zachmurzenie duże
15°
12°
sobota
Wakacje w Chorwacji lub we Włoszech
29 października 2019 r. | 10:01
1

Chorwacja, a może Włochy? Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej myśli już o przyszłorocznych wakacjach. Dla mieszkańców gminy Poczesna GCKIiR organizuje dwa wyjazdy wakacyjne do Chorwacji i Włoch.

Zainteresowanych proszę o kontakt z GCKIiR w Poczesnej pod nr telefonu 666 838 186. Uwaga, ilość miejsc ograniczona!

Czarnogóra, Chorwacja, 7 dni:

Termin: 06.06. - 12.06. 2020 r.

Program:

DZIEŃ PIERWSZY:
Wyjazd w godzinach południowych, przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację.

DZIEŃ DRUGI:
Przyjazd do Czarnogóry w godzinach południowych, zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ TRZECI:
Śniadanie
Spacer po mieście Ulcinj – cytadela, wieża obronna Blaśica, turecka fontanna z 1749, pałace z czasów weneckich (obecnie przekształcone w hotele), meczet Paśina. Następnie przejazd do miasyeczka Stary Bar – perła architektury „młodszy brat” włoskiego Bari (brama miejska z X-XI w, kościoły św. Katarzyny i św. Venerada, łaźnia turecka, ruiny katedry św. Jerzego, ruiny pałacu biskupów, turecki akwedukt),
obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ CZWARTY:
Śniadanie
Przejazd do miasta Kotor – wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie - stare miasto otoczone murami obronnymi, twierdza św. Jana na Samotnym Wzgórzu, prawosławne i katolickie świątynie, gotycki Pałac Drago, Pałac Rady Miejskiej. Rejs statkiem na Wyspę Matki Boskiej na Skale (Gospa od Škrpjela) Po drodze zwiedzanie Budvy, min. kamienna starówka, kościół św. Jana, Kościół Santa Marija in Punta Cerkiew św. Trójcy, mury obronne, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ PIĄTY:
Śniadanie,
Plażowanie, obiadokolacja,nocleg

DZIEŃ SZÓSTY:
Śniadanie,
Wykwaterowanie, czas wolny na plażowanie. Wyjazd do Chorwacji w godzinach przedpołudniowych , przejazd do Dubrownika – miasta określanego mianem „perły Adriatyku”, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zwiedzanie starówki miasta . Dla chętnych spacer po wspaniałych murach miejskich okalających miasto. Spacer po legendarnej ulicy Dubrovnika – Stradunie
wyjazd w drogę powrotną w godzinach wieczornych.

DZIEŃ SIÓDMY:
Przyjazd w godzinach popołudniowych.

CENA:
Dla grupy min. 45 uczniów 1100,00 zł

Włochy – Toskania

Termin - 09.08.-14.08.2020 r.

Program:

1 Dzień - Wyjazd z Polski ok godz. 14:30, Wyjazd Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch

2 Dzień - Przyjazd do Sieny - miasta które według łacińskiego motta miasta „Cor magis tibi Sena pandit" –otwiera dla ciebie swoje wielkie serce. Zwiedzanie Piazza del Campo, na którym rozgrywany jest słynny wyścig Palio, Pałac Miejski (Palazzo del Comune) z wieżą Torre del Mangia , plac Piazza Duomo z majestatyczną Katedrą w stylu romańsko-gotyckim. Spacer po rynku w kształcie muszli oraz zaułkach starego miasta . Przejazd na obiadokolację i nocleg.

3 Dzień – Śniadanie. Przejazd do Lukki, miasta słynnego ze swoich murów, kościołów i wież, które razem tworzą jedno z najlepiej zachowanych historycznych centrów miasta w Europie. Zwiedzanie - Plac amfiteatru, ulica handlowa via Fillungo, Piazza Napoleone, mury obronne miasta, średniowieczne wieże Giunigi i Ore. Przejazd do Pizy. W programie zwiedzanie Campo dei Miracoli (czyli Pola Cudów) z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża (oglądana z zewnątrz), czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana przez prawie dwieście lat, powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.

4 Dzień – Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie San Gimigniano - Miasta, zwanego "Manhattanem średniowiecza" min. słynne kamienne wieże San Gimignano, Forteca. Przejazd do Monteriggioni- ok 1,5 godz Spacer po klimatycznym, średniowiecznym miasteczku otoczonym murem , podziwianie toskańskiego krajobrazu oraz wyjątkowej architektury, którą opisywał Dante Alighieri w „Piekle“ Boskiej Komedii. Następnie wyjazd do serca Toskanii , Regionu Chianti słynącego z wybornych win. Przejazd trasą pełną najpiękniejszych pejzaży w Toskanii z winnicami, miastami na wzgórzach, alejami cyprysowymi. Krótkie zwiedzanie miejscowości Greve In Chianti i Radda In Chianti, miejscowości uważanej za stolicę Chianti. Powrót do hotelu, Obiadokolacja, nocleg

5 Dzień – Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Florencji kolebki renesansu. Taras widokowy z Placem Michała Anioła, z którego roztacza się przepiękna panorama miasta położonego w dolinie rzeki Arno. Zwiedzanie centrum- Kościół Santa Croce - Św. Krzyża - miejsca pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza Signoria, przy którym stoją Galeria Uffizi oraz słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Dalej najbardziej znany kościół Florencji - gotycka Katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego. Tuż przy katedrze znajduje się Wieża Giotta i Baptysterium. W programie zwiedzania również- "kipiące złoto" Ponte Vecchio zwany Mostem Złotników Wyjazd w drogę powrotną w godzinach wieczornych.

6 Dzień
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach rannych

CENA:

Dla grupy min. 45 uczniów 1100,00 złJedna odpowiedź do “Wakacje w Chorwacji lub we Włoszech”

  1. Gość pisze:

    W Polsce ponoć obowiązują pewne prawa. W związku z tym mam pytanie – czy Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej posiada uprawnienia touroperatora lub agenta turystycznego ? A może jest tylko akwizytorem katowickiego biura ? Ale do tego w branży turystycznej również wymagane są uprawnienia. A może GCKIiR ogłosiło przetarg na zorganizowanie takiej imprezy i wygrała firma z Katowic ? To dlaczego w tym przypadku reklamuje się też zwycięzcę przetargu ? Więc wreszcie może chodzi o darmowe wyjazdy turystyczne pań i panów z GCKIiR a przy okazji i jakąś drobną, cichą prowizyjkę ?
    Może Ktoś wyjaśni podstawy prawne organizacji imprez turystycznych w Poczesnej przez GCKIiR.
    Od ostatnich wyborów samorządowych w gminie Poczesna coraz więcej niejasności i sobiepaństwa !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *