zachmurzenie duże
piątek
fot. Janusz Koniecki
Podsumowanie wojewódzkiego konkursu plastycznego
28 października 2019 r. | 09:16
0

Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej oraz Starostwo Powiatowe w Częstochowie zorganizowali XVII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Architektura Mojego Krajobrazu”, pod honorowym patronatem Wójta Krzysztofa Ujmy.

Celami konkursu było:
- uwrażliwienie dzieci i młodzieży na odbiór sztuki architektonicznej,
- propagowanie wśród dzieci i młodzieży malarskich technik plastycznych
jako środka wypowiedzi plastycznej,
- rozwijanie myślenia otwartego i twórczego,
- pobudzenie dziecięcej wyobraźni,
- integracja dziecięcych środowisk artystycznych,
- ocalenie od zapomnienia dziedzictwa dorobku kulturowego.

Na konkurs wpłynęło łącznie 129 prac.

Skład jury:
Paulina Peryga – Instruktor artystyczny
Grzegorz Leonarcik – Instruktor artystyczny
Janusz Koniecki – Instruktor artystyczny

Jury przyznało następujące nagrody w poszczególnych kategoriach:

I KATEGORIA WIEKOWA (kl. 0 – III szkół podstawowych)
I miejsce – Filip Suda, SP 40 w Częstochowie;
I miejsce – Anastasia Savenkova, ZSP nr 1 w Częstochowie;
I miejsce – Michał Konstanciak, SP w Poczesnej;
I miejsce – Magdalena Cierpiał, SP w Nieradzie;
II miejsce – Agata Ślęzak, SP we Wrzosowej;
II miejsce – Franciszek Janusz, SP w Nieradzie;
Wyróżnienie – Jan Niestrój, ZSP w Słowiku.

II KATEGORIA WIEKOWA (kl. IV - VI szkół podstawowych)
I miejsce – Patrycja Kula, SP nr 1 w Częstochowie;
I miejsce – Hanna Hadaś, ZSP nr 1 w Częstochowie;
I miejsce – Weronika Ujma, SP nr 46 w Częstochowie;
I miejsce – Roksana Witkowicz, SP w Hucie Starej B;
II miejsce – Wojciech Marek, SP w Słowiku;
II miejsce – Oliwia Łatwińska, SP nr 53 w Częstochowie.

III KATEGORIA WIEKOWA (kl. VII - VIII szkół podstawowych)
I miejsce – Alicja Cieślicka, SP nr 32 w Częstochowie;
I miejsce – Antoni Hadryś, SP nr 32 w Częstochowie;
I miejsce – Natalia Gruszczyńska, SP nr 53 w Częstochowie;
I miejsce – Weronika Purgal, ZSP nr 1 w Częstochowie;
II miejsce – Marta Marek, ZSP nr 1 w Częstochowie;
II miejsce – Mateusz Głowacki, SP nr 31 w Częstochowie;
II miejsce – Weronika Blabuś, Akademia „SOWARD” w Częstochowie;
III miejsce – Mateusz Rymkiewicz, SP nr 31 w Częstochowie.

IV KATEGORIA WIEKOWA (kl. liceum/technikum)
I miejsce – Jakub Kisiel, VII LO im. M. Kopernika w Częstochowie;
I miejsce – Lena Kozłowska, VII LO im. M. Kopernika w Częstochowie;
I miejsce – Anna Łuba, IX LO im. C. K. Norwida w Częstochowie.

V KATEGORIA (Fotografia)
I miejsce - Anita Pęczek, Poczesna;
I miejsce – Igor Mszyca, Częstochowa;
II miejsce – Aleksander Mastalerz, SP we Wrzosowej;
II miejsce – Roksana Pęczek, Poczesna;
II miejsce – Oliwia Lorent, SP nr 1 w Częstochowie;
III miejsce – Marta żuk, III LO im. W. Biegańskiego w Częstochowie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za nadesłane prace a laureatom gratulujemy! Zachęcamy również do wzięcia udziału w bożonarodzeniowych konkursach plastycznych których regulaminy niebawem opublikujemy.

tekst i zdjęcia - Janusz Koniecki



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *