całkowite zachmurzenie
12°
11°
piątek
MWM Brzesko
Radni zdecydowali o ogromnej podwyżce za śmieci!
12 sierpnia 2019 r. | 09:38
13

W piątek podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Poczesna, radni głosowali w sprawie podwyżki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Głosami 12. radnych radni przegłosowali nowe stawki za śmieci. Od 1 września 2019 roku za odpady segregowane będziecie płacić 15,50 zł (dotychczas było 8,50 zł), a za odpady niesegregowane 31 zł (dotychczas było 15,50 zł).

Wyniki głosowania:

za nowymi stawkami:
Bajdor Tadeusz, Brzozowski Piotr, Choła Iwona, Dobosz Bożena, Kucia Waldemar, Łyko Alicja, Markowski Michał, Opiłka Wojciech, Pietrzak Agnieszka, Synakiewicz Halina, Wasiak Anna, Woźniakowska Danuta.

wstrzymał się:
Sosna Artur

przeciw:
Kołodziej Mateusz, Szumera Łukasz.

PAWEŁ GĄSIORSKI



13 odpowiedzi na “Radni zdecydowali o ogromnej podwyżce za śmieci!”

 1. od_pad pisze:

  Czyli 3 radnych nie zaglosowalo po myśli wójta.
  A gdyby tak 8-miu radnych było przeciw podwyżce?
  Co by się stało że śmieciami?

  12
 2. ewa pisze:

  dziękujemy radnym za podwyżki, będziecie mieli za co bawić się na piknikach pod patronatem Ujmy, oddani władzy emeryci i gospodynie wiejskie będą nadal mieli za darmo przewozy i wakacje, nowo powołani i zatrudnieni przyjaciele pisu będą mieć ciepłe i chojnie wynagradzane posadki, chołota niech płaci

  25
  6
  • Mieszkaniec pisze:

   Brawo Pani Ewo. Całą Prawdę Pani Napisała…Zero Szacunku Dla Ludzi i Tyle w Temacie… Wstyd i Nic Więcej… Aż Serce Się Kraje i Pęka… Smutne, Ale Prawdziwe…

   3
   1
 3. Mieszkaniec pisze:

  82 % podwyżki. Ciekawe jest to że wysypisko jest na terenie naszej gminy, a płacimy wiecej za wywóz odpadów niż gmina Kamienica Polska (13 zl) czy gmina Kłomnice.

  21
  • ewa pisze:

   płacimy by wójt mógł tworzyć nowe stanowiska pracy dla swoich i płacić im sporo, podobno ma być dyrektor halis sportowej, do tej pory nie było a teraz trzeba mu napchać w kieszeń

   11
   1
   • Mieszkaniec pisze:

    Zebrałem informację z gmin ościennych i wychodzi na to, że mamy największe ceny jeżeli chodzi o naszych sąsiadów. Tylko, że my mamy na terenie naszej gminy wysypisko śmieci, firma odbierająca odpady zostawia je praktycznie na miejscu.
    Oto jak wygląda to w gminach sąsiadujących z nami:
    Kamienica Polska – 13 zł
    Starcza – 10,50 zł
    Poraj – 8,50 zł
    Konopiska – 14,50 zł
    Olsztyn – 12 zł
    Ceny za odpady segregowane. Dlatego rodzi się pytanie, dlaczego mamy płacić taką stawkę, jeżeli mamy wysypisko na naszym terenie?

    14
 4. Mariusz pisze:

  Skoro podwyżki były obowiązkowe to po co nadzwyczajna sesja i głosowanie radnych? A może właśnie dało się inaczej?
  Dzięki takim głosowaniom widać kto się sprzedał a kto jest wierny swoim wyborcom i ideom.
  Szacunek dla Radnych, którzy mieli odwagę zagłosować przeciw, jak widać dla nich ważni są ludzie.
  Wstyd za bezradnych, którzy głosują tak jak muszą a nie tak jak myślą, powodzenia w następnych wyborach.
  Zawiodłem się na dwóch Paniach, które jak widać już się sprzedały, zero honoru, myślicie żeby się przypodobać wojtowi a ludzi macie gdzieś, co innego mowilyscie w kampanii, wyborcy to zapamiętają.
  Ciekawe co powiecie ludziom którzy na was głosowali a wy ich wystawiliscie dla własnych korzyści.
  Stop sprzedawczykom i zdrajcom!!!

  10
  2
 5. Szymon pisze:

  Nie wiem dlaczego w komentarzach pojawia się taka irytacja i skąd tyle nieprzychylnych komentarzy. Radni w naszej gminie są wybierani przez Nas – mieszkańców i w tym przypadku głosowanie na „NIE” nie miało by sensu, i tak zapłacilibyśmy brakującą kwotę, może w podatkach.

  Ciekawi mnie tylko jak był przeprowadzony przetarg i dlaczego na taką wysoką kwotę, nad tym tematem trzeba się pochylić, skoro inne gminy mogą pozwolić sobie na niższą kwotę za odpady to co w naszej poszło nie tak.

  A co do wysypiska na naszym terenie i wywożonych tam odpadów to może warto założyć „Straż Sąsiedzką” która będzie miała wgląd do tego czym skaża się piękne okolice Naszego Małego Państwa.

  4
  2
 6. Mieszkaniec pisze:

  Zero Szacunku Dla Ludzi i Tyle w Temacie… Wstyd i Nic Więcej… Aż Serce Się Kraje i Pęka… Smutne, Ale Prawdziwe…

  • Mieszkaniec pisze:

   Brawo Panie Mariudzu…Całą Prawdę Pan Napisał…Zero Szacunku Dla Ludzi i Tyle w Temacie… Wstyd i Nic Więcej… Aż Serce Się Kraje i Pęka… Smutne, Ale Prawdziwe…

 7. Mieszkam tu. pisze:

  Biorąc pod uwagę że wysypisko jest na terenie gminy i że musimy często wdychać ten odór od którego bolą głowy i chce sie wymiotować to to nie powinno być tych opłat wcale dla mieszkańców.

 8. MIESZKANIEC pisze:

  Szkoda mówić trzeba podjąć dyskusje na ten temat podczas spotkań w sołectwach z mieszkańcami bo ta kwota jest olbrzymia trzeba coś z tym zrobić nie dopomyślenia jeżeli my mieszkańcy nie podniesiemy głosu w tej sprawie nikt nas nie obroni stawki są przerażające.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *