pochmurno z przejaśnieniami
18°
17°
piątek
MWM Brzesko
Radni zdecydowali o ogromnej podwyżce za śmieci!
12 sierpnia 2019 r. | 09:38
6

W piątek podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Poczesna, radni głosowali w sprawie podwyżki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Głosami 12. radnych radni przegłosowali nowe stawki za śmieci. Od 1 września 2019 roku za odpady segregowane będziecie płacić 15,50 zł (dotychczas było 8,50 zł), a za odpady niesegregowane 31 zł (dotychczas było 15,50 zł).

Wyniki głosowania:

za nowymi stawkami:
Bajdor Tadeusz, Brzozowski Piotr, Choła Iwona, Dobosz Bożena, Kucia Waldemar, Łyko Alicja, Markowski Michał, Opiłka Wojciech, Pietrzak Agnieszka, Synakiewicz Halina, Wasiak Anna, Woźniakowska Danuta.

wstrzymał się:
Sosna Artur

przeciw:
Kołodziej Mateusz, Szumera Łukasz.

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “Radni zdecydowali o ogromnej podwyżce za śmieci!”

 1. od_pad pisze:

  Czyli 3 radnych nie zaglosowalo po myśli wójta.
  A gdyby tak 8-miu radnych było przeciw podwyżce?
  Co by się stało że śmieciami?

 2. ewa pisze:

  dziękujemy radnym za podwyżki, będziecie mieli za co bawić się na piknikach pod patronatem Ujmy, oddani władzy emeryci i gospodynie wiejskie będą nadal mieli za darmo przewozy i wakacje, nowo powołani i zatrudnieni przyjaciele pisu będą mieć ciepłe i chojnie wynagradzane posadki, chołota niech płaci

  18
  3
 3. Mieszkaniec pisze:

  82 % podwyżki. Ciekawe jest to że wysypisko jest na terenie naszej gminy, a płacimy wiecej za wywóz odpadów niż gmina Kamienica Polska (13 zl) czy gmina Kłomnice.

  13
  • ewa pisze:

   płacimy by wójt mógł tworzyć nowe stanowiska pracy dla swoich i płacić im sporo, podobno ma być dyrektor halis sportowej, do tej pory nie było a teraz trzeba mu napchać w kieszeń

   • Mieszkaniec pisze:

    Zebrałem informację z gmin ościennych i wychodzi na to, że mamy największe ceny jeżeli chodzi o naszych sąsiadów. Tylko, że my mamy na terenie naszej gminy wysypisko śmieci, firma odbierająca odpady zostawia je praktycznie na miejscu.
    Oto jak wygląda to w gminach sąsiadujących z nami:
    Kamienica Polska – 13 zł
    Starcza – 10,50 zł
    Poraj – 8,50 zł
    Konopiska – 14,50 zł
    Olsztyn – 12 zł
    Ceny za odpady segregowane. Dlatego rodzi się pytanie, dlaczego mamy płacić taką stawkę, jeżeli mamy wysypisko na naszym terenie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *