSKI - Dom Kultury Sokolnia w Imielinie
duet: ZUZANNA RIMPLER, ALEKSANDRA LAPRUS - Przedszkole nr 11 w Czerwionce-Leszczynach

II kategoria wiekowa: SP klasy IV-VIII

I miejsce: ZOFIA KURCOK - Szkoła Podstawowa w Bełku
II miejsce: JAN KOWOL - Szkoła Podstawowa w Bełku
Wyróżnienia otrzymują: ALICJA KACZMARCZYK - POPP przy SP w Stanowicach
duet: BARBARA CEBULA, MARTA CEBULA - Szkoła Podstawowa w Bełku

III kategoria wiekowa: szkoły ponadpodstawowe, dorośli
I miejsce: MAGDALENA JARSKA - I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku

W II KATEGORII: ZESPOŁY WOKALNE, WOKALNO-INSTRUMENTALNE, CHÓRY:

I kategoria wiekowa: przedszkola i SP klasy I-III
I miejsce: ZESPÓŁ BOŻA RADOŚĆ - Parafia MB Królowej Różańca Św. w Łaziskach Górnych
Wyróżnienia otrzymują: MAŁE SZWARNE DZIOŁSZKI - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Mysłowicach,
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA CHORZÓW - Miejski Dom Kultury Batory w Chorzowie

II kategorii wiekowej: SP klasy IV-VIII

I miejsce: ZESPÓŁ BOMBELKI - Szkoła Podstawowa nr 18 w Raciborzu
Wyróżnienia otrzymują: DZIECIĘCY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ZIEMIA CIESZYŃSKA im. J. Marcinkowej
ZESPÓŁ FRELKI - Szkoła Podstawowa nr 18 w Raciborzu

III kategoria wiekowa: szkoły ponadpodstawowe, dorośli:

I miejsce: ZESPÓŁ ŚPIEWACZY KAROLINKI - MOK w Czerwionce-Leszczynach

II miejsce: ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY WRZOSOWIANIE Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej
ZESPÓŁ LUDOWY BORONOWIANIE Gminny Ośrodek Kultury w Boronowie
III miejsce: ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY KOSTRZANIE - Strzegomskie Centrum Kultury

Wyróżnienia otrzymują: ZESPÓŁ ŚPIEWACZY MIZEROWIANKI - Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu
ZESPÓŁ ŚPIEWACZY GMINY KONOPISKA - Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Konopiskach

W III KATEGORII: ZESPOŁY PIEŚNI I TAŃCA:

I kategoria wiekowa: przedszkola i SP klasy I-III
I miejsce: ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA BĄBLE - Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach

II kategorii wiekowej: SP klasy IV-VIII
I miejsce: ZESPÓŁ LUDOWY KONOPIELKI - Gminne Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach

III kategoria wiekowa: szkoły ponadpodstawowe, dorośli
I miejsce: ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA STRZECHA SENIORZY - Raciborskie Centrum Kultury

Nagrodę Specjalną Dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” - za wkład i pielęgnowanie tradycji oraz regionalnych wartości kultury muzycznej Górnego Śląska otrzymał:
ZESPÓŁ KOBIÓRZANIE - Gminny Dom Kultury w Kobiórze

GRAND PRIX oraz statuetkę „Szczyglika” otrzymał ZESPÓŁ KOKOSZYCZANKI - Stowarzyszenie Kokoszycka Grupa Artystyczna

PAWEŁ GĄSIORSKI



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *