zachmurzenie umiarkowane
26°
20°
czwartek
fot. GBP w Poczesnej
Przedszkolaki w gminnej bibliotece
02 lutego 2019 r. | 10:47
2

Gminą Bibliotekę Publiczną w Poczesnej odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola w Poczesnej, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Tymi słowami rozpoczęła się ich dzisiejsza przygoda z książką -„ Bardzo dawno temu żył doktor, a nazywał się Dolittle, John Dolittle. Doktor bardzo lubił zwierzęta i posiadał ich sporą gromadkę. Poza złotą rybką, mieszkającą w stawie z tyłu ogrodu, trzymał króliki w spiżarni, białe myszki w fortepianie, wiewiórkę w bieliźniarce i jeża w piwnicy”. Dzisiaj przedszkolaki poznały znaną na całym świecie powieść dla dzieci. To kolorowa klasyka, z pięknymi, pełnymi barw i ciepła ilustracjami znanej graficzki Anny Cywińskiej. To obowiązkowa pozycja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy pamiętają, jak to jest być dzieckiem. Historia sympatycznego doktora Dolittle, który posiada niezwykłą umiejętność - rozumie język zwierząt! Wraz ze swoimi zwierzęcymi, przyjaciółmi wyrusza na Czarny Ląd, by pomóc małpom. Na miejscu wszyscy przeżywają wiele emocjonujących przygód. Cały cykl książek o sławnym doktorze pachnie przygodą i tętni pozytywną energią.

Iwona Skorupa

fot. GBP w Poczesnej

fot. GBP w Poczesnej

 2 odpowiedzi na “Przedszkolaki w gminnej bibliotece”

  1. N pisze:

    Od małego dzieciaki należy uczyć czytać dlatego trzeba popierać takie inicjatywy

  2. vox populi pisze:

    dzieci robią to co widzą że ich rodzice robią – naśladują ich – jeśli dzieci będą widzieć że ich rodzice czytają, same też będą czytać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *